Metin2


Siema
Nigdy nie grałem w Metina 2, chciałbym spróbować, ale nie wiem, jaka wersje mam wybrać ?

Prywatny serwer czy “global” od GameForge???

Fajnie by było jakbyście tam grali i wprowadzicie w temat - jak mówiłem nigdy w to nie grałem.
Z góry dzięki!

A dlaczego global odpada? bo kolega powiedział albo ludzie piszą głupoty? Jeżeli nie zależy Ci na wyścigu szczurów i byciem top1 serwera global jest jak najbardziej okej i da się grać bez wkładu kasy jak w prawie każdą gre , tylko po prostu większość ludzi musi być najlepsza we wszystkim i po prostu jak nie dają być rady w topce to gra czy serwer jest zjebana xd. Sam jakiś czas temu pogrywałem z kolegą i da się grać bez problemu jako gracz casualowy. Jeśli chodzi o privy jest ich mnóstwo i sprawa serwera raczej jest indywidualna ,ale raczej większość privów albo ma masę bugów albo po prostu po jakimś czasie sie zamyka i cały twój czas idzie w pizdu :wink: Ale z takich najdłużej stojących i ludzie nawet chwalą to marinermt2,venoxia,virtualmt2,argentus serwery trochę już stoją , to jako nowy gracz możesz spokojnie wejść i sobie pykać do woli , chociaż pewnie i tak zaraz wejdzie jakiś wyjadacz i mnie zlinczuje

No jak Ci nie zależy żeby ganiać się z jakimiś szczochami i mieć wszystko najlepsze tylko chcesz sobie pograć to global. Privy to dopiero kase doją z ludzi i do tego robią resety co jakiś czas.

1lajk

Na start oczywiście polecam globala, jeśli gra wyda ci się zbyt jakby to ująć “trudna” znajdź sobie jakiegoś easy priva. Z tym że jeśli chodzi o privy, to musisz liczyć sie z tym, iż taki server może upaść z dnia na dzień i cały progress diabli wzieli, do tego administracja zazwyczaj słada się z jednej osoby która ma całkowitą władzę nad tym co się dzieje na servie a bywa i tak, że takie hujki sa bardzo uparte…

Co ty mówisz człowieku? Mariner? Virtual? ARGENTUS? W którym to roku żyjesz :smiley: Przeciez one sa martwe. Co do globala to otworzyl sie teraz niedawno serwer bałtyk i możesz tam pójść zagrać, na pewno znajdziesz tam ekipe, która Cie przygarnie i powie co i jak. Jednakże stwierdzenie że na globalu można się bawić bez pieniędzy jest pisane przez ludzi, co chyba grali do 30-35lvla 10 lat temu, bo albo musisz mieć MEGA farta, aby grać bez pieniędzy, albo być tak zaznajomiony z gierką, że możesz expić nawet archerem i będziesz iść mega szybko do przodu. Na privy polecam Ci iść jak ogarniesz co i jak z metinem juz na globalu, ale to nie znaczy że nie możesz od nich zacząć. Poniżej lista godnych i co najważniejsze Żywych privów, a nie jak wyżej xD

  • Valium - Medium
  • Glevia - Medium
  • Vidgar - Medium
  • Pangea - Easy
  • Sanctum - Medium/Hard
  • Leya - Medium/Hard
  • Calliopemt2 - Medium zagraniczny
  • Aeldra - Medium zagraniczny
    To tyle ode mnie, a Ciebie @LukePerigmosso proszę o niewprowadzanie w błąd użytkowników forum.
    #Edit
    @Bekaz Privy doją kasę z ludzi, którzy chcą być w topce, jeśli nie chcesz to możesz grać bez wydania ani złotówki, gram na privach od 8 lat, bywałem tuż poza topką, a nie wydawałem nic a nic. Resety co jakiś czas? Mówisz o kolejnych edycjach serwerów, które są nastawione tylko i wyłącznie na szybkie zarobienie hajsu i 90% społeczności Metina o nich wie? Ciekawe. I na koniec, nie grałem jeszcze na żadnym privie, który chociaż w ułamku % doi tak kase z ludzi jak robi to global.
    Pozdrawiam
3lajki

Global też doi kasę z ludzi którzy chcą być w topce, jeśli nie chcesz to możesz grać bez wydania ani złotówki.

1lajk

Jakiś czas temu próbowałem sprawdzić czy da się globala bez wkładu. Jeżeli posiadasz dużą wiedzę o grze gdzie farmić jak zarabiać to da się jakoś pograć, jeżeli nie jesteś pro zapomnij o graniu bez kasy. Grając nawet 10h dziennie gra cię i tak wydyma na ulepszaniu lub rollowaniu bonusów. Kasy dużo nie zarobisz eq kosztuje sporo, a gra teraz jest tak zrobiona że bez eq powyżej średniej będziesz miał problemy brać kilka klat mobów. Pomijam fakt że podniesienie skilli do zadowalającego poziomu trwa miesiące bez płacenia, a i tak zdarza się że ci nawet cały tydzień nie będzie wchodził trening. Podsumowując ci co nie płacą mają tylko za zadanie zapełniać rynek ulepami i innymi rzeczami które są potrzebne tym co płacą. Bez kasy nic nie osiągniesz, i nie mówię tego jako osoba który krytykuję bo mi gra nie pasuje, uwielbiam Metina niestety nie aktualnego tylko przed nie potrzebnymi aktualizacjami i totalnym p2w, szkoda że tak gra skończyła.

Nie sluchaj ludzi, ktorzy mowia, ze mozesz grac na globalu bez wydawania pieniedzy. P2w jest tam na kazdym kroku, w niemalze kazdej aktywnosci. Najlepiej grac na privach, kolega WiCrash przedstawil porzadne serwery prywatne, ktore sie dobrze trzymają. Tam bez wydawania pieniedzy, jezeli dobrze sobie wszystko rozplanujesz, jestes w stanie zarobic na item shopa, ale oczywiscie tez nie musisz grac f2p, mozna okazac wsparcie administratorom i wladowac kilka dyszek, to bedziesz mogl grac od poczatku jak szef totalny. Na wszystkich lepszych privach jest stabilna gospodarka i w kazdej chwili mozesz sprzedac/kupic yangi albo postac za pln lub wymienic na inny serwer.

2lajki

Metin2sg prawdziwy global bez p2w

metin2 sg to priv , stracili licencje juz kilka lat temu za niezablokowanie rejestracji z filipin i updaty wystające poza normy ymir

Co do metin2 to jedynie valium polski lub aeldra zagraniczny , reszta syf

Nie będę ściemniał, da się grać na globalu bez wydawania kasy, ale jest pewne ale, nie samemu. Nie mówie że dzieliłem konto z kimś, ale znałem typa co był dosłownie na równi ze mną, a ja pompowałem w is dosyć ostro, gość żeby nie ściemnić miał eq is, 2 dropki low i high lvl, do tego wysokopoziomową shamanke na buffy. Ja przestałem grać jakoś między 100-105 lvlem, zeby nie sklamac bo byl to 4-6 tygodniowy run, to zeby wbic skille na p i eq to wydalem jakies 1500-2000 zl, gostek natomiast nic nie pompowal w is, ale non stop byl online, to na dropie, to na mainie, farma 24h na 7, w pewnym momencie jak juz grac zaczynalem mniej, to on zeby bylo ciekawiej przeskoczyl mnie poziomem i lepszym eq, a mowa tu o eq full is 9.