Ekipa na lata

CNT

Po dłuższej i wnikliwej analizie stwierdziłem, że nie chce mi się już więcej testować i na siłę przekonywać do różnych MMORPG. To też zdecydowałem się zostać przy ArcheAge’u na którego i tak już “zmarnowałem” sporo czasu. Jednakże nie chce grać hardcorowo rushując na siłę golda. Tym razem chciałbym się pobawić jak przy pierwszym spotkaniu z tą grą. Porobić Dungeony i Bossy mając 30 lvl. Poudawać fightera na arenach i postraszyć krakena strzelając z clippera. Co za tym idzie szukam ludzi, którzy tak jak ja szukają gry, w której mogliby się zanurzyć na długie miesiące a nawet lata, bo czego jak czego ale contentu w AA nie brakuje. Od własnych domów i farm, przez wszechobecne PvP, morskie wyprawy handlowe i rybackie, aż po epickie walki z bossami w lochach Mistsong. Craft który cały czas jest ulepszany, nowe sety, różnorodność klas, gdzie progresja dzielona jest na 3 etapy rozwoju, a klasa składa się z trzech z dziesięciu aktywnych drzewek. Nie ma ograniczeń pod względem profesji jaką się będziesz kierował, czy zostaniesz łowcą potworów, który katując zwierzynę na polach Aurori bogaci się zdobytymi łupami, czy kupcem handlującym między kontynentalnie wraz ze swoją ekipą, czuwającą nad bezpieczeństwem waszych towarów, podczas ryzykownych przepraw przez Arcadian Sea. Musisz pamiętać, że nie od razu Kraków zbudowano! Najpierw czeka cię piesza wędrówka do sąsiedniej prowincji, następnie Twój wierny wierzchowiec, a dopiero potem w miarę rozwoju profesji i inwestycji w sprzęt poznasz co znaczy prawdziwy handel i prawdziwa gotówka. Tak jest wszędzie, czy rybak, czy górnik, czy pasterz, każdy ma swoje miejsce w tym świecie i każdy zaczyna od zera. Co najciekawsze, nieważne czy jesteś, healerem, czy skrytobójcą, czy tankiem, Twoja klasa może łączyć każdą z cech poprzez dobór odpowiednich drzewek i ekwipunku. A klasę możesz zmienić w każdej chwili. Bo nie zawsze chcesz mordować, czasami wolisz się teleportować, by szybciej pod wodą skarby odkrywać :wink: Pisać o tej grze mógłbym godzinami, wylewając tą słodką wazelinę, gdyż każdy kto w Aa grał świetnie o tym wie, że jest to jedna z najlepszych gier na rynku jeśli nie najlepsza jeśli chodzi o to co oferuje graczom, problem wychodzi od strony Developera, który uparcie utrudnia graczom rozgrywkę F2P, jednak trzeba sobie zadać jedno zaje***cie ważne pytanie? Czy skoro szukam gry na tak długi okres to przeszkadza mi to, że poziom który chce osiągnąć by walczyć i mieć szanse ze starymi wyjadaczami osiągnę po paru miesiącach? Moim zdaniem to zaleta a nie wada, coś na co tak długo pracujemy daje nam dużo więcej frajdy i satysfakcji. Nikt nas nie goni, nikt nie musi mieć od razu kolokwialnych ilości Gear Scoru, statku z żaglami rangi erenor i Smoka na którym będzie latał ponad całym oferowanym nam światem, a wiem że da się go osiągnąć to wszystko bez płatności i katowania komputera 24 na dobę bo mam znajomych w topce, którzy nie wydali na tą grę ani złotówki. Wszystko zależne jest od tego na ile jesteśmy skupieni na osiągnięciu celu i kreatywni. Może ktoś powie, że brzmi to kolokwialnie, ale Ci co znają temat i faktycznie coś w tym tytule sensownego osiągnęli przyznają mi racje, iż w ArcheAge’u jak w życiu, dosłownie. Jeżeli chcesz możesz tu siedzieć 24/7 a i tak zapewniam Cie że będziesz miał co robić, ogrom czynności, profitów i aktywności kreujących społeczność danych serwerów gwarantuje moc atrakcji. To jak wiele można wykreować w tej grze zgraniem i wspólnym celem, sprawia że rozgrywka na poziomie roleplay , przyjmuje naprawdę nowe oblicze. Wystarczy już o samej grze, bo jeżeli kogoś to naprawdę zainteresowało to gwarantuje, że na TS’ie lub Discord’zie dowie się wszystkiego :slight_smile: Chciałbym żeby ta gra stanowiła jakąś bazę do wspólnego rozwoju, ale żeby na jej fundamencie stworzyć grupę, która będzie się bawić świetnie w swoim towarzystwie również w innych tytułach bardziej casualowych, jak Fortnite, LoL, CS:GO czy inne gry typowo nastawione pod casual gaming dające poczucie rywalizacji i pozwalające się równie dobrze odstresować po ciężkim dniu w pracy czy na uczelni. Grałem już w Aa na zasadzie jednej gry, i fakt było fajnie przez 2-3 miesiące potem musiałem odpocząć bo jakby nie było MMO to grind za goldem i progresem który nawet w Aa gdzie opcji rozwoju jest naście, jak nie kilkadziesiąt, zaczyna męczyć, a przecież gramy dla przyjemności i satysfakcji a nie żeby się zmuszać :wink:

