MineCraft

Minecraft to gra sanbox’owa jest dość ciekawa propozycja dla wszystkich fanów Boba budowniczego. W grze wcielamy się w „kartonowego” ludzika który posiada pokaźny zestaw materiałów budowlanych a mówiąc jaśniej zestaw „kwadratowych” klocków, których liczba jest nie ograniczona.

Używając naszego zestawu budowniczego możemy zbudować co dusza zapragniesz. Możemy to być np. jakaś postać, zamek, supermarket, wieża, wieś, miasto, Titanic albo odwzorowanie jakieś budowli lub miejsca . W grze możemy stworzyć naprawdę wszystko jedynie co nas ogranicza to rozmiar mapy i nasze możliwości twórcze.

W grze możemy budować budynki na powierzchni jak i również pod ziemią( już sobie wyobrażam radość fanów krecika kopiących tunele i dziury w które potem ktoś z złością będzie wpadał )

Strona techniczna

Żeby zagrać w minecraft wystarczy posiadać Jave i konto, konto można założyć w parę sekund na stronie głównej po założeniu konto możemy przystąpić do gry,

Klikamy na

Minecraft Classic [Free!]: Multi player

Następnie naszym oczom ukaże się cała lista serwerów z którego możemy wybrać jakiś lub pobrać pliki serwerowe które autor udostępnia za darmo i założyć własny serwer. Po krótkim ładowaniu możemy przystąpić do gry. Należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy aby nie niszczyć budowli innych graczy! Chyba że ktoś lubi kolekcjonować bany to wtedy całkiem inna sprawa.

Istnieje również płatna strona gry.

Survival Mode

W trybie chodzi o przetrwanie, szukamy pożywienia, skracamy o głowę złe gobliny. Budowanie wygląda całkiem inaczej bloki do budowli pozyskujemy z otoczenia i nasza postać może zginać zostając pożarta przez jakieś paskudztwo.

Zalety gry

+ Brak klienta.

+ Darmowa.

+ Brak praktycznie jakichkolwiek ograniczeni w budowaniu.

+ Możliwość budowania budowli wspólnie z przyjaciółmi.

Wady Gry

- Ludzi niszczący budowle innych (Griefer)

Pomocny zestaw budowniczego (FlyHack)

Dzięki niemu budowanie stanie się łatwiejsze , przyjemniejsze i szybsze, usprawni również poruszanie się po mapie.

Link: http://www.easy-share.com/1911778547/FlyHack.rar

Rozmiar: 3,28MB

Instrukcja obsługi:

1) Rozpakować w dowolnym miejscu

2) Odpalić plik wsadowy run.bat

3) Zalogować się

4) Wybrać serwer i cieszyć się grą

Sterowanie

W A S D - Zwykle Poruszanie się.

Z - włączenie lub włączenie opcji latania

Q E - lot w górę lub dół

Shift - Szybkość poruszania się x5

Ctrl - Szybkość poruszania się x2

Używanie FlyHacka nie powiną spowodować żadnych problemów z GM serwera. Sam używam go od bardzo dawno i nigdy nikt nie miał pretensji. FlyHacka używa dość spora społeczność minecraft, zarówno gracze jak i Admini.

http:\\www.minecraft.net

Szczerze mówiąc interesujące. Pomysł niebanalny, dla osób lubiących bawić się edytorami (np. w simsach, w spore) jak znalazł. Jeśli chodzi o grafikę, uczepię się ciebie. Wg mnie właśnie wygląda ona tak archaicznie że ma to swój urok. Całkiem fajny styl. Nie wiem co ci się w nim nie podoba.

Super gra, zaczynam w nią sobie grać, dobra dla zbicia czasu jak Ci się nudzi.

A z to grafiką to wpadka, bo tekst to cały czas coś dopisywałem i usuwałem a o grafice zapomniałem i o kilku innych rzeczach które zaraz dopiszę.

