MMO od zera

Hej,

szukam MMORPG, które właśnie startuje lub otwiera nowe serwery lub ma na tyle dobry tutorial i dokumetację, że można go odkrywać samemu. Jako człowiek pracujący gram sporadycznie i wbijając na część gier trafiam już na starych wyjadaczy, którym nie chce się tłumaczyć podstaw mechaniki itd. Mam straszne tyły i to dość mocno zniechęca, gdy się muszę prosić o tlumaczenia prostych rzeczy. Gram zaś za mało, by siedzieć godzinami na gildyjnym Discordzie i się permanentnie edukować. Najlepiej więc gdyby gra była nowa i wszyscy mieli ten sam problem :smiley:, ewentualnie miała dość dobry tutorial lub dokumentację i można było rozkminiać rzedczy samemu, w swoim tempie. Nie odstrasza mnie, że po świecie biegają high levele a ja mam tyły, jedynie o samodzielność nadganiania. Taki Archlord na przykład nie nadawał się i nie nadaje się do poznawania samemu bo połowa opisów skilli itd jest nieadekwatna do rzeczywistości, a jako grajek niedzielny nie mam czasu na zrobienie 20stu testowych postaci.
Wymogi? Nie znoszą graficznie gier typu full anime lub totalnie bajkowych, rysunkowych. Może być grinder, nawet hardcorowy. Lubiłem grać w Archlorda i Elyon. COś na dniach się ma fajnego pojawić?

RuneScape 3. Mozesz grac na pc i na mobilnej wersji tysiace graczy mechaniki wytlumaczone w tutorialu .

to samo rune scape ta gra przez pierwsze 20 godzin to jeden wielki tutorail.

Cos jeszcze ewentualnie poza Runescape?

Nie ma żadnych fajnych gier na horyzoncie, gatunek MMO ma ciężko od lat… mimo, że rocznie wypuszczanych jest kilka tytułów, o których mało kto dziś pamięta.

Osobiście z desperacji postanowiłem spróbować GW2, początki były toporne… lecz nie odpuściłem i dziś nie nazwałbym tego już desperacją ale super wyborem. Warto wrócić do tytułów (o ile żyją, a GW2 ma się świetnie) z czasów świetności gatunku MMO a właśnie z tamtej “ery” pochodzi GW2.

Aktualnie dodatki są na mega promocji do 5 stycznia. Podstawka jest darmowa, warto przetestować i kupić dodatki jeśli gra siądzie.

WoW, co dodatek całkowicie nowy content i wszyscy zaczynają prawie od nowa(niedawno się zaczął), olbrzymie comunity ze sporą ilością content creatorów, gdzie wszystko jest dokładnie opisane na wowhead z milionami poradników i praktycznie każdy quest masz na youtube. Można sobie spokojnie grać i skupić się np. na m+ czy pvp lub zbieraniu i kolekcjonowaniu, zależy co się preferuje, a jak się ma czasami trochę więcej czasu np. weekendami to raidować z jakąś gildią. Ogólnie gra ma bardzo niski próg wejścia i aktualnie blizz próbuje się odkupić, więc przynajmniej teraz się stara dogadzać graczom…

1lajk

Napisane dobrze, ale co z tego jak zaraz zleci się jakiś fanboy ffxiv, albo ogólnie troll który nie grał, a wypowiada się negatywnie o wszystkim.

Raczej nic …inne gry to typowa pogon i raidowanie na end game w zamknietych grupkach . ZOBACZ RS3 MOZE CI SIE SPODOBA.

Mając podobna sytuację zacząłem niedawno grać w New Worlda. Community całkiem pomocne, odnajduje się grając parę godzin w tygodniu. Trochę problem jest z faktem że świeże serwery trochę umierają, ale niedługo powinni je połączyć i będzie git. Dochodzisz do end game’u sam a później już ludzie do robienia endgame’u się znajdą. Ogarniasz kompanie i ludzie z chęcią chodzą z newbie pomagać wbijanie gear scoru.

Lost Ark albo czekaj na Diablo 4

Polecam Conquer Online , sprawdz jesli masz chwile stara fajna gra

Czesc, zapraszam do gry na Atmosphere Conquer, prywatny serwer do Conquer Online 1.0
https://atmosphereconquer.com/

Filmy z war :slight_smile:
Przegrane :


Wygrane :