Świat MMORPG i to jak świetne relacje dzięki niemu powstają jest niesamowite. W ArcheAge poznałem masę fajnych ludzi i spędziłem tysiące mega pozytywnych godzin. Mimo że nieraz zbieraliśmy rozbite maszyny ze szlaków handlowych, a zamiast zarobku widzieliśmy debet golda. Jednak moment w którym znowu wracaliśmy na właściwe tory dawał satysfakcje nie do opisania. Sama możliwość przebywania ze sobą sprawiała, że humor się poprawiał, a jeżeli gildia jest jak jedna wielka rodzina to nie ma opcji żeby się w niej nudzić :smiley:

Mam już pewne doświadczenie w prowadzeniu gildii, to też wychodzę do was z tym tematem. Każda gildia, która osiąga cel zaczynała z tego samego punktu, od ambicji i celów. To od nas zależy czy na nich się skończy czy zacznie :wink:

Jak dobrze pójdzie to może się uwiniemy na jakieś spotkanie a jeżeli coś większego by się z tego urodziło to może jakiś zjazd :smiley:

Podsumowując

  • Zakładam zupełnie nową gildie w grze ArcheAge

  • Rekrutuje zarówno nowych graczy, którym oferuje pełną pomoc w zakresie merytorycznym i wprowadzenia do gry oraz starych wyjadaczy

  • Selekcja w Gildii będzie przeprowadzana względem Twojego charakteru i sposobu bycia oraz zaangażowania w życie gildii, a nie tego czy grasz po 10h dziennie czy 3h(większość z nas pracuje, ma rodziny etc. jak i ja więc nie zawsze jest czas przysiąść przy grze i ja to rozumiem)

  • Wymagam obecności na komunikatorze głosowym, bynajmniej na nasłuchu w czasie wspólnych aktywności(znam temat gdy jest w domu, np. małe dziecko a gra się tylko późnymi wieczorami i nie chce się go obudzić, oj nie chce :stuck_out_tongue: )

  • Gildia będzie tak zwaną gildią PvX, czyli wszystkiego po trochu, mamy na celu bawić się contentem i poprzez to rozwijać w przyjemny sposób we własnym gronie, a nie katować się by po miesiącu stwierdzić, że gra jest do du** bo robiliśmy tylko jedną oklepaną czynność, żeby zdobywać golda

  • Będąc w gildii tworzymy społeczność multigameingową bazującą na Aa, to znaczy że ogrywamy wspólnie wiele tytułów, bawiąc się przy tym i pogłębiając nasze relacje, chodzi o to by się wspierać tak jak ma to w założeniach definicja wspólnoty/ekipy, singleplayer to nie tutaj! :stuck_out_tongue:

  • Serwer/nazwa gildii/frakcja/sposób rozwoju>chcę przedyskutować z potencjalnymi chętnymi, następnie podejmę decyzje

  • Wiek nie ma dla mnie większej różnicy na przestrzeni czasu nauczyłem się, że nie jest on wyznacznikiem dojrzałości zarówno u kobiet jak i mężczyzn

  • Czas na grę o którym już wspomniałem niema bezpośredniego wpływu jeśli chodzi o Twoją pozycję w gildii, ale mimo wszystko chciałbym, żebyś codziennie zawitał do gry i na TS/Discord, dłuższa nieaktywność bez wcześniejszego uprzedzenia będzie skutkowała restrykcjami względem Twojej osoby w społeczności, a w ostateczności wydaleniem z niej

  • Działając na rzecz gildii poprzez intratną rozgrywkę, pomoc nowym członkom, jej reklamę na forach, czy platformach takich jak YT zapewniasz sobie lepszą pozycje

  • Wszelkiego rodzaju oficerowie i rekruterzy, zostaną wybrani na podstawie ich osobowości i podejścia do drugiej osoby, jedynym wyjątkiem będą oficerowie zajmujący się konkretnymi działami(CP) tacy jak lider PvP, lider sekcji Crafterskiej etc. (to przemyślenia daleko wybiegające w przyszłość, aczkolwiek wolę mieć wszystko w zarysie niż szukać sposobu na bieżąco gdyż z tego zazwyczaj nie wynika nic dobrego jeśli chodzi o kierowanie gildią )

  • Co prawda ArcheAge to nie WoW ale będzie zrobiony kalendarz, w którym będą określone dni i konkretne godziny z aktywnościami gildyjnymi, takimi, jak wspólne polowanie na World Bossy, wspólne wyprawy handlowe, połowy ryb, wykonywanie grupowych aktywności takich jak dungeony, rifty, eventy morskie typu Abyssal, PvP areny oraz open world i wiele innych…

  • ATekst sformatowanyktualnie Aa oferuje ciekawy ekwipunek z dungeonów i dropu mobów na aurorii to też itemy dropione podczas aktywności będą sprzedawane w gildii taniej, zależnie od poziomu aktywności gildyjnej interesanta, który będzie mierzony w punktach, coś na wzór DKP, ale działający w inny sposób, co do tego szczegóły już w grze

Dzięki że dotrwałeś do ze mną do końca! :stuck_out_tongue: Czekam na Ciebie, dołącz do mnie i stwórzmy coś o czym inni mają odwagę tylko marzyć-miej odwagę działać! :smiley: W ostateczności to wszystko to i tak tylko przyjemność :stuck_out_tongue:

Póki co kontakt ze mną tylko na forum, już dziś powinienem podać tutaj informacje o TS lub Discord, jak ktoś jest chętny to od razu może mi pisać jaki komunikator woli wezmę to pod uwagę-Miłego dnia! :slight_smile:

EDIT 1

Wybrany komunikator to Discord, wszystkich chętnych zapraszam na priv, gdzie podeślę adres.

JA AKTUALNIE BĘDĘ NA DISCORDZIE UCHWYTNY TYLKO W GODZINACH WIECZORNYCH(20-24) LUB Z RANA(8-12). JEST TO AKTUALNY “TERMINARZ” I NIE OZNACZA, ŻE BEZWZGLĘDNIE O TEJ I O TEJ GODZINIE BĘDĘ, ALE MIMO WSZYSTKO STARAM SIĘ ODPISYWAĆ WAM NAJSZYBCIEJ JAK MOGĘ NA FORUM :slight_smile:

EDIT 2

  • Serwer na którym osiadłem to ostatnio utworzony przez Developera-EZI(serwer progresywny-content jest tu dodawany stopniowo tak by jak najbardziej zbalansować rozgrywkę)

  • Frakcja-Haranya(to jaką rasę wybierzesz nie ma większego znaczenia, należy jednak pamiętać, że aktualnie są dostępne tylko 2 rasy-Haranyan oraz Firran, rasy dodatkowe z patcha 3.0 czyli Dwarf w przeciwnej frakcji oraz Warborn w naszej, zostaną dodane wraz z najnowszą aktualizacją, która wejdzie 18 lipca)

  • Update nie są wprowadzane na zasadzie kompletnych patchy jak na serwerach Legacy. Można to zauważyć chociażby po wycofaniu obsydianów, które psuły balans rozgrywki a dodaniu itemów Hiram, które można zdobyć i ulepszyć poprzez grind, a warto wspomnieć, że pozwalają one w ostatecznym stopniu na walkę z ludźmi z topki tego serwera, gdyż najwyższy GS aktualnie to ok 6k. Warto zdecydować się teraz gdyż do 18 lipca trwa event na podwójny drop co zdecydowanie ułatwia sprawę.

  • Tak jak wspomniałem serwer ten pozwala na lepszy rozwój i lepszą zabawę bez P2W.

  • W grze możecie mnie znaleźć pod nickiem Dynamite.

EDIT 3

Gildia została utworzona i działa pod nazwą The Controversy we frakcji Haranya(Harani & Firran) na wyżej wymienionym serwerze EZI.

