MMO z dobrym housingiem i aktywnościami pobocznymi

Witam!
Na początku zaznaczę, że jestem dużym fanem roleplayu i lubię, gdy Moja postać jest czymś więcej niż tylko narzędziem do zabijania mobków. Szukam zatem gry, która oferowała by możliwość posiadania domu-miejsca w którym można odpocząć po wykonywaniu questów, po prostu posiedzieć, czy spotkać się ze znajomymi. Dużym plusem byłaby też możliwość wynajęcia pokoju w tawernie, zakupienia jakiegoś trunku i strawy itd. Szukam też aktywności pobocznych, którymi mogła by zajmować się Moja postać jak np. chodzenie na ryby, posiadanie własnego ogródka, czy nawet hodowanie ziemniaków i zostanie farmerem. Jeśli chodzi o sam housing chciałbym mieć możliwość dużego wpływu na to jak chcę udekorować Swój przybytek. Nie obraził bym się jakby był lekki element survivalu (żeby był jakiś sens jedzenia, picia i wypoczywania niż tylko dla samego roleplayu).
Jeśli chodzi o inne elementy to wolałbym grę w 3D, ale nie jest to konieczność. Chciałbym też jakiś sensowny kreator postaci. Wybór wielu ras też jest dużym plusem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
PS. Interesują Mnie głownie gry F2P, ale możecie też podawać B2P. P2P raczej odpada.

Cześć jeśli interesują Cię takie zagadnienia to polecam archage na europejskim serwerze Ezi i final fantasy xiv. Od biedy bdo też się nada.
W archage masz fajny system housingu, działek na których możesz hodować zwierzeta, sadzić drzewa, opiekować się swoim prywatnym ogródkiem, tworzyć, magazynować i sprzedawać paczki do odpowiedniego npc. Jak Ci się to znudzi możesz połowić rybki, pokopać w kopalni czy też powyławiac paczki z zatopionych okretów. Do tego masz open pvp, codzienne aktywności w grze. Minusem jest konieczność posiadania premium w grze bez którego bawienie się w housing, działki i rozwijanie jakiejkolwiek profesji można sobie darować. Nie mam pojęcia również jak wygląda tam roleplay. Z serwerów aa polecam Ci serwer progresywny Ezi na którym nie widać tak dużej przepaści pomiędzy graczami.
P2p raczej wg Ciebie odpada ale może rozważysz Final Fantasy XIV ponieważ znajdziesz w sumie wszystko czego szukasz. Masz w grze system housingu (możesz mieć swój domek albo możesz wynająć apartament w domu gildyjnym, który sobie meblujesz), masz profesje zbierackie,( ścinasz, kosisz, kopiesz ) i inne jak kucharz, kowal, płatnerz, krawiec itd możesz łowić rybki, mieć własny ogródek (w pokoju możesz mieć doniczki z roślinami) a jak Ci się to znudzi masz do kolekcji miniony, achivmenty, mounty i całą bazę pve jaką gra oferuje. Graczy do rp również znajdziesz.:slight_smile:
Gra posiada darmowy trial a potem jeśli się zdecydujesz musisz zakupić dodatki i opłacać abonament w wysokosci 50 zł co miesiąc.
Jeśli rozchodzi sie o bdo to głównie grindownik ale można tam również posiadać swój domek, bawić się w crafting, processing, można mieć własny ogródek, łowić ryby, pobawić się w kupca, robić aktywności, wyprawy i misje gildyjne a gdy wkońcu Ci się to znudzi możesz zająć się łapaniem dzikich koni, ich hodowlą i ich sprzedażą. Gra jest w wersji b2p. Ma w sumie tyle plusów i minusów przez co nie chce mi się za bardzo tego opisywać odeslę Cię więc do tematów m.in na tym forum.

2lajki

Tak jak kolega wyżej zdążył już wspomnieć, godnym uwagi tytułem, zwłaszcza patrząc na Twoje kryteria, jest ArcheAge. Jeżeli Ty lub którakolwiek z osób zaintrygowanych tym tytułem, chce się dowiedzieć więcej o samej grze, zachęcam do przeczytania moich poradników na tym forum, które znajdują się w sekcji ArcheAge oraz do dołączenia do mojej Ekipy. Poniżej umieszczę link do posta rekrutacyjnego:

Wszystkie drogi prowadzą do The Controversy…

Ekipa na lata

Czekamy na każdego z was! :wink:

1lajk

Odświeżam

Oldschool Runescape ma wszystkie z tych czynności, które podałeś.

1lajk

Life is Feudal,
ale to hardcore więc nie każdemu pasuje.

1lajk