MMO z achievement-ami lub/i RNG

Witam szanowne grono :slight_smile:
Trochę się chyba ostatnio wypaliłem, bo sam nie jestem w stanie wybrać czegoś dla siebie. Szukam sobie MMO, które będzie można ogarnąć po godzinach pracy wieczorkiem, może być płatne.
Na początku kilka słów w co grałem trochę dłużej (bo lista ogólnie jest długa), potem w co chciałbym pograć.
Grałem w:

  • WoW od początku jego istnienia z dość dużą przerwą po Cataclysmie - wróciłem w BfA. Super się grało, zarabiałem krocie na kilka tokenów w miesiącu, mnóstwo achievementów do ogarnięcia, ale trochę denerwowała mnie grafika i gildie, które chciały cały czas rajdować na maksa. Dodatkowo wszechobecność addonów, mógłbym grać bez nich ale wtedy byłbym mało konkurencyjny na AH :wink:
  • EVE Online - tutaj trochę za dużo PVP, ale rozwinąłem się mocna w handlu i produkcji. Doszło do tego że jechałem na dwa monitory z otwartymi kilkoma kontami. Wtedy przyszło opamiętanie.
    Neverwinter - fajne RNG, ale coś w tą grę zwątpiłem
  • BDO - trochę próbowałem, całkiem fajne, ładna grafika, trochę wschodnia. Tylko nie lubię combosów
  • Guild Wars - całkiem fajnie mi się grało do pierwszego dodatku. Brakowało mi AH (z tego co pamiętam), bo lubię sobie pohandlować niekoniecznie z NPC
  • SWTOR - grałem od samego początku, ale trochę mnie wkurzała walka - o ile w WoW wrogie NPC dość naturalnie reagowały na to że w okolicy jest walka (hałas) i ochoczo przyłączały się do walki, to tutaj jak waliłem z ciężkiego sprzętu z ogromnym hukiem, to goście obok nawet nie raczyli się spojrzeć.
    Było jeszcze sporo innych gier.

A w co chciałbym pograć? Poniżej jest lista moich marzeń, ale niekoniecznie musi ona być spełniona całkowicie. A może powinienem wrócić do czegoś z powyższej listy? Powiem tylko, że teraz zagrywam się loot shooterami (Division 2, Destiny 2), ale szukam czegoś bardziej klasycznego.

Lista życzeń:

  • przede wszystkim w miarę prosta walka (jak w H&S), z kilkoma skillami na belce (może być ich więcej do wyboru, jak w Diablo 3 - możliwość tworzenia buildu na podstawie sprzętu z kilkoma skillami z całej bazy)
  • fajnie aby był crafting z AH
  • dobrze by było aby były achievmenty - jakaś odmiana od codziennego grindu
  • lubię niespodzianki, a więc RNG w loot, albo w upgrad’ach sprzętu
  • dobra grafika jak na MMO (WoW mimo grywalności, po pewnym czasie mnie odrzuca)
  • Klimat jak najmniej wschodni
  • teraz herezja - tzw. end game nie ma dla mnie jakiegoś szczególnego znaczenia - najczęściej powoduje to w gildiach wyścig szczurów
  • klimat SF bardziej niż fantasy, ale nie jest to konieczne

To chyba tyle

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, sugerujące nawet to w co już grałem, bo może coś się zmieniło przez te kilka lat.

ja ci polece ORS jezeli by ci nie przeszkadzała grafika zapewniam ze max wszystkiego nie osiagniesz w przeciągu paru miesięcy chyba ze bedziesz ostro grindowac

1lajk

Może Marvel’s Avengers?

