Mmo dla kogoś z małą ilością czasu?

Siemka
Mój sprzęt: raczej pójdzie wszystko
Szukam jakiegoś mmorpg w którego da się grać i progresować mimo małej ilości czasu (dziennie jest to ok 1-2h).
Co do samej gry:
Najlepiej b2p/f2p - odpada p2w
Cechy: przede wszystkim gra musi być “żywa” tzn musi być sporo graczy i twórcy coś przy grze robią. Ze względu na małą ilość czasu to odpada coś takiego że jak ktoś Cię zabije to tracisz itemy. Najlepiej jakieś “łatwe” mmo. Tzn żeby w grze nie było tysiąc mechanik których trzeba się uczyć i ogarniać. Wiem że szukam mmo ale najlepiej gdyby jakieś lochy/dungi/bosów dało się też robić solo bo nie chcę tracić czasu na szukanie party. Czy istnieje coś co przy małej ilości czasu da się spokojnie progresować ?
Grafika: nie zależy mi na tym
grałem w : GW2, Metin2, BDO ale jakoś mi nie podszedł, Aion, Cabal, Last Chaos i pewnie jeszcze kilka starszych gier

Kup sobie ESO, na spokojnie można grać po godzinę dziennie i progresować mapy, no i gra bez spiny poza dungami weteran czy field bossami, dobre do kawy czy piwa po robocie.

to jest to co ostatnio dawali na epic za free ?
Czymś różni się ta wersja na epic od normalnej kupnej wersji ?

Niczym

ESO, OSRS, fallout 76.

dobra z eso to ja podziękuje. Napisałem że mam mało czasu na grę a przy logowaniu do eso pokazuje mi że kolejka jest i muszę czekać 1,5h o.O to gra nie dla mnie

Palia niedługo wychodzi jeśli interesuje cię MMO gdzie główny nacisk to zbieranie surowców i budowanie, jest polowanie na zwierzynę ale nie ma tradycyjnej walki. To będzie takie właśnie MMO gdzie 1-2h dziennie sobie można odpalić i porobić różne rzeczy bez spiny.

Widzę, że już grałeś, ale i tak zaproponuję GW2.
Gra szanuje twój czas, nawet po dłuższej przerwie nic nie tracisz, więc możesz na spokojnie sobie grać swoim tempem.
Nie wiem jak raidy, ale znalezienie party na fractale, a szczególnie wieczorem, to kwestia maksymalnie nie wiem 2-3 minut. Chwila moment i już lecisz z drużyną ubić bossa. :slight_smile:
Nie widziałem też, żeby w GW2 były zbyt skomplikowane mechaniki.
Teraz nawet już są buildy, gdzie nie musisz używać rotacji broni, a robią dobry dps.
Nie wiem, dlaczego już nie grasz w GW2, ale daj grze jeszcze szansę, bo ma wszystko, to czego szukasz.

2lajki

tylko przez chwilę, poczekaj kilka dni i już nie bedzie kolejek.
A co do wypowiedzi: to jest najbardziej casualowa gra na rynku (i najlepsza), więc nie masz za bardzo nic lepszego.
F76 niby też - ale to trochę inny gatunek.
GW2 nie jest tak causalowe jak niektórzy mówią, ale jeżeli interesuje Cie fabuła to podstawka + dodatki dają spooooro frajdy

Każda gra jest casualowa to zależy od podejścia. Czy wow nie jest casualowy bo są raidy mythic +? Każde ktoś Ci je robić? No nie…
Czy w bdo nie można fajnie pograć gdy nie bierze się udziału w wyścigu szczorów? No można. Graj w to co chcesz tylko miej odpowiednie do tego podejście.

1lajk

Diablo 4

Akurat masz pecha bo wyszedł teraz nowy dodatek i stąd te kolejki. Odczekaj chwilę a nie będzie ich już w ogóle. I sam osobiście TESO uważam za takie sobie MMO, ale dla casuala, który gra solo w sumie się nada. Expienie w nim to właściwie najfajniejsza część tego MMO, endgame niestety jest taki sobie.

Do głowy jeszcze tudzież przychodzi mi New World, chociaż kondycja tego MMO aktualnie nie jest najlepsza. Mimo to ma proste mechaniki, jak chcesz grać casualowo to spokojnie można.

Resztę już raczej znasz Gw2, WoW i Final Fantasy, chociaż te dwie ostatnie to niestety b2p + abonament. Nic więcej w tym segmencie raczej nie ma.

Zgadzam się, że ESO pasuje idealnie do opisu przedstawionego w temacie. A kolejki raczej rzeczywiście tylko chwilowo i to raczej w weekendy. Bo a). nowy dodatek/rozdział i b) gra była darmowa na epicu:D to się ludzi porobiło.

Diablo 4
Nikt cię nie zmusza do grania godzinami.

Ja proponuję New world. Kondycja gry jest coraz lepsza, a opinie na steam również to potwierdzają. Jest to świeży mmo, który się cały czas rozwija więc możesz być tego częścią (są już raidy, wyzwania i dość wymagające dungi). Moim zdaniem za około 40zl (allegro) dostajesz mmorpg wartego tych pieniędzy. Obecnie gram na serwerze NYX (świeży serwer i jest tam sporo Polaków).

za 40zł warto, ale raczej długo w to nie pograsz, dla mnie tam jest kontent na miesiąc czasu.

Patrząc ile czasu ma na grę, a linia fabularna i lvlowanie zostało całkiem przebudowane do poziomu chyba 30 lub 40 i jest to gra w 100% po polsku (może to być zaleta) - Dodatkowo lvl scalingu nie ma i zdobywanie nowych itemów ma sens a rozwój postaci jest odczuwalny, możliwe że zostanie na dłużej :).

mi starczyło na 150h czyli miesiąc grania lajtowego, czyli dla niego to 3 czy 4 mc wiec za 40zł się opłaca

No, a w październiku masz sezon 3 czyli nowy kontent więc git czasowo.

mnie osobiście sezony w żadnych grach nie bawią, wymyślili je z powodu braku kontent żeby gracze mieli co robić od nowa:)