Meepo - aż tak zły?

Witam,

mam takie pytanie, otóż mój kolega gra od dłuższego czasu w Dotę i od czasu do czasu opowiada mi o niej, i w tych opowieściach zainteresowała mnie postać zwana Meepo. Z opowieści kolegi wynika, że postać ma wielki potencjał, ale jeżeli ktoś nie umie nim grać, to będzie feedował, a jeżeli ktoś umie - będzie nie do pokonania. Postać ta zaciekawiła mnie do tego stopnia, że pobrałem Dotę, i chciałbym zacząć grać (jak pewnie się domyślacie, wyżej wymienionym Meepo). I tutaj moje pytanie: jeżeli mam małe doświadczenie z grą typu Doty (grałem trochę w zupełnie pierwszą wersję mapy do Warcrafta 3, 2-letnia gra w LoLa chyba się nie liczy), to będę aż tak źle grał Meepo? Czy może lepiej, żebym zaczął grać inną postacią? Liczę się z tym, że pewnie będzie flame (bo z tego, co słyszałem, to w Docie jest taka meta, że Meepo się nie gra i już), ale chciałbym usłyszeć, co na to bardziej doświadczeni gracze (kolega jakimś profesjonalistą nie jest ;))

Jak masz super micro, potrafisz ogarnąć kilka postaci naraz i efektywnie je wykorzystać, graj.. Ale nie wróże Ci dobrych początków~ Meepo sieje postrach z tego względu, że praktycznie nie da się przed nim uciec, ale jak będziesz źle grał to wystarczy focus na jednym i giniesz. Trzeba w TF ogarniać 5 postaci, co nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Farma za to bardzo prosta i przyjemna. ; ) Możesz zacząć grać i wymasterować tą postać, ale na początku pewnie będziesz dostawał po d*pie.. Jeżeli Ci to nie przeszkadza, to wystarczy życzyć powodzenia~ Aczkolwiek na początek może coś łatwiejszego~ Tzn postaci przejmujące jednostki z jungli. Tam nie jest aż tak ważne ogarnięcie swoich przydupasów, a jednak dobrze wykorzystany centaur, czy inne stworzenie potrafi dużo zmienić. Grając czymś takim będziesz musiał się właśnie skupić na efektywnym wykorzystaniu kilku jednostek, a przy tym nie będziesz też karany za wolniejsze reakcje. W przypadku takiego Meepo jeden zły ruch potrafi zadecydować o śmierci.

A i jeszcze takie pytanie: jest w Docie coś takiego jak mecz vs AI (jak w LoLu)? Bo grając w taki sposób nikomu nie zagroziłbym spadkiem mmr, a sam bym poćwiczył :)

Tak. W opcjach gry masz 'mecz z botami'.

Owszem, jest~ Nie trzeba nawet połączenia z internetem, jak chcesz grać z samymi botami ; ) Tylko radzę uważać w doborze poziomu, bo najtrudniejsze najzwyczajniej w świecie oszukują z ilością exp/kasy, widocznością + masz nikłe szanse że je trafisz.

A, ok. No i jeśli ktoś chciałby wyrazić swoją opinię o Meepo, jakieś przydatne porady itp. to zapraszam, chętnie dowiedziałbym się jeszcze czegoś o tej postaci :)

Jak się nim ogarnia to jest kozakiem, nie raz miałem gry że łajza wychodziła w 25 minucie z lasu i wszystkich zabijał :D

Meepo cięzka postać ( troche grałem w dote 2 ), mysle ze trudnosc gry nim mozna by porownac do Invokera który dla mnie był kompletnie czarną magią i postacią permanentnie nie do ogarnięcia :)

Hmm, pograłem dzisiaj jakieś 3 godzinki w Dotę, w tym jakieś 2 grałem Meepo, i stwierdziłem, że po pierwsze - Dota jest trudna, a po drugie: Meepo ciężko było mi ogarnąć ze względu na ulta, który imo mógłby być aktywowaną umiejętnością, a nie pasywką.

