Miejsce dla nowego gracza

Witam, zainteresowałem się Allodsem i chciałbym zacząć grę. Mam kilka pytań do osób aktualnie grających:

1. Czy istnieje jakaś polska gildia lub grupa graczy którzy przygarneli by pod swoje skrzydła nowego gracza nie znającego zupełnie gry?

2. Jak wygląda populacja w grze na ten moment?

3. Jak z endgame, bo z tego co czytałem do lvl capa raczej będę musiał grać ale czy na końcowym etapie jest co robić (dugeony raidy etc.)

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje :)

Witam

...i przepraszam, że tak późno. Mógłbym nie odpowiadać wcale, ale 8.0 za pasem i będą pytania czy warto, czy to, czy tamto, czy nie wiadomo co...

Brak wypowiedzi w tym wątku trafnie ukazuje popularność Allods'a wśród polskich graczy... Przykro mi, ale Polacy nie są tam jakąś wielką siłą

Odnośnie endgame powiem krótko: kiedyś był potęgą a teraz to obraz nędzy i rozpaczy. Nie warto się pchać.

Dłuższe wyjaśnienie - gra została ZMASAKROWANA przez wydawce. Zacznijmy od P2W. Wszyscy mogą wspomnieć, ze bez run ani rusz. Jednak nie wspomną, że wymagania cały czas rosną: kiedy 4lvl był czymś, a przy rajdzie 5.0 na ruskim forum gracze zalecali 8 lub 9. Ponieważ runy wyższe poziomy robi się z pary niższych to jedna 9 = 2x8+koszt fuzji = 4x7+koszty fuzji =...=32x4 + fuzja. Jakby tego było mało MONSTRUALNIE wzrosły koszty waluty IS, ponad pięćdziesięciokrotnie. Oczywiście wielu będzie gadać, że to z powody większej ilości złota, ale liczba kasy w obiegu w ciągu patcha nie wzrasta 50x tylko +/- 2x. Taka jest wartość symboli złota 800 w 4.0 => 1800 w 5.0 => 3600 w 6.0, a dodatkowo co jakiś czas nerfią możliwości farmienia. Możesz znaleźć na forum lament o obniżenie wartości refraktorów w 5.0 i zmianę kursu w obecnym patchu. Kiedyś po zakupie kryształów IS kurs rósł o kila sztuk miedzi, teraz kilkadziesiąt, i to złota. Jeden z użytkowników to wychwycił i opisał. Dodatkowo ma wejść nowa mechanika P2W - po zakupach na pewną kwotę dostajemy na miesiąc runy 12. Bez komentarza...

Na serwerze abonamentowym też jest problem. Za szybko wchodzi nowy patch. Chyba nawet najlepsi gracze nie zdobyli tam jeszcze żadnego sprzętu mitycznego, ani jednego elementu. Nie wyczyszczą już ostatniego rajdu w wersji hard, co kiedyś dawało satysfakcję. Teraz rubiny można mieć za łatwą wersję, po usunięciu smoczego wyglądu nie ma po ca tam już łazić - zero nagród, zero przyjemności z bycia pierwszym, zero czegokolwiek. Teraz to rajdy jak z innych gier, dają sprzęt, a wcześniej był to ostateczny test w danym patchu - bez ogarniętej drużyny i najmocniejszego eq nie było po co tam iść. Jakby tego było mało to jakiś czas temu ludności "za szybko poszło" bo w Rosji wyczyścili rajd szybciej niż na F2P więc obniżono obrażenia - twórcy się przyznali - bo tak. i teraz co? Już zawsze "abonamentowcy" mają być drudzy?

Już nawet wyspy nie dają przyjemności - Astral został załatwiony w 6.0 i dobity w 7.0. Już nie ma lotów statkami, co wyróżniało Allods'a, już nie ma modyfikatorów co sprawiało, że walki na wyspach są różne i dzięki temu nie monotonne, już nie ma "starych, dobrych czasów". Skalowanie poziomu trudności od 6.0 leży: pierwsze wyspy na 66lvl były mordęga, a na legendy i dalej to już faceroll. W 4.0 na odwrót - mityki 52 szły ciężko, ale dawały satysfakcję, jeśli się uda.

Wydawca jeszcze dokłada do pieca. Pomińmy manipulacje kursem waluty IS, pomińmy P2W i dokładanie jej kolejnych mechanik, pomińmy nawet niezrozumiałe nerfy dla serwera P2P, ale żeby rozwijać poziomy gildii osób VIP (czyli Very Important Przyjaciel GMów), choć mają tylko kilkunastu członków, i na forum tematy (z linkami do YT, gdzie te osoby pokazują jak oszukują) kasować, ze względu na trolling? Już nawet gracze z max runami widzą absurdy i np. sami organizowali eventy dla nowych, w stylu "znajdź mnie w stolicy". Dodaj skopany kalkulator talentów, ze źle przetłumaczonymi skilami (spróbowalibyście na tym stworzyć build dla Heala w 5.0!), czy stary kalkulator na stronie, czy patchonty pół po angielsku, pół turecku i będziesz miał pełen obraz zaangażowania wydawcy.

Gdyby parę literek w nazwie Allods zamienić i dodać kilka innych to otrzymalibyśmy "omijać szerokim łukiem", albo porzućcie wszelką nadzieje Wy, którzy w to gracie"

Nawet koxy jak Dracias uciekły na privy i reklamują to YT...

Zapraszam do mojego postu ! :)
http://mmorpg.org.pl/forum/topic/90941-allods-online-patch-40-prywatny-serwer-gildia/#comment-681282

Witam, zainteresowałem się Allodsem i chciałbym zacząć grę. Mam kilka pytań do osób aktualnie grających:

1. Czy istnieje jakaś polska gildia lub grupa graczy którzy przygarneli by pod swoje skrzydła nowego gracza nie znającego zupełnie gry?

2. Jak wygląda populacja w grze na ten moment?

3. Jak z endgame, bo z tego co czytałem do lvl capa raczej będę musiał grać ale czy na końcowym etapie jest co robić (dugeony raidy etc.)

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje :)