MMO z stabilnym rozwojem i ciekawym pvp

Witam,

Czy istnieje gra MMORPG w której rowój postaci / itemów nie zależy tylko i wyłącznie od RNG (jak w BDO).
Również nagradza poświęcony czas jednocześnie aspekty PvP są dobrze zbalansowane, nie wymagają tysięcy godzin, żeby się nimi cieszyć (Jak GW2) ?

Gry które mi się podobały:
-ArcheAge (Tutaj zbyt duże P2W)
-GW2 ( Brak rozwoju po niedługim czasie)
-BDO (Solidne pvp, ale zbyt zależy od RNG)
-Metin2 ( O dziwo, prosta gra, która użekła mnie swoim charakterem, ale jest już zbyt stara i zbyt P2W)
-Tibia ( Bardzo podobał mi się aspekt trenowania , unikatowy charakter gry)
-Age Of Wushu ( Walki od początku , rozbudowany craft , Ciągły rozwój postaci - niestety brak ludzi do gry )

W gw2 rozwoj tak na prawde jest ciagly tylko ze po lvl cap 80 (ewentualnie max masterksch 278 chyba teraz) rozpoczyna sie nauka mechanik i na raidach z cm i frakach t4 i na pvp platyna + i na wvwvw. Imo sukcesy na tych plaszczyznach sa wyznacznikiem end game w tej grze. Nie wiem gdzie aktualnie znajdujesz sie w tej grze ale jezeli ktores z tych powyzszych aspektow sa