MMO dla fana World of Warcraft - 2020

Polskich gildii jest dużo. Napisz najlepiej na poświęconej grze grupie na FB i zaraz ktoś będzie chciał wziąć Cię pod swoje skrzydła.

Co do optymalizacji, to z tego, co zauważyłam, gra bardzo nie lubi odpalonych programów w tle, więc może w tym tkwi problem? Ewentualnie możesz zapytać na wspomnianej wyżej grupie, tam na pewno doradzi Ci ktoś bardziej rozeznany w temacie. Ja pomimo mocno średniego sprzętu na optymalizację nie narzekam.

1lajk

A jak to wygląda? Gierka f2p z dodatkowymi dlc do wykupienia czy jak?

Podstawka f2p. Do wykupienia tylko najnowszy dodatek (w którym w gratisie otrzymuje się też poprzedni) i living story z pierwszego sezonu za gemy w sklepie (ale to dla chętnych, przy czym gemy można kupić za golda z gry, więc nie trzeba wydawać na to realnej kasy).

2lajki

To spoko czyli za free mozna przetestowac a reszta jak sie spodoba mozna kupic. Fajńa opcja moze sie skuszę od dawna szukam jakiegos mmo co mnie wciagnie a jak z klasami? Sa typowe suppory ktorzy wzmacniają buffami swoich sojusznikow?

W GW2 nie ma typowej “świętej trójcy”. Tutaj każda klasa może leczyć czy nakładać buffy w zależności od tego, jak ją zbudujesz.

Hej.
Jezeli chcesz sie dowiedziec cos o gw2 zapraszam do lektury gdzie sporo napisalem o samej grze.

Tak wiem dlugi tekst ale cos. Jest on z 2018 wiec przez 2 lata doszlo sporo nowych rzeczy.

1lajk

Możesz też sprawdzić Chronicles of Arcadia, bardzo podobna gra, niektórzy nazywają ją “WoW-podobną”, jest po polsku, darmowa, nie ma P2W, bo główną walutę diamenty możesz zdobyć na wiele sposób za darmo, a lada chwila wchodzi kolejna instancja tak jakbyś szybko osiągnął endgame, który jest tutaj bardzo rozbudowany.

1lajk

Mam dwa pytania, czy populacja na tym serwerze jest dosyć spora i czy znajdę jakąś Polską gildię?

A to nie jest przypadkiem Prywatny Serwer do Runes of Magic? Bo trochę podobnie wygląda ta gra do RoM właśnie xd

Polecam gre 4story a dokładnie serwer 4retro.eu. Na serwerze nie ma p2w sa tylko skiny i boosty expa. Przebudowali lekko silnik gry. Majac umiejetnosci pozwalajace wprowadzic nowe dungi i klasy postaci. Na ich fb juz jest zapowiedziana klasa Paladin. Macro protection, no miss skills. Maja wprowadzac takze zmiany graficzne. Serdecznie polecam. (Jest to grindownik, ale przyjemmy :slight_smile: )

Polecam spróbować black desert skupić się na questach story tylko tych od duszka gdzie poprowadzą cię przez cały świat gry.

Może obadasz Neverwinter?
Gra podobno bardzo dobrze się teraz spisuje jest sporo graczy, regularne patche…

Jeżeli masz problem z wydajnością w gw2, polecam zainstalować moda na dx12. Są z nim problemy na początku ponieważ gra musi dłużej wczytać tekstury ale po jakimś czasie plus jak masz gre na ssd to jest wręcz nie zauważalne.

1lajk

Tak, gra jest na SSD, jak mówiłem mam bardzo dobry sprzęt i dziwi mnie to, że ta gra sprawia tyle problemów. O tym modzie nie wiedziałem, z chęcią sprawdzę.

Na ten moment zdecydowałem się zobaczyć jeszcze raz Guild Wars 2, jak jest tutaj tak zachwalany.

@marvelhero Black Desert odpada, jednak ma namiastki p2w, a ja nie lubię takiego czegoś.
@odie2 @Pawlikgk Z chęcia zobaczę i Chronicles i Neverwinter :slight_smile:

Jeśli jesteś fanem WoW’a to GW2 ci się nie spodoba. Tam end game masz na praktycznie 2lv. Ta gra jest full casual. PvP ma skopane i ludzie jarają się tym jak firma puści update z 1 questem life story raz na pół roku. Dlatego odradzam. Ogółem gier nie ma zbyt ciekawych ale może spróbuj jakieś FPS darmowe jak cod warzone/valorant albo jakis h&s jak poe/diablo 3( nie darmowe ).
Ja kiedy nie miałem grać spróbowałem Monster Hunter Ice Borne i się super tam bawiłem aż wróciłem do swojego mmo.

Tak się składa, że właśnie jestem graczem casualowym, lubię poznawać świat gry, zbierać różne rzeczy, pro-raiderem nie jestem :stuck_out_tongue:
Valorant to bardzo powolna rozgrywka, ogólnie fpsy mnie nie interesują, tak samo h&s (w Diablo co sezon to praktycznie to samo, tutaj też tylko czekanie na Diablo 4). Wyżej podano kilka ciekawych tytułów i na początek je sprawdzę :slight_smile:

Nie ma nic lepszego od WoW obecnie. Polecam Classica i server Shazzrah :wink: Nowe wyzwania, nowe przygody. Jest klimat!

1lajk

Ja bym na twoim miejscu dał szansę FFXIV sam przeszlem do niego dwa miesiące temu bo dodatek BfA do wowa to dramat a grałem 15 lat bez dłuższych przerw i w finału po przebrnięciu MSQ do pierwszego dodatku zakochałem się w designie klas i mnogości kontentu PVE polecam jako weteran WoWa

Polecam sprawdzić Archeage: Unchained. Jeden z najbardziej rozbudowanych MMORPG, sandbox, bardzo obszerny endgame, masa graczy.

Archeage Unchained lol. Tutaj minimum na 3 kontach trzeba grać