Wynik 6/6/6 w starciu z łatwymi botami to dobrze jak na pierwszy raz? ;d

No i jeśli ktoś chciałby wyrazić swoją opinię o Meepo, jakieś przydatne porady itp

przede wszystkim z tego co pamietam aury to podstawa:

- mek, vlady, aghanim, serce, z butkow tranquile zmienione pozniej na treadsy to takie podstawowe 5 itemow, vladow nie trzeba wczesnie brac

- jak juz dostaniesz swoja kopie to idz nia do swojej jungli i zacznij farmic, dobry meepo wyprzedza levelem innych bohaterow znacznie ze wzgledu na to ze jest w kilku miejscach na raz i zbiera exp jak szalony

- wykorzystuj swoj teleport (puff chyba sie nazywa) zarowno jako sposob "transportacji" np do bazy, jako combo do zadawania obrazen, bo skill ten zadaje olbrzymie obrazenia. Sam bawilem sie czesto w ustawienie puff na jednym meepo, blink nim w przeciwnika i gwalt w sekunde

- pamietaj ze na wszystkich meepo cooldowny dzialajac osobno wiec mozesz spamowac siatke do woli

- przeciwko przeciwnikom ktorzy maja silne nuki na single target no nie sposob wygrac wiec pamietaj ze meepo nie zawsze jest dobrym pickiem, jak spotkasz liona/line/skywratha/naprawde kogokolwiek z duzymi obrazeniami ze skilli to nie ma sposobu zeby to przezyc

Oprócz Meepo to w tutorialu grałem postacią zwaną Razor, i w porównaniu z Meepo jest, można by powiedzieć, op ;x

Puffa Meepo można w przeciwnika wymierzyć, czy trzeba do innego Meepo?

No i jeszcze jakbyś mógł podać, co po kolei składać na Meepo, to byłbym bardzo wdzięczny. Póki co składałem wszystko co szło po kolei (tj. basilius, butki, mekansm, vlad, i do aghy już nie doszedłem bo boty się nafeedowały ;x)

Puff to teleport do innego Meepo. Używaj tego do zadawania dużej ilości DMG, ale również żeby np przenieść sobie itemki - tzn idziesz głównym do bazy, łapiesz co masz złapać i puff do innego, który jest na pierwszej linii ognia. Staraj się też bardzo dużo junglować. Gra Meepo polega właśnie na zdominowaniu przeciwników ilością exp i złota~

Przy budowaniu musisz pamiętać, że aghanim nie tylko dodaje Ci kolejnego stworka do kontroli, ale również zwiększa ilość statystyk, jakie są przekazywane do Twoich klonów. Właśnie z tego względu jest to itemik o którym najlepiej pomyśleć jak najszybciej. Później zostaje Ci robić heart of tarrasque i np assault cuirass. Musisz myśleć przede wszystkim o intemkach z aurami ew takimi które dodają statystyki, gdyż tylko staty przeskakują, a bonusy do zdrowia/many/AS etc już nie~

Meepkiem nie pykaj na początku, graj jakimś tankiem bądź offtankiem. Nauczysz sie gry i dopiero potem.

Jak poprzednicy wspominali, Meepo zły nie jest. Ale nie wspominali o tym, że MUSISZ się psychicznie przygotować na reakcję drużyny :D gdy ktoś wybiera meepo, staje się czarną owcą, ludzie wychodzą z gry, bluzgają na vc, obwiniają nieszczęśnika o wszystko ( o czym nie powinnam wspominać, bo jest to niestety normalne w grach typu moba) i takie tego typu kwiatki.

Tak więc, przed wybraniem meepo łyknij nervosol albo dwa. I przygotuj paczkę papierosów jeśli palisz. Good luck :D

E tam, ostatnio (o dziwo) często widuje meepo jako pick czy to w mojej, czy to w przeciwnej drużynie i nikt nie płacze i nie błaga o pomstę do nieba. Baaa, często tacy gracze kończą ze statami miliard/1 xD

Witam,

mam takie pytanie, otóż mój kolega gra od dłuższego czasu w Dotę i od czasu do czasu opowiada mi o niej, i w tych opowieściach zainteresowała mnie postać zwana Meepo. Z opowieści kolegi wynika, że postać ma wielki potencjał, ale jeżeli ktoś nie umie nim grać, to będzie feedował, a jeżeli ktoś umie - będzie nie do pokonania. Postać ta zaciekawiła mnie do tego stopnia, że pobrałem Dotę, i chciałbym zacząć grać (jak pewnie się domyślacie, wyżej wymienionym Meepo). I tutaj moje pytanie: jeżeli mam małe doświadczenie z grą typu Doty (grałem trochę w zupełnie pierwszą wersję mapy do Warcrafta 3, 2-letnia gra w LoLa chyba się nie liczy), to będę aż tak źle grał Meepo? Czy może lepiej, żebym zaczął grać inną postacią? Liczę się z tym, że pewnie będzie flame (bo z tego, co słyszałem, to w Docie jest taka meta, że Meepo się nie gra i już), ale chciałbym usłyszeć, co na to bardziej doświadczeni gracze (kolega jakimś profesjonalistą nie jest ;))