Aktualnie gildia pozbawiona jest oficerów ze względu na wczesny etap rozgrywki, tak więc w ramach rekrutacji musicie się zgłosić bezpośrednio do mnie, jednak pamiętajcie nim napiszecie o członkostwo, musicie zawitać na Discordzie, którego adres otrzymacie w wiadomości prywatnej po skomentowaniu tego artykułu, bądź po napisaniu na priv wiadomości z zapytaniem o Discord. Ja postaram się jak najszybciej odpowiedzieć w obu przypadkach :wink:

Ponadto w miarę rekrutacji osób do gildii, utrzymywane w niej będą te, które aktywne są przede wszystkim w grze(ArcheAge) i na Discord’zie. Nie chodzi mi o wykluczanie ludzi z naszej społeczności osadzonej na Discord, ale o selekcje bezpośrednio w Aa. Nasza społeczność jest multigameingowa, mimo wszystko trzeba będzie oddzielić tych którzy bawią się w ukierunkowany sposób na platformie AA, która stała się “corem” całego game’ingowego zasobnika naszej ekipy oraz tych którzy działają tam casualowo, grają w inne gry, ale są równie wartościowymi członkami naszej społeczności. Na serwerze progresywnym gildie objęte są dodatkowymi restrykcjami, m.in. na 1 poziomie gildia nie może mieć więcej niż 30 członków. W tej chwili to nie jest problem, jednakże wraz z rozwojem naszej społeczności pierwszeństwo do main gildii będą miały osoby aktywne z Aa. Na Discordzie natomiast z czasem wyklarują się sekcje do innych gier tak jak to było w zamyśle całego projektu. Oczywiście nie pozostawimy bardziej casualowych graczy samych sobie, jeżeli doszłoby do sytuacji gdzie w main gildii brakowało by miejsc, utworzona zostanie druga gildia, w której znajdą się wszystkie osoby pozostałe, zostanie wyznaczony jej lider, a co za tym idzie jeden z oficerów naszej społeczności. Jednak w miarę lvl’owania gildii zwiększa się ilość możliwych osób do przyjęcia, tak więc progresywnie będziemy się zbierać pod jednym sztandarem.

Tak jak wspomniałem jest to zarys na wypadek takiej sytuacji, bo jak nadmieniłem wcześniej wolę mieć wszystko zaplanowane :wink:

Osoby całkowicie nieaktywne, których nie usłyszę w przeciągu 2 tygodni od ich dołączenia do społeczności, bez podania przez nich jakiegokolwiek konkretnego powodu, będą usuwane i banowane, ze względu na to, że ArcheAge to gra w której liczy się każda informacja, a czujki na komunikatorach głosowych oponentów są często spotykanym zjawiskiem.

Czekam na Ciebie! :wink:

Zainteresowałeś mnie, nigdy nie grałem w AA ale może się skuszę i dołączę. :smiley:

1lajk

Zapraszam na priv w razie jakichkolwiek pytań :slight_smile:

No właśnie. Zainteresowałeś mnie swoją obszerna wypowiedzią i ze względu na to iż nie grałem wcześniej w AA mam pytanie odnośnie tego cytatu.

Czy istnieje tam “święta trójca”? W 95% mmorpg grałem pełnym suportem. Czy jest sens w AA grać pełnoprawnym healerem/bufferem i jednocześnie coś ugrać nie tracąc na pozostałym contencie? Coś na zasadzie propheta/wc z L2 :slight_smile:

Szukałem na wiki ale tam są informacje, które nie do końca rozumiem (zerowe pojęcie o tej grze)

1lajk

To zależy, gra na ogólnym patchu 4.5 pozwala grając klasą total supportującą, zadawać ogromne obrażenia jednocześnie, poprzez przeliczniki z healing power zadeklarowane dla sojuszniczych postaci, a przeliczane na DMG gdy używamy danych skilli przeciw potworom czy wrogim postaciom. Daje to możliwość do wykonywania wszelkich aktywności jak daily questy etc. bez pomocy współtowarzyszy, co wcześniej było niezbędne (sam grałem healerem do patcha 4.0 więc doznałem tych różnic na własnej skórze). Na fresh serwerze, na którym gramy co prawda nie ma jeszcze wprowadzonych finalnych drzewek, lvli Ancestral(dobierasz działanie kilku skilli pod Twój styl gry, wbijając dodatkowe 7 poziomów Ancestral powodując, że niektóre mają mocniejsze działanie lub całkiem odwrotne, tak jak zadawanie obrażeń zamiast leczenia), Abyssal(mistrzostwo w danym drzewku, spośród 3 tworzących Twoją klasę możesz wybrać jedno dające Ci niezwykle mocne umiejętności jak np. w Vitaliźmie możliwość wskrzeszenia w combacie wszystkich poległych sojuszników w obrębie 20 metrów), czy sam lvl 55 dający ostatnią mocną umiejętność. Dlatego tez grając na fresh serwerze z nami ciężko będzie Ci póki co wszystko ogarnąć samemu, na pewno bicie mobów może stwarzać problemy, a to wymagane jest w niektórych daily questach ale poza tym, dmg który jesteś w stanie wygenerować da Ci możliwość do korzystania z contentu, plus samo bycie healerem zagwarantuje Ci udział w aktywnościach nacjowych na tym serwerze, warto tez pamiętać, że w każdej chwili możesz zmienić klasę tak, by bić odpowiedni DPS, zwłaszcza, że aktualnie da się zdobyć odpowiednio mocny ekwipunek samym grindem dungeonów lub mobów w danej lokacji. Jednym słowem nie ma się co martwić, jak coś jestem ja, a jak mnie nie ma to jest Priest of Nui, zmieniasz drzewka i jazda :stuck_out_tongue:

