MMO z konkretnym, premiowanym PvP

Cześć,
naszła mnie chęć odskoczyć trochę od MMO skupionych na PvE. Chciałbym wrócić do korzeni i potłuc się trochę z graczami.
Interesuje mnie jak największa ilość PvP (może być open world). Gierka, która nie karze gracza za PvP utratą przedmiotów (Albion), oznaczeniami (Tibia), jakimiś giga skomplikowanymi mechanikami i totalnym rozpierdzielem na ekranie, byłaby idealna.
Najlepszą grą pod względem PvP dla mnie jest Knight Online, ale niestety obecnie to gra totalnie przejęta przez Turasów i proces rejestracji jest tragiczny. Tutaj można biegać w party i solo, a w wolnej chwili pogrindować, resellować i ulepszać itemy.

Grałem w sporo gier, ale nigdzie nie znalazłem podobnego systemu PvP.

  • WoW BG i areny już mi się znudziły
  • GW2 świetne PvP, mass pvp WvWvW, ale niestety optymalizacja dalej leży i przy dużej ilości graczy nie wiadomo co jest grane, a bieganie solo to strata czasu
  • Albion świetne PvP, ale utrata itemów boli i czasami się odechciewa

Na czym mi zależy:

  • itemy mają znaczenie (ulepszanie, grind, itp.)
  • preferuje bardziej tab target niż non-target
  • bonusy za granie PvP (rankingi, itemy)
  • uznanie graczy (wiem, że brzmi głupio, ale kiedyś jak ktoś był kotem w PvP to znał go cały serwer, fajnie jakby takie gry jeszcze istniały)
  • open world lub mapy przeznaczone do PvP, gdzie wchodzisz kiedy chcesz i wychodzisz kiedy chcesz, a PvP dzieje się tam cały czas
  • żadne EVE online i kosmiczne bajki
    Wiem, że obecny rynek MMO to niezła padaka i na palcach jednej ręki można policzyć liczące się tytuły, ale może gra ktoś z was w jakąś ciekawą, mniej mainstreamową gierkę i może ją polecić. Nie zależy mi mocno na grafice, gra może być P2P, B2P, F2P, nie przeszkadza mi też odrobina P2W.

Jak coś macie to polecajcie :slight_smile:

Jak nie grałeś w New Worlda, to polecam. Areny / napady na posterunek / wojny gildyjne o posiadanie miasta / open pvp. Może gra w nią trochę mniej graczy, ale na kontent PVP - nie ma co narzekać.

atlantica online

1lajk

Aion Classic, tam masz to wszystko co opisałeś.

Archeage posiada wszystkie te cechy, które wymieniłeś

@Beliard @Nea
W sumie dwa razy to samo pytanie - jak wygląda p2w w tych gierkach, bo się nie orientuje. Wiem, że Archeage dziwne rzeczy porobił ze serwerami, ale to tyle :confused:

1lajk

Lineage 2 na prywatnym serwerze (ElmoreLab/Reborn) lub Black Desert Online.

TESO , GW2 , WOW , SWTOR , BDO i inne top mmo kazde ma pvp. Granie w inne mmo troche slabo ze wzgledu na mala ilosc osob.

Jaki server na Aion Classic najlepiej wybrac? bo sa do wyboru dwa…
Do tego - jaką frakcją polecasz grać?

Serwer Atreia a Frakcja to już jak wolisz ^^

na atreia wiecej polakow jest? dobrze ze zapytalem bo zaczalem grac na tym drugim :stuck_out_tongue:

To jest ten Aion co trzeba mieć premke bo jakaś aura kończy się po godzinie gry?

Jeżeli nie przeszkadza CI grafika to polecam Archlorda na serverze Archonia.
Jest to stara gra ale gameplayem nadal odstaje od reszty średniaków.

Tak

Tak, ogólnie jest więcej graczy, bo to był pierwszy serwer, Tahabate otworzyli dopiero jak Atreia była Full.

Sprawdzam tego Aiona, zawsze mnie odrzucał po kilku godzinach, ale teraz spróbuję przysiąść porządnie, chociaż botów lata masa :confused:

90% graczy ma już maksymalny 55 lvl i spędza swój czas na tzw. end game mapach.

90% botów farmi na mapach od 1 do 50 lvl

Także po wbiciu maksymalnego poziomu już ich raczej nie zobaczysz.