Dziwne, kumpel wczoraj mi o tej gierce mówił, i nagle ona tutaj. Podobno bardzo dobra i rozbudowana.

Już wczoraj ją wyczaiłem :) Świetna zabawa.

Jak by było trochę osób chętnych to mógł bym porozmawiać z kolegą w sprawie Hosta. To może udało by się odpalić nasz stary serwer ;] Miał zainstalowane fajne pliki serwerowe, dużo lepsze niż te standardowe na stronie głównej. No i jest tez tam taka opcja że budować mogą osoby które dostały na to pozwolenie (Specjalną Range). Dzięki temu nie było problemu z osobami niszczącymi prace innych.

Ja se robie konto juz :D

Zapowiada się ciekawie, ale co jest celem w tej grze? Jak już zbudujesz, to możesz cokolwiek z tym zrobić?

Nie, ale i tak jest fajnie :D

Mnie się to bardzo podoba, z jakimś gościem zbudowałem wielką halę, zrobiliśmy plazmę na wysokość hali i jej szerokość. Zgadnijcie co leciało? Mario forever ;p

Gra jest bardzo dobra, ale odrobinę ograniczona, szczególnie, jeśli buduje się na standardowych serwerach zamiast na przerobionych. Polecam. Najlepiej się gra, jeśli na serwerze jest kilka-kilkanaście znających się osób.

Mam tu parę zastrzeżeń:

1. Nie ma nieograniczonej ilości, chyba, że w classicu

2. Nie gobliny, tylko zombie ;)

3. W (że tak to ujmę) pełnej wersji gra wygląda inaczej: Pojawiamy się w jedynym w swoim rodzaju świecie, nie mamy nic. Musimy zdobywać materiały, a z nich budować lub tworzyć przedmioty (kilof, łopata itp.). W nocy pojawiają się potwory, któe mogą nas zabić. Są też innego rodzaju materiały, np. redstone, który służy jako kabel ;) Do tego dodano łódki, wagoniki, tory i w wersji 1.7 tłoki, więc są już jakieś mechanizmy. I świat jest przeogromny (ie jestem przekonany, ale chyba się nie kończy, no chyba, że autor mapy zrobił ją taką a nie inną)

Ale ogólnie tekst nawet spoko.

Mam tu parę zastrzeżeń:1. Nie ma nieograniczonej ilości, chyba, że w classicu2. Nie gobliny, tylko zombie 3. W (że tak to ujmę) pełnej wersji gra wygląda inaczej: Pojawiamy się w jedynym w swoim rodzaju świecie, nie mamy nic. Musimy zdobywać materiały, a z nich budować lub tworzyć przedmioty (kilof, łopata itp.). W nocy pojawiają się potwory, któe mogą nas zabić. Są też innego rodzaju materiały, np. redstone, który służy jako kabel Do tego dodano łódki, wagoniki, tory i w wersji 1.7 tłoki, więc są już jakieś mechanizmy. I świat jest przeogromny (ie jestem przekonany, ale chyba się nie kończy, no chyba, że autor mapy zrobił ją taką a nie inną)Ale ogólnie tekst nawet spoko.

Zobacz datę ostatniego postu

Hehe, fakt, rzadko na to patrzę.

Minecraft nowa gra, popularna, temat wiecznie aktualny.

Tytuł w porządku, tylko skąd ten zachwyt? Owszem pobudować można, tylko że po 30 minutach to się nudzi. Nawet z odpowiednimi modami nie mogę spełnić swoich architektonicznych zachcianek - a właśnie tego od tej gry bym oczekiwał. Kwadratowe zamki - to nie dla mnie.

Gra bardzo mi się spodobała, polecam.

gierkie skopali robią z tego RPG

grałem od początku bety nieźle wyobraźnie pobudzało ale potworki tępe i po 30 min masz już wszystko

Jak się nudzi to gram , ogólnie OK.

zabawa w archeologów ?