MMO bez narzuconych ograniczeń

Witam
Szukam jakiegoś MMO do pogrania z doskoku.
Szukam czegoś gdzie nie ma z góry narzuconych ograniczeń na granie, czyli jak chcesz grać 2 godziny, grasz 2, chcesz 8, to masz co robić przez te 8.
Gry tego typu w które grałem:

  • Lost ark: endgame ograniczony do tego żeby wykonać raz w tygodniu abyss dungi, dziennie po 2(?) jak dobrze pamiętam chaos dungi i guardian raidy i inne pomniejsze + zrobić x razy to samo na innych postaciach, szybko się znudziło
  • Tibia: fajnie bo można expić teoretycznie ile się chce(wiadomo stamina), ale super nudne że tak na prawdę na niższym poziomie(okolice 150 który mam chyba - knight) nie ma innych czynności do roboty
  • Path of exile(wiem że to nie mmo) - jedna z lepszych gier multiplayer która wciągnęła mnie już na 2,5k godzin, niestety stan w którym aktualnie znajduje się liga zmusił mnie do tego żeby skończyć szybciej wyzwania sezonowe i opuścić lige(normalnie spędzam miesiąc, teraz tylko 2 tygodnie). Dużo mobów, crafting, brak ograniczeń w graniu.
  • Guild wars 1/2 - nie przekonałem się, nie zaszedłem daleko ale jednak sam początek jest tak męczący że nie dałem rady przebrnąć
  • Aion - ukończyłem chyba cały wątek fabularny, ale nic dalej
  • Metin - w to chyba każdy grał razem z tibią, ale to już nie to samo

Gry o których myślałem żeby spróbować, ale:

  • Wow, jednak ma swoje lata już a niestety jestem osobą dla której gra też musi jakoś wygladać (wiem że tibia nie wygląda super realistycznie ale jest różnica miedzy pixelową grafiką a po prostu starą)
  • New world - niestety krążące opinie nie zachęcają, nie wiem jak gra zmieniła się od początku
  • Temtem - lubie serie Pokemon, nie mam switcha bo dla jednej gry nie będę specjalnie kupował konsoli, może są gracze którzy mogą się wypowiedzieć na temat gry
  • Star citizen - podoba mi się cały koncept kosmicznego mmo, ale po tym jak się naczytałem ile rzeczy trzeba ogarniać, ilość narzędzi itp, wydaje mi się że jednak mnie przerasta,
  • Albion online, grałem chwilę, nie wiem jak teraz, ale kiedyś słyszałem o sporym dominando, nie mam pojęcia o aktywnościach. Wiem że w tibii też istnieje na serverach pvp ale ja grałem z reguły na non-pvp

Liczę na jakiejś ciekawe propozycje, grunt żeby było co robić i żeby nie było ograniczeń w tym no i żeby jednak ktoś grał, bo jednak po to się szuka tego typu gier(jak kiedyś testował po kolei darmowe mmo na steamie to nie wiem czy w większości spotkałem jakiś ludzi). Może są jakieś premiery niedługo na które warto czekać?

Kopią gier albo takim które chcą być lepszym/nowym/drugim x raczej dziękuje(typu jakieś “lepsze tibie” albo “lepsze metiny”).

Mogą być płatne albo darmowe.

Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o h&s bo jest to gatunek który ogrywam od bardzo dawna a widzę że w poe grałeś to mam 2 gry.
Hero siege - pixelartowy h&s z handlem, end game, systemem sezonów itp
Last epoch - Najlepiej zapowiadający się h&s który niestety jeszcze jest w produkcji, kolejny patch(0.9) ma być już z multi także będzie co robić.

1lajk

Nie wspomniałem o last epoch właśnie bo nadal nie ma pełnoprawnego multi(widziałem że jest chat i chyba jakieś funkcje), ale grałem, przeszedłem fabułę i doszedłem do szczelin(czy jak to się nazywa) i fajnie się gra, więc tylko kwestia zapewne czasu aż wrócę.

W sumie w hero siege też grałem, ale myślałem że to jest tylko coop rpgowy bo graliśmy ze znajomymi chwilę :smiley:

Final Fantasy 14

1lajk

FF14 fajna gierka ale niekoniecznie spełnia założenia autora. Jest wiele rzeczy, które są “dzienne” bądź “tygodniowe”. W pewnym momencie, wchodzisz do gry tylko po to zeby zagrać w kasynie (raz dziennie), zrobic daily hunty, lub dostarczyć matsy (tygodniowo).