  • gra jest tak zachodnia jak tylko się da (w końcu to marvel - powstały w ameryce),
  • AH/craftingu nie ma…
  • jest za to upgrade i rozwalanie gearu na części które są potrzebne na ten upgrade
  • sprzęt jest w 99.99% czysto RNG (pozostały 00,01% to artefakty które się dostaje za główny wątek)
  • grafika świetna
  • walka dynamiczna, ale prosta. 3 skille na pasku, do tego lekkie i ciężkie ataki + kilka specjalnych elementów zależnych od postaci. Dla przykładu czarna wdowa korzysta z linki z hakiem którą może się przyciągnąć do przeciwnika, podczas gdy Iron Man ma wskaźnik energii potrzebnej do strzelania z jego repulsorów/laserów/rakiet.
  • wybór poziomu trudności. Coś jak w diablo 3 - gra jest za łatwa? Zwiększ poziom trudności. Gra za trudna? Zmniejsz go.
  • całkiem rozbudowany rozwój postaci (masa perków do wyboru w stylu znanym z Destiny 2, czyli wybierz 1 z 3. Tylko że takich wyborów mamy z 15 :stuck_out_tongue:)
  • możliwość zmiany buildu postaci (tak jak w destiny 2, parę kliknięć i traity zmienione, darmowo i bez problemu)
  • B2P
  • wszystkie przyszłe update’y/dodatki/dlc będą w 100% darmowe
  • battlepass - każda postać ma swój własny challenge card, który działa jak battlepassy z innych gier. Punkty na poczet tych kart zarabiasz wykonując określone akcje danym herosem. Np jako Thor masz zadać 10 000 elektrycznych obrażeń, a jako Kapitan Ameryka tak rzucić tarczą by trafić 10 wrogów. Nie ma na to limitów czasowych, wiec jedną taką kartę możesz robić i 5 lat.
  • challenge card na 6 początkowych postaciach jest darmowy, na przyszłych będzie płatny 1000 kredytów (waluta premium). Za wykonanie dowolnej karty wyzwań na 100% dostajesz 1300 kredytów. Więc spokojnie możesz kupić karty nawet na dosłownie wszystkich postaciach bez płacenia dodatkowo choćby grosza. A co się z tego dostaje? Klasyczne Battlepassowe rzeczy - stroje, emotki, skiny, i inne kosmetyczne pierdółki.
  • skiny/emotki/outfity/plakietki i resztę możesz kupić w Item Shopie… lub dostać po prostu grając. Grając masz szansę że dropnie ci schemat, który przerabiasz na losowy strój, a jak RNG ci nie sprzyja to zawsze możesz dropić walutę zwaną Jednostkami za które kupisz konkretne skiny u NPC. W ciągu 2-3 dni spokojnej gry zarobisz tych jednostek tyle że spokojnie cię stać na skina
  • polecam obejrzeć gameplay’e i samemu ocenić czy pasuje ci tego typu walka, bo jest dość specyficzna, ale efektowna :smiley:
1lajk

Tak trochę nie ogarniam - co to jest ORS?

Old school runescape

Też od dłuższego czasu szukam czegoś dla siebie w zasadzie mam takie same wymagania jak ty z tym że bardziej fantasy niż SF mnie interesuje. Przez ostatnie 3 mc przejżalem z 30 różnych “badziewi” praktycznie nic mi nie przypadło do gustu. Bardzo spodobał mi się New world na testach ale on wyjdzie nie wcześniej niż za pół roku. PoE mnie lekko wciągnęło ale po tygodniu miałem już dość, brakowało mi AH. Dla mnie ta gra to głównie singiel player. Last Ark jest godny polecenia niestety puki co zostaje gra na koreański lub rosyjskim serwerze (za chwilę japoński startuje) i łączenie się przez VPN. EU/US pewnie najwcześniej za pół roku. Chętnie poczytam co Ci polecają, może dla siebie coś znajdę. Chętnie pogram też z tobą jak coś fajnego znajdziesz. Razem zawsze fajniej ogrywać coś nowego.

ja od siebie polecam old school runescape

Testowałem ale dla mnie podobnie jak tibia zbyt “archaiczne”

Do wymagań to już bardziej runescape 3 pasuje. Są achievementy i inne rzeczy do kolekcjonowania. Sporo bossów, każdy ma listę rzeczy do zdobycia którą możesz sobie podejrzeć/sprawdzić progress. Na tutejszym odpowiedniku AH zarobisz krocie jak umiesz się tym bawić (z tego co ludzie mówią, bo ja nie umiem). Rozgrywka to głównie grind, bardziej różnych skilli i bossów, niż tłuczenia grupki mobów ale to też jest. Questów jest sporo ponad 100, dużo ciekawszych niż zabij 10 dzików. Głównym problemem może być tick system, postacie sprawiają wrażenie reagowania z opóźnieniem (jak w Eve), ale i tak bardzo polecam.