I to jest coś. Support nie ma lekko w życiu. Pobieram i jutro wchodzę - dziś wieczór mundialowy :slight_smile: jeśli mogę prosić, wyślij mi informacje na priv odnośnie discorda. odezwę się.

1lajk

W sumie był bym zainteresowany.

Podać Discord? :slight_smile:

Można.

1lajk

Zainteresowałes mnie strasznie, w AA grałem na samym początku tej gry ale nawet nie wiem dlaczego przestalem, ogólnie to nie pamiętam nic z tej gry więc podpisuje się pod osobami zaczynającymi z grą :grin: Jak możesz to podaj discorda, dzisiaj pobieram AA ale możliwe że wejdę dopiero jutro

1lajk

Witam bardzo serdecznie :slight_smile:

Od dłuższego czasu szukam jakiejś gry dla siebie na dłuzej. Grałem w większość gier na rynku czy to F2P czy B2P. Najdłużej ogrywanym tytułem było L2 od C4 po wszystkie następne kroniki (czy to na offie czy to na większości liczących się serwerów prywatnych). Grałem tam z super ekipą ludzi :slight_smile: Jak jakiś priv padał to szliśmy razem na inny serwer (ogólnie fajne czasy). Żadna inna gra nie przyciągnęła mnie na taki okres czasu jak L2. Teraz jak wiadomo trochę się podrosło (26 lat na karku) praca inne zajęcia i człowiek już nie ma czasu na granie po 6h dziennie albo więcej.

Co do samego wątku w ArcheAge z tego co pamiętam też grałem na samym starcie gry chyba w 2014 roku jeśli dobrze pamiętam. Trochę sam pograłem i jakoś nie poczułem tego czegoś… Z jednej strony to gry też się szybko nudzą jak człowiek nie ma z kim grać i nie wie na czym gra polega, co warto zbierać a co nie itp.
Ogólnie to nic nie pamiętam z tej gry haha Musiałbym zacząć grać z kimś od samego początku tzn. wspólnie chodzić gdzieś na niskopoziomowe lokacje i tak dalej.
Chciałbym sam po sobie zobaczyć co z tego wyjdzie :slight_smile: Lubie takie inicjatywy jak taki oldschool’owy gracz zakłada gdzieś gildię i szuka ekipy do grania.

Gierkę już zasysam to za jakieś 30 minut powinienem ją mieć :smiley:

PS. podaj mi na pw discorda (w życiu z tego nie korzystałem hahah) tak tak stara szkoła TS’a :stuck_out_tongue:
Mam też XboxOne jakby ktoś chciał pograć kiedyś to podawać swoje nazwy :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam Łukasz

1lajk

Discord leci na priv, ja niestety dzisiaj 9h w pracy więc dostępny na discordzie i na grze będę dopiero koło godziny 21-22, jednak uważam że każdy lider powinien w miarę możliwości jak najbardziej się angażować, to też jestem do dyspozycji każdego zainteresowanego na forum w wiadomości prywatnej lub jak w tym wypadku komentarzu :wink: Będę starał się odpisywać jak najszybciej, z czasem pomyśli się o jakimś WhatsUp’ie lub innej platformie/aplikacji ułatwiającej komunikacje między liderem, a resztą gildii. Także jak już wspomniałem jakbyś miał jakiekolwiek pytania to pisz śmiało :slight_smile:

Tak jak wspomniałem w odpowiedzi do Bulo, dziś będę dopiero późnym wieczorem, ale na każde pytanie odpowiem tutaj :slight_smile: Chcę zaznaczyć, że w tej chwili ogólnie jest 2 graczy-ja plus jeden gość który od 2 dni ma ze mną kontakt i wczoraj już pogrywał. Nie liczę, a nawet nie zamierzam tworzyć gildii masowej więc nie śpieszę się z rekrutacją. Jednak wiem, że wchodzenie na pustego Discorda mija się z celem to też będę pisał kiedy jestem tutaj, no i oczywiście informował też na discordzie w czasie wspólnej gry :slight_smile: Z czasem jak się to rozwinie na pewno będzie to inaczej wyglądać, ale jak to mówią początki są najcięższe :slight_smile: Wnioskuje, że chcesz już zacząć grę, jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytania co do buildu, craftu, co zbierać, co robić, problemy z questami i wszelkie inne zagwozdki to wal jak w dym, czekam na pw :stuck_out_tongue: Jeszcze na zakończenie-3/4 ludzi z którymi grałem w Aa i okazywali się oni potem najbardziej zaciętymi graczami, byli to weterani L2 także myślę, że jak już się zagłębisz w mechaniki etc. to Ci się spodoba. Kluczem jest rekrutacja tak więc jeżeli macie jakichś znajomych z którymi latami pogrywaliście, zagadajcie do nich, pokażcie im ten post, może akurat tez nabiorą ochoty na wspólną przygodę, a my dzięki temu zyskamy cennych towarzyszy, których teraz nam bardzo potrzeba. Jest okres wakacyjny i zdaje sobie sprawę, ze teraz ciężko o nowych członków, ale wiem też, że najczęściej Ci rekrutowani w okresach regresu są największymi zapaleńcami, którzy tak jak w poście zostają na lata :slight_smile:
Podsumowując czekam na pytania jakby co i mam nadzieje do usłyszenia wieczorem :slight_smile:

No ja w l2 przegrałem troche godzin wiec powinno być dobrze jak pobiore to będę pisał i pytał, dzięki za zaproszenie

1lajk

Myślałem, że pogram sobie trochę teraz ale muszę jechać w kilka miejsc to pewnie będę koło 13-14 hehe

1lajk

Znam to :confused:

W L2 grałem od c3. Piękne czasy. Dziś zacząłem grać w Aa. aktualnie coś koło 12lvlu ale gra sprawia przyjemność pomimo tego, że wole grind od questów :slight_smile:

Znalazłem po 1-2h na YT idealną postać dla siebie. Athame robionego/ą jako summonera. Kochałem grę w L2 jako warlock. tutaj wygląda to podobnie. Sądzę, że zatracę się w tej produkcji na dłużej :slight_smile:

1lajk

Grind w Aa zaczyna się na max lvl’u tutaj moja odpowiedź odnośnie posta w którym gość poszukiwał gry z bogatym craftingiem etc. a jest tylko zarys tego co można robić, gdyby dodać do tego pozostałe aktywności i szczegóły wymienionych to okazało by się, że jest to 1/20 contentu i nie nie, nie wyolbrzymiam :stuck_out_tongue:

Labor points-Punkty pracy

Punkty pracy są podstawą systemu tworzenia przedmiotów w ArcheAge. Każda “akcja” pochłania punkty pracy, od ścinania drzew, poprzez wydobycie rudy, po wytwarzanie dzianiny i narzędzi rzemieślniczych. Ilość zużywanych punktów pracy zależy od rodzaju działania i poziomu tego działania w ramach kategorii. Na przykład, potrzeba więcej punktów siły roboczej, aby wytworzyć 40 lvl’owy ekwipunek niż w przypadku itemu na poziom 10. Punkty pracy regenerują się w tempie pięciu punktów na pięć minut, lub w zasadzie jeden punkt pracy na minutę. Jeśli nie jesteś Patronem(konto premium do zdobycia w grze lub za pieniądze, aktualnie na promocji za 9,99 euro w pakiecie z bonusowymi punktami pracy codziennie w postaci potki, która przychodzi na maila, dodatkowo pakiet ten zwiększa nam ilość możliwego do skumulowania labora na koncie premium z 5k do 6k-czemu jest to opłacalne? Bo normalnie samo konto premium bez bonusów kosztuje około 60 zł miesięcznie przy wykupieniu na jeden miesiąc, cena ulega zmniejszeniu przy wykupieniu premium na dłuższy okres czasu), jeśli jednak masz patrona, punkty pracy regenerują się co 10 punktów w 5 minut w trybie online i 10 punktów na 5 minut w trybie offline(w przeciwieństwie do konta non patron gdzie labor nie ładuje się w trybie offline).