A co do tematu, obecnie wiekszosc wydawanych gier ma systemy dzienne/tygodniowe (ogolnie ograniczajace content), wiec moze bym sprobowal czegos w troche innym gatunku:
Ark survival evolved (najmniej mmo ale zapewnia zabawę na bardzo długi czas), Elite Dangerous, Destiny 2 / Warframe (osobiscie preferuję Warframe ze względu na większy grind / customizację postaci). Z hnsow nie zauwazylem ze wspominales o Diablo2:Resurrected (w nastepnym sezonie dodaja endgame content)

1lajk

Requiem online jak masz 18 lat :wink:

1lajk

Osrs gram z doskoku od lat, kontent f2p i tak starcza dla nowego gracza na spokojnie miesiąc. Nic nie trzeba wszystko można. są bardziej zajmujące aktywności a są i takie gdzie możesz oglądać serial na pół ekranu a na drugim pół mieć grę. Jest też mod znacznie poprawiający grafikę jeśli komuś wygląd przeszkadza :slight_smile:
Jest też RS3 czyli to samo tylko w bardziej współczesnej wersji ale ja z nostalgii zostałem przy osrs :slight_smile:

1lajk

Tibia - jedyne organiczenie, to umyslowe

1lajk

Temtem nie jest jedynie na switchu, jest dostępny też na Steamie, PS i XBox. Bez problemu możesz grać na pc, mi sie gra całkiem dobrze chociaż to sporo grindu (jak to w pokemonach)

Może źle sformułowałem, chodziło mi że pokemony są na switcha i dla nich nie będę kupował specjalnie konsoli a temtem jest czyms co daje namiastkę w jakimś stopniu

Jesli chodzi o temtemy, na poczatku przygoda to podroz przed siebie i co chwile zaczepiają cie trenerzy którzy stoją na twojej drodze w dalszym przechodzeniu fabuły, na end game wyglada to w ten sposób, że mozesz sobie farmić ile chcesz stworki (sa tygodniowe nagrody za złapanie określonej liczby temtemów), są dzienne misje na zaniesienie paczek , są rankingi pvp , rajdy , możesz farmić lume (taki shiny z poksów) ,zrobić idealnego statami temtema (breeding), jest co robić ogólnie.

1lajk

Na pewno spróbuje jak się nawinie jakaś promka, albo nawet szybciej :smiley:

https://sunclassic.webzen.com/en/main

To może ESO? Grasz jak chcesz i kiedy chcesz.

Ktoś w to gra w ogóle?

Normalnie wbijaj do New World, nie słuchaj ludzi, najczęściej z ich ust leci sam sh!t. Grałem jak było 18k online (globalnie) na polskim serwie i ciągle było z kim grać, codziennie cisnęli elity, były regularne bitwy PvP i rajdy co wieczór. Teraz gram na EN/DE bo na Barri nowej postaci nie zrobisz (za dużo ludu) i też jest multum ludzi. Za jakiś czas pewnie i tak wszystkie serwery będą international, popołudniu na czacie wszyscy po ENG gadają, bo na niemieckim serwie już masa hiszpanów, polaków i kogo tam jeszcze nie przyniosło. Gra jest taka trochę inna, w walce potrzebny jest dobry timing i masz fajny crafting / gathering, warto chociaż spróbować. No i brak P2W, tutaj tego nie uświadczysz, nie ma w sklepie nic poza ozdobami.

1lajk

Jeśli bierzemy pod uwagę grę na najnowszym dodatku, to po wszystkich upgrade’ach z poprzednich rozszerzeń - WoW prezentuje się bardzo dobrze na tle innych większych gier. Nie jest to grafika realistyczna, lecz stylizowana - zrobiona w dobrym guście - więc sama koncepcja jest dość ponadczasowa. Do tego trzeba dodać bardzo dobrze przygotowane krainy, które są estetyczne dla oka. W mojej ocenie pisanie, że Albion pod względem grafiki jest ok a WoW jest przestarzały, po prostu nie ma sensu i dlatego nie rozumiem tego stwierdzenia. Jeżeli grafika jest jedynym aspektem powstrzymującym Cię od zagrania w ten tytuł to może stestuj ją na darmowym okresie próbnym - może Cię do siebie jednak przekona. Warto bo sama gra ma dużo do zaoferowania.

Uważam, że żeby jak najlepiej odpowiedzieć na Twoje pytanie, najpierw trzeba ustalić co tak na prawdę lubisz robić w MMO?

Questowanie:

  • ESO
  • WoW
  • FF IV

Grind (tyle czasu ile chcesz):

  • Black Desert

PvP:

  • Albion
  • WoW
  • Lost Ark
  • Black Desert (na nowej ranked arenie)

Crafting:

  • Black Desert
  • Albion

PvE:

  • WoW
  • Lost Ark
  • FF IV

Taki mały disclaimer, że w większości mmo będziesz musiał się w pewnym momencie zmierzyć z contentem w jakimś stopniu ograniczonym czasowo. Czy to 1 raid na tydzień, czy tygodniowy limit gromadzenia jakiegoś surowca, czy stamina. Dlatego dobrze jest mieć grę, w której jest dużo do roboty poza scapowanymi aktywnościami, dlatego wyżej wymienione tytuły to moim zdaniem topka pod względem ilości upakowanego contentu, który można przegrać.

1lajk