Mmo w 2023

Witam
Jakie mmorpg są warte uwagi w 2023roku?

Pvp najlepiej na dużą skalę (coś w stylu gw2 może, podbijanie niekoniecznie)
Bez rażącego p2w
Z dużą bazą graczy
Różniące się od siebie klasy a nie jak w ff14
Obojętnie płatne czy nie
Misje mające sens a nie jak w ff14 gdzie robiąc te msq odechciewa się grać
Przewijam dialogi więc fabuła nie ma znaczenia
Gra w której widoczny jest jakiś progress postaci
Niekoniecznie mmorpg może jakieś inne ciekawe propozycje się znajdą? :slight_smile:

nowy król mmorpg - diablo 4

Nie było dane mi zagrać w betę więc nie przetestowałem ale czy naprawdę jest to taka dobra gra? Jedynym który mi pasował to był stary dobry diablo 2 :stuck_out_tongue:

d2 najlepsza gra, nic do niej nie ma podjazdu
a co do pytania czy to taka dobra gra? oby chociaż w 10% :smiley:

2lajki

Szkoda mi wydawać kasę gdyby miała się nie spodobać. Lipa że nie wychodzi na steam to by było opcja zwrotu przynajmniej. Jakoś po 3 i mobilniaku nie mam zbytnio zaufania do nowej części

wlasnie dlatego nie wychodzi na steam. bo za duzo zwrotow by bylo. Blizzard nie jest juz ta firma jak za czasow D2. ludzie kupia D4 z racji ze to nowe bedzie i ich streamerzy nakreca czy po prostu z sentymentu do D2. Sama gra niczego specjalnego soba nie reprezentuje , jest wrecz srednia, a jezeli dorzucic mozliwosci finansowe blizzarda to ponizej sredniej.

Proponuje zobaczyc Undecember, bardzo ciekawy tytul. jezeli lubisz d2 to mozesz tam sie dobrze bawic. gra jest f2p ale zawiera pare quality of life dodatkow. podobno usuneli wiekszosc p2w z gry, ale nie wiem bo dawno nie zagladalem tam.

ten rok ogolnie biedny w dobre MMORPG wiec musisz nacieszyc sie starszymi tytulami albo grami typu D4 :frowning:

Obawiam się, że GW2 jeżeli duże PVP, ale skoro widoczny progres to zostaje Ci WoW, ale tutaj znowu ‘duża skala’ jest dyskusyjna.
Tyle - koniec. MMO jest półmartwe i zassie cokolwiek co będzie chociażby przeciętne. Acz temat chętnie poobserwuje - może się zdziwię i ktoś wrzuci coś ciekawego co przegapiłem.

Półmartwe - mam na myśli wegetatywne. Nie ma nowości.
WoW / FF14 / GW2 / ESO - może jakiś Runescape, Star Warsy czy inne BDO. Wegetacja totalna.

Możesz wypróbować Aion Classic jak na razie ludzi jest PvP jest trochę opcji czuć progeress postaci. No i p2w na te chwilę nie jakieś rażące.

“Misje mające sens” i “Przewijam dialogi” - wybierz jedno.

Chyba najbardziej pasuje BDO, gdyby zaliczyć ułatwiające rozgrywkę zakupy w IS jako zapłatę za grę.

Zagraj w projekt Zomboid, kiedy będziesz się zastanawiał nad propozycjami innych forumowiczów ^_*, klucze do steam’a na allegro można dostać za mniej niż 30 zł a do gry będziesz wracał latami.

Premiera Diabełka za tydzień. Poczekaj i poczytaj recenzje zwłaszcza o aspekcie mmo tej gry. Gdzie ci się śpieszy?

Co za bzdury. Nie wychodzi na Steam bo Blizz nie będzie płacił 30% marży z kilku milionów sprzedanych kopii, błaźnie.

Aion Classic

Hehe przeczytałem wymagania Twoje i … ani 1 niema takiej gry , wszystkie maja fabułę w którą się nie zagłębiasz wszystkie też mają misje zabij znajdź zabij i znowu zabij . Nie napisałeś w ogóle czego oczekujesz od gry a słowo “ciekawe” nie znaczy kompletnie nic bo każdy ma Cię w dupie i nikt Cię nie zna ani Twoich gustów.

Podsumowanie . Znajdź jaja i dowiedz się czego chcesz a wtedy szukaj.

Pozdrowionka

metek xds

jak coś to na blizzardzie też można zwracać do 2h/2 tygodni jak na steamie więc nie wiem co wy tu spreadujecie misinformacje, pozdrawiam

Tak i pełno Karmabomberów, dziękuje do widzenia.
Ta gra to już jest pve a nie pvp

Tibia

Final Stulejazy