Labor Potions
Można je spożywać co 12 godzin. Dają one instant dodatkowe 1000 punktów labora. Eliksiry pracownicze są tradowalne i można je kupić marketplace za kryształy oraz Loyality Points, które zbierasz codziennie logując się do gry przy posiadaniu konta premium, oraz od innych graczy na Auction House.

Poziomy profesji
Profesje osiągają kolejne poziomy co daną ilość punktów labora w nie zainwestowaną, po wbiciu przykładowo 10 000 w Husbandry pojawi się komunikat że osiągnięto cap punktów w pierwszej randze i można awansować swoją profesje na kolejny poziom, sprawiając, ze zmniejszone zostaną procentowo koszty punktów pracy wydawanych na daną czynnośc przypisaną danej profesji, zwiększy się ilość expa otrzymywana z interakcji powiązanych z daną dziedziną oraz ulepszony zostanie drop/szybkosć zbierania etc. Aktualnie w Archeage jest 12 poziomów profesji:

Skill Points Skill Tier/Level
0 - 10 000 Novice
10 000 - 20 000 Apprentice
20 000 - 30 000 Journeyman
30 000 - 40 000 Expert
40 000 - 50 000 Master
50 000 - 70 000 Authority
70 000 - 90 000 Champion
Adept
Herald
Virtuoso
? - 180 000 Celebrity
180 000 - 230 000 Famed

Postać może mieć tylko 5 profesji na poziomie Apprentice i wyżej lub dokładniej: można mieć maksymalnie 2 umiejętności na poziomie Master, 1 dodatkową umiejętność na poziomie Expert, 1 dodatkową umiejętność na poziomie Journeyman i 1 dodatkową umiejętność u Apprentice ( tworzy w sumie 5 umiejętności na poziomie Apprentice lub wyższym). Ale tę zasadę można pokonać dzięki przedmiotowi dostępnemu na Rynku, który pozwala na zdobycie większej ilości umiejętności na poziomie Apprentice i wyższym.
Vocation Points
Punkty Vocation są dodatkową walutą dla rzemieślników, mogą być one używane z handlarzami Blue Salt Brotherhood do kupowania specjalnych przedmiotów.
A oto krótki spis i objaśnienie poszczególnych profesji w ArcheAge
**Podstawowe profesje z zakresu gromadzenia zasobów / pozyskiwania **

Farming
Sadzenie i zbieranie warzyw, ziaren, roślin okopowych i innych roślin w gospodarstwach lub na pustyni.

Fishing
Poprawianie swoich umiejętności wędkarskich. Połowy w morzach/jeziorach/rzekach etc., a także połowy sportowe dla dużych ryb odbywające się najczęściej na specjalnych statkach.

Gathering
Zbieranie ziół i owoców na pustyni.

Husbandry
Opieka i karmienie udomowionych zwierząt gospodarskich.

Larceny
Identyfikowanie zdobytych z potworów przedmiotów, profesja głównie opiera się na otwieraniu wszelakiego rodzaju skarbów dropionego z mobów i opiera się na grindzie.

Logging
Obróbka i ścinanie drzew.

Mining
Zbieranie rudy i klejnotów z górniczych żył

Profesje Powiązane z przetwarzaniem zasobów

Alchemy
Mikstury, kamienie wzmacniające ekwipunek (Lunastones), odczynniki do innych receptur, barwniki.

Carpentry
Drewniana broń, meble.

Commerce
Tworzenie regionalnych towarów specjalistycznych lub tworzenie ogólnych paczek handlowych dla transakcji handlowych, również udane transakcje dokonywane przez gracza na Auction House polepszają nasze umiejętności w tej profesji.

Composing
Progres-ujemy go przez pisanie i zapisywanie nut w systemie Composition. Podwyższony poziom umiejętności pozwala pisać dłuższe kompozycje i odtwarzać utwory bez błędów.

Construction
Wykonanie kroków konstrukcyjnych(budowa doków oraz fundamentów aż do finalnego efektu) na konstrukcjach i statkach.

Cooking
Przygotuj jedzenie i napoje, które zapewniają buffy i regenerację zdrowia / many

Handicraft
Instrumenty, biżuteria, narzędzia wędkarskie, różne elementy wystroju domu.

Leatherworking
Skórzany pancerz, skóry szlachetne, inne wyroby skórzane

Machining
Pojazdy, statki, szybowce i związane z nimi małe części.

Masonry
Wytwarzanie m.in. Hereafter Stones(kamienie do teleportacji), rafinacja kamienia.

Metalsmithing
Zbroje płytowe, rafinacja rud na produkty crafterskie.

Printing
Papier, papier do nut(muzyczny), książki

Tailoring
Płócienne zbroje, szlachetne tkaniny.

Weaponry
Tworzenie broni metalowej

EDIT-ZAPOMNIAŁEM O HOUSINGU :smiley:

HOUSING

Trion Worlds

Domy i gospodarstwa mogą być własnością prywatną i są wbudowane w otwarty świat, a nie instancji, jak w innych grach MMO

Obecnie w wersji zachodniej tylko osoby posiadające status Patrona mogą umieszczać lub posiadać dom. Ludzie bez Patrona mogą nadal korzystać z domów innych graczy i farm, jeśli uprawnienia są odpowiednio ustawione. Domy muszą być umieszczone na płaskim terenie. Istnieją różne typy posiadłości, m.in.:

Działki-wielkości-8x8/16x16/21x21

Domy -od małych bez ziemi wokół po domy na drzewach oferujące posiadłość 28x28 do zagospodarowania + dom, czy pałace

Domy stawiane na wodzie, podobnie jak w powyższym przypadku z ziemią przynależną do budowli

Farmy wodne- jak zwykłe farmy z tym ze znajdują się w specjalnie wydzielonych strefach na wybrzeżach, hoduje się na nich między innymi różne rodzaje pereł

Uzyskanie Posiadłości
Gracz musi mieć status Patrona i zdeponować dwutygodniowy certyfikat podatkowy, aby umieścić dom. Projekty domów są dostępne w sklepach oraz na Mirage Island (zazwyczaj za walutę-Gilda Stars) i Marketplace za walutę premium. Przesunięcie wskaźnika myszy nad planem zawiera szczegółowe informacje na temat kosztów związanych z opodatkowaniem i zasobów wymaganych do utworzenia danego obiektu.

Projekt jest następnie umieszczany w strefie mieszkaniowej. Dom najpierw pojawia się jako rama konstrukcyjna, dopóki zasoby nie zostaną dostarczone i zaimplementowane do ramy konstrukcyjnej.

Opodatkowanie
Aby umieścić i utrzymywać dom, podatki muszą być płacone co tydzień właścicielowi gruntów (frakcji kontynentu na południu lub na kontynencie północnym graczowi, który jest właścicielem ziemi) za pośrednictwem systemu pocztowego w grze. Różne struktury mają różne ceny podatkowe. Podatki są opłacane za pomocą certyfikatów podatkowych i tylko patroni mogą płacić podatki. Oznacza to, że jeśli utracisz status Patrona, stracisz możliwość płacenia wymaganego podatku za swój dom.

Jeśli przez okres dwóch tygodni zalegasz z płatnością podatku, twój dom zostanie zburzony, a plan odesłany pocztą. Możesz odbudować dom ponownie, ale twoja ziemia mogła zostać zabrana przez innego gracza. Wszystko, co posiadasz, jest wysyłane do Ciebie pocztą lub faktycznie usunięte z gry. Upewnij się, że wiesz, jakie mogą być twoje straty, aby uniknąć rozczarowania.

Gracz ze statusem Patrona otrzymuje codziennie po pierwszym zalogowaniu pięć tokenów lojalnościowych. W sklepie lojalnościowym token można wykorzystać do zakupu przedmiotów, w tym (w czasie zamkniętej wersji beta) 20 certyfikatów podatkowych dla 15 tokenów lojalnościowych. W przeciwnym razie certyfikaty podatkowe mogą być tworzone za pomocą Scarecrow lub jakiejkolwiek innej budowli w oknie crafterskim z wykorzystaniem punktów pracy.

Cena, którą trzeba płacić w podatkach, zależy od struktury miejsc i liczby struktur, które się zajmuje. Po 3 strukturach ceny podatkowe idą w górę.

hmm nie mogę stworzyć postaci na tym nowym serwie Ezi… miałem już postać na innym serwie na 18stym poziomie hehe teraz muszę czekać 24 godziny na jej usunięcie no chyba, że założę na innego e-maila nowe konto do gry…

Żeby stworzyć postać na serwerze EZI musisz mieć konto utworzone maksymalnie tydzień przed datą premiery serwera, więc polecam od razu utworzyć nowe :wink: