MMO z możliwoscią posiadania farmy lub czegoś podobnego

Szukam MMO, w którym można mieć coś w stylu farmy lub własnej wyspy.
Wiem, że coś takiego istnieje w Albion Online, ale szukam innej gry z taką opcją.

Znacie? Dziękuję z góry.

w ArcheAge jest mocno rozwinięty farming… przynajmniej kiedyś był

1lajk

Poza albionem masz jeszcze archage, Gloria victis i bdo. Może jeszcze runescape. Wydaje mi się że więcej gier znałem z tym ale zapomniałem.

1lajk

Mają wprowadzić coś w tym stylu (o nazwie Island Sanctuary, o ile się nie mylę) w najnowszym dodatku do FFXIV. Poczytaj, może akurat Ci podpasuje.

W BDo to smiech a nie housing.

W SOLO masz pełną dowolnośc w housingu oraz w Elyonie jest taki housing o jakim mowisz.

Najlepszy Housing jaki znam ma ultima online. Stawiasz domek w otwartym świecie gdzie chcesz, duża ilość roślin do hodowli, pszczoły. Cuda, pełna opcja customizacji. Gierka graficznie odstrasza na te lata ale nadal zjada 90% gier mechanikami niestety…

2lajki

Powinienes sprawdzic Tibie

Cześć, wiem, że już wyżej wspomniano o ArcheAge, ale to jedyna gra która przychodzi mi do głowy, tym bardziej, że ma rozwinięty housing na taką skalę i to w otwartym świecie. Wada jest taka, że w wersji AA F2P trzeba mieć premke, żeby móc wybudować domek czy farme, lub trzeba kupić AA Unchained. Jak już postawisz sobie farme/farmy to możesz tam hodować lub sadzić ogromne ilości różnego stuffu - rośliny, zwierzęta, pasieki, drzewa i parę innych rzeczy. Roślinki jak dobrze pamiętam są nawet podzielone na takie które rosną od kilku minut, do kilku godzin, więc planując odpowiednio ile masz czasu na zbiory, możesz sobie zaplanować co możesz posadzić w danym czasie, żeby nie mieć downtimu :slight_smile:

BDO pod tym wzgledem jest fajnie rozbudowane. Mozesz wykupywać całe miasta i zatrudniać w nich robotników tworząc sieć produkcyjną. Jest to tez o tyle fajne ze w zasadzie nie musisz w grze walczyc. Wbijasz pare tam lvl’i ,questujesz co możesz by podnosic “energy” i robisz sam life-skilling + rozbudowywujesz swoje ekonomiczne imperium ^^

Mało graczy gra w ten sposób w BDO, ale to w sumie jedyna gra jaka znam ktora to umożliwia - to czyli praktycznie całkowicie pominięcie walki a zabranie sie za ekonomię i wytwarzanie gdzie jest to o tyle rozbudowane ze jest nawet “boss gear” do craftingu i oddzielne paski expa na life skille.

Sam housing jak chodzi o dekorowanie moze byc fajny, ale tutaj raczej nie konkuruje z takim ESO.

Chyba rzeczywiscie zostaje ci AA i Albion.

Wurm Online - tylko ostrzegam, może odrzucić, bo odstaje od standardów i wymaga sporego zaangażowania.
F2P istnieje, ale należy traktować tylko jako trial. Do normalnego grania - abonament.
Zalety, których trudno szukać u konkurencji - w pełni terraformowalny świat.
Uczciwie należy powiedzieć, że terraformacja jest żmudna i długotrwała, ale praktycznie możesz mieć tam wszystko. Możesz przejąć wyspę, albo działkę na jakimkolwiek terenie, założyć wioskę, budować zamki, mosty itd. No i oczywiście uprawy, hodowle (pszczoły też).

1lajk

poszukaj sobie server minecraft gdzie nie ma pvp i sam postaw wszytko od zera albo jak pisze fuglik ultima online. innej opcji nie ma albo jak jarają cie klimaty scfi eve online i se stacje kosmiczną postaw.

Conan Exiles, możesz sobie zabudować co i gdzie chcesz, kwiatki w doniczkach sobie posadzisz a i zwierzaki z młodych wyhodujesz. Tyle ze to nie do końca MMO i w dodatku survival. Ale wyspę można mieć i hodować faune z florą xD

Sprawdź system hausingu w Sword of Legend Online (SOLO)
System latających wysp wygląda serio fajnie:)

1lajk

Haven & Hearth

Nie koniecznie gra oparta na farmingu, ale niekończący się gring, masa dailys oraz player owned farm, player owned port czy player own house czy player own island - Runescape 3

Co ma stacja kosmiczna do tego co napisał autor? xd

Ultimka zawsze na propsiku :slight_smile:

Mabinogi

Rift tylko mało graczy i stara gra ale nie ma lepszego housingu bo masz mnóstwo map na których możesz postawić co chcesz ile chcesz i nawet z pustyni zrobić lodowy biom z padającym deszczem i mgła

ArcheAge jak dla mnie numer jeden.