Margonem - powracający (?) gracz

No więc, po kilku latach postanowiłem spróbować zagrać w margonem. Więc mam pytanie do osób, które to grały w owy tytuł - jako nowy gracz, który z serwerów wybrać?

martwa gra

martwa gra

Twój mięsień w głowie może i jest martwy, ale gra się taka nie wydaje.

Wracając do tematu, to serwer z najlepszymi cenami to prawdopodobnie dalej Zemyna, z najmniejszą aktywną bazą graczy to Nomada, a płatny serwer z większymi statystykami to Pandora. Sam mogę się wypowiedzieć tylko na temat Zemyny bo to jedyny zwykły świat, na którym mam aktualnie postać bo gram aktualnie na prywatnych serwerach, ale z całego serca mogę polecić Ci Zemynę, a jeżeli lubisz wyzwania i nie boisz się zapłacić 20 złoty za postać i miesięcznie 8 złoty na wyczerpanie to Pandorę.

Martwą bym jej nie nazwał, ponieważ obecnie licznik pokazuje prawie 6k osób. Co do serwera to na twoim miejscu najpierw spróbowałbym na Aldous, gdyż jest to świat z tak zwanym nowym interfejsem. W moim odczuciu jest on o wiele przystępniejszy dla nowych/powracających graczy. Jeśli jednak ci nie podejdzie nowy interfejs to możesz spróbować na świecie ze starym interfejsem typu Classic, Hutena, Tarhuna, Gefion, Zemyna, Lelwani, Katahha, Telawel, Zorza lub gdzie ja gram osobiście, czyli Jaruna. Ciężko mi tu jakiś świat polecić, ponieważ nie gram na innych serwerach poza Jaruną. Najważniejsze moim zdaniem to znaleźć sobie grupkę ludzi którzy uprzyjemnią ci rozgrywkę, bo wiele rzeczy w tej grze wymaga współpracy(klanowe walki o elity, szukanie eventowych herosów, obstawianie tytanów itp).

Skoro wracasz po kilku latach to możesz się zdziwić, bo gra znacznie się zmieniła i ciągle jest urozmaicana nowymi mechanikami typu tworzenie legendarnych zbroi, nowe umiejętności, walki na otchłani etc. Na forum jest wszystko opisane ale w razie czego chętnie cię oprowadzę po tych większych zmianach.

Najwiecej ludzi gra na Tarhuna, Jaruna i Katahha (w tej kolejności) wiec polecam ci tez te serwery z wiadomych powodów ^^ i tak jak powiedział UP Aldous oraz Telawel to serwery gdzie masz nowy interfejs gra jest powiedzmy ładniejsza i hmmm łatwiejsza, jednak gra na nich mniej ludzi bo jakoś stałym graczom się nie spodobał taki zabieg.

dodatkowo myślę że 400+ ludzi na serwerze w godzinach wieczornych na większości serwerów nie można mówić że gra martwa, wręcz przeciwnie teraz nawet aktualizacja wlazła z nowymi boosami i itemkami pare lokacji zmienionych, i zapowiedz na dużo wiecej w jakimś "bliskim" czasie.

Siemka. A może byś chciał zacząć ze mną grać na Jarunie? Mam ochotę wrócić do gierki. Jak coś to pisz na priv. Zgadamy się. :)