Maplestory, poszukiwania czas zacząć

Część wszystkim… Chciałbym zacząć pogrywać w MS na serwerze EU ale pytanie brzmi czy wgl grają jacyś rodacy, istnieją polskie aktywne gildie? Szukając informacji w internecie widnieją pustki i ciężko kogo kolwiek znaleźć, kto pomoże i nauczy zasad tej gry. Obawiam się że granie na serwerach EU czy też w PL nie ma sensu na brak ludzi, jeśli się myle dajcie znać. Nie interesują mnie serwery prywatne i szukam raczej starszego grona graczy patrząc na cukierkowośc tego mmo :smiley: (20+)

podpinam sie pod pytanie
sam w sumie juz gram w to od 20 lat z przerwami
jesli by byla jakas aktywna grupa tez bym sie wkrecil

1lajk

Generalnie są jacyś polacy, ale osobiscie odradzam granie w tą gre, straszna strata czasu, grindownik jak ch*j, straszne p2w na normalnych serwerach, zeby zrobic niektore eventowe daily potrzebujesz po 3-4h dziennie na samo ich zrobienie. Ogolnie gra jest w beznajdziejnym stanie, a sam gralem w nią od iluś lat, ale wkoncu przejrzalem na oczy. Nexona obchodzi tylko dojenie graczy… Bez wydania 100$ na peta “luna petit” czy jak to sie tam zwie a potem co miesiecznego wskrzeszania go za bodajze ~15$ to nawet nie ma co grac, chyba ze lubisz marnowac czas na chodzenie i zbierania loota zwyklym petem.

1lajk

Znalazłem ciekawą grupę :wink: https://discord.gg/f6gHPQgP

Nie wiem czy grałeś w Black Deserta ale jak dla mnie MS to pikuś w kwestii grindu :wink: Spróbować można, narazie 70 lvl.

Na EU może nie być łatwo znaleźć polaków.
Wiem, że na Reboocie jacyś grają i tam polecał bym szukać. Osobiście nieprzerwanie od 2005r siedzę na Berze (gMS) i kiedyś khaini na gMS, nostalgicznie trzymam piekę nad CloudParkiem (dawnym połączeniu TheXanth i DarkSpire,) na Berze jednak mainem i tak siedzę w innej gildii.
Więc reasumując polecam poszukać na reboocie gMS jeśli koniecznie na rodakach tobie zależy :slight_smile:

A co do wieku to zabawny wymóg ponieważ jeśli znajdziesz tutaj kogoś młodszego z rodaków to byłbym pod wrażeniem :stuck_out_tongue: (większość jednak to już stare konie)

Jak ktoś szuka polskiej społeczności o maple story to zapraszam :wink:

@FrostyLxrd Ogólnie to PL community w Maple jest bardzo małe, wręcz zerowe, gram od końca 2021 roku i spotkałem dosłownie jednego gracza z Polski. Ale pomijając brak polskich graczy to na Serwerze Solis gra nawet fajna liczba ludzi(nie za dużo,nie za mało), nie ma problemu ze znalezieniem struggle party na jakieś słabsze bossy jak nLomien czy nLuwill, więc o podstawowy gear jest dosyć łatwo. Tylko trzeba pamietać, że Server Solis to heroic(kiedyś nazywał się Reboot) world, więc nie masz na nim dostępu do takich rzeczy jak market/trade, ale bazowo mesos rate jest ustawiony na x6 i wiekszość itemów z bossów są instanced dropem( wyjątkiem są pitched itemy, ale te itemy i tak mają znaczenie dopiero w end game + ich drop chance jest mizerny). Na koniec powiem, że jeśli nadal chcesz grać w Maple, to chętnie mogę ci pomóc.