Mam praktycznie takie same wymagania jak ty, dodatkowo jeszcze PvP mnie interesuje. Przerobiłem już masę gier i w zasadzie znowu wróciłem do WoWa. Niestety, ale tylko on w jakimś stopniu dobrze spełnia te wymagania. Czekam jeszcze na New World, bo crafting zapowiada się całkiem dobrze, mało skilli i endgame raczej nastawiony na PvP i jakieś aktywności w świecie, niż siedzenie x dni w tygodniu w raidzie.
Co do gildii w WoWie, to jest pełno casualowych, w których nie ma parcia na raidy i progress. W zasadzie łatwiej chyba trafić do takiej gildii, niż do tryhardów.

1lajk

Albion online tutaj pasuje. Moze to nie SF ale jest wsio inne zawarte.

Też myślałem nad powrotem do WoW-a, tym bardziej że ma być nowy dodatek. Sam nie wiem. Na razie dalej.

Pooglądałem trochę i nie wiem czemu, ale od razu skojarzyło się mi to z EVE Online, choć klimat zupełnie inny. Dzięki za hint.

I dobrze Ci się kojarzy, bo był inspirowany EVE, jeśli chodzi o PvP, handel i walkę o terytoria.

Guild wars 2
Achievementy jak najbardziej i za kilka tys AP dostajesz nagrody. Oprocz zwyklych schievementow masz kolekcje, cale lancuch achievementow znajdziek itp.
AH - tu sie nazywa TP ale sluzy do handlu
Combat - skille 1-5 zaleza od rodzaju broni jaka trzymasz w reku (hest tez swap broni) - co jest logiczne i np greatswordem nue strzelasz czy nie uderzasz jak mieczem jednorecznym. Poza ttm ta sama bron na roznych klasach ma inne skille. Skill 6 to skill stricte leczacy a od 7-0 skille wynikajace z traitow. Poza tym kazda klasa ma jeszcze skille typu action skills ale to juz inna bajka. System combatu to hybr targ/non targ z dodgowaniem. Latwy przejrzysty system z czytelnymi ikonami buffow/debuffow.
W grze nie ma wyscigu szczurow przez zatrzymanie gearowego end ge na klasach eq ascended/lvl cap 80/ i mastery lvl chyba 346 obecnie.
Gra nie zmusza Cie absolutnie do niczego.
Aktywnosci w grze oprocz achievementow/kolekcji to
Open world events/meta events
Dungeons 3 sciezki + 1 (wyjatek arah)
Fractals (swoiste dungi) skalowane 1-100
Raidy (7 skrzydel ponad 20 bossow + eventy typu eskorta itd)
Strike missions (przedsionek raidow) to takie mini raidy
PvP (sezon i niesezon plus minisezony) 5v5/2v2/custom areny
WvWvW - mass pvp 3 serwerow na siebie na ogromnych mapach
Story:
*podstawka 8 rozdzialow w kazdym po kilka/kilkanascie podrozdzialow
*lws2 (lws to sa dlc w gw2); 8 rozdzialow
*dodatek hot: 4 akty 4 nowe mapy nowy system masteries itd
*lws3: 6 rozdzialow i 6 nowych map
*dodatek pof: 3 akty, 5 ogromnych map, dodanie mountow
*lws4: 6 rozdzialow i 6 nowych map
*saga: jak dotad rozwijana 5+1 epizodow, 3 nowe mapy
Kazdy dodatek dodaje kazdej klasie nowa elitarna specjalozacje ktora czyni ja nowa podklasa.
W grze jest crafting - 9 roznych dyscyplin rozwijanych (poziom do 500)
Mounty kazdy specjalizuje sie w czyms innym - 8 mountow w tym 3 ukryte. Mounty tez sie rozwija
Wanila jest free to play wiec wystarczy sciagnac i sprawdzic. Dostaniesz dostep do 8 z 9 klas bez elitek i calego personal story z mozliwoscia wbicia lvl cap.

W razie pytan zapraszam

Drakensang Online.

jeżeli ktoś zauważył Litebringer (przynosi lite coiny nie ?:P) - napiszę na swoim FB niedługo fajny guide co odkryłem do tej pory - początkującym powinno zaoszczędzić sporo czasu i Litecoinów - zapraszam na >Bartosz Gembalczyk > z tłem Litebringer > jest publiczny więc każdy może zajżeć. już jest nawet w połowie umieszczony . na start dają 10 litecoinów (click GetCoins) i potem nawet więcej.