Metin2.pl warto teraz?

Siemanko. Zastanawiam sie nad zagraniem ponownie na globalnym Metku od GF. Wiem, ze jest troche P2W, ale ilez mozna siedziec na tych privach a pogralbym na takim dobrym starym Metinie. Jest jeszcze wersja ta steam, ale nie wiem czy czyms sie rozni. Co myslicie o powrocie i zeby zaczac od nowa? Pozdrawiam.

GameForge to synonim bycia masochistą ze skłonnościami samobójczymi.

Jeżeli naprawdę chcesz znienawidzić jakiegoś wydawcę bo Ci brakuje trochę ciśnienia w swoim życiu, to zapraszam do gier kierowanych przez GejForge. Z całym szacunkiem do gejów.

4lajki

Sytuacja wygląda tak

-Na wszystko da się zarobić aczkolwiek dopiero na 75lvl+ gdzie możemy bić lepsze bossy, oraz metiny z których w końcu zaczyna lecieć jakiś sensowny drop
-by dostać się na lvl 75lvl masz dwie opcje zasilić troszke konto zł, by miec boost do expa oraz jakies bony w itemkach, albo expić X tygodni bez tego wszystkiego wolniej, i w miejscach gdzie ustoisz
-w dropieniu i expieniu zwłaszcza na tasmani przeszkadza HORDA botów

  • powiedzmy że na alchemi na początku da się łatwo zarobić 30lvl+ więc od tego lvla na podstawowe rzeczy kase będziesz miał już po 5 dniach
    -Itemki +9 od 40lvla to syf jeżeli nie masz w nich bonów, a by takie ogarnąć to albo IS, albo kupić gotowy item na który musisz troszke pozbierać kasy (najlepiej alchemia od 30lvla+ reszta dropu co ci wyleci)

Mniej więcej tak to wygląda na PLu jest mega P2W zwłaszcza dla tego że nie można normalnie handlować itemkami z ISu i dostanie bonów, oraz itemow z dobrymi bonami jest trudne wiec to wszystko jest drogie, jednak jak przebijesz się przez ten magiczny 75lvl i będziesz mieć EQ które daje rade na pierwszych normalnych bossach to szybko zarobisz i się ubierzesz.

Najwięcej graczy jest na tasmani (w tym i botów) oraz na negrosie. Teraz masz ułatwienia w postaci broni co 10lvli więc o broń jako tako martwić się nie musisz tylko o HP i Defa, robisz szybko bojowca, albo jak masz farta to po 18:00 dropią certyfikaty na mounty może ci poleci i będziesz miał już na niskim lvlu mounta z bufem.

1lajk

A sa jakies inne, globalne wersje godne polecenia? Slyszalem o metin2.sg ale czesto sa crashe i nie wiem jak tam wyglada populacja. Ktos moze tam gra troche i moze sie wypowiedziec?

globalnych co mają populacje nie ma, tylko od GF Polskie, Niemieckie i Tureckie.

Ogólnie grać się da tak jak napisałem jak zawsze trzeba sporo farmić, wbijać lvl systematycznie i sie rozwijasz dobrze ^^ pod koniec roku ew. początek roku będą łączyć serwery więc będzie SPORO ludzi jak za dawnych czasów, mimo iż teraz na PLu ich nie brakuje.

A to sprobuje cos tam ugrac nie wiem w jaki sposob ale no cos trzeba pograc. Dzieki wielkie za odpowiedzi.

Ja dzisiaj tez spróbowałem swoich sił, ale powiem tak - strata czasu.
Na tasmanii jest tyle botów, ze w m1 nie udało mi się trafić na metina przez pół godziny, zmieniając oczywiście co chwilę ch. Więc na tego darmowego mounta, co go po 18 byś miał dropić, to nawet nie licz.
Osobiście na dzień dzisiejszy odradzam, jak nie masz kogoś, co by cię podexpił, albo był na tyle uprzejmy i zasponsorował coś z eq, to szkoda twoich sił. Nie jestem pewien jak to się ma na innych wersjach językowych, ale podobno ludzie chwalą sobie globala (na steam angielska wersja językowa), chociaż pewnie też botów jest co nie miara.

Mam dokładnie takie samo zdanie jak @CASCADE. Jakiś czas temu chciałam sobie pograć w metka od GF. Pograłam może godzinkę i mi się odechciało :confused: Nawet nie można zbić 1 metka, który dopiero co się pokazał, bo za chwilę znikąd wyskoczy jakiś bot. Tak samo z fishbotami, wszędzie ich pełno :confused:

1lajk

Grałem swego czasu na Metin2.sg. Nie miałem żadnych crashów, ogółem grało mi się o wiele lepiej. No ale w końcu i tak się znudziło. :smiley:

Czyli zostaja privy chyba rzeczywiscie :confused:

Na PL nie ma co się tam pchać. Ja sam rok temu zacząłem na tasmani podczas startu. Grałem generalnie bez IS poza jednym PD. Świetnie się bawiłem lecz i też przypomniałem sobie czemu oficjalne serwery to jedno wielkie dno. Po pierwsze P2W po drugie boty. Nie wiem jaka jest aktualna sytuacja na serwerze, ale już na początkach boty niszczyły ekonomię. Widziałem, że koledzy pisali wyżej na temat Metina Singapurskiego. O ile jestem dobrze poinformowany operator serwera Tec Interactive nie posiada już licencji od Webzenu przez co też jest już tak zwanym privem. Nie wiem czy wiecie, ale Gameforge podczas wielkiego wprowadzania metina na steam’a postawił 2 nowe serwery europejski oraz amerykański. Można zagrać na serwerach kontynentalnych poprzez zmianę języka gry na steam’ie z języka polskiego na język angielski . Oczywiście serwer amerykański od początku był pusty. Serwer Europejski jako takowo sobie radził lecz teraz też świeci pustkami. Niestety jedyne grywalne serwery to privy. Oczywiście tu też gracze nie próżnowali i są też serwery grywalne np. world of metin 2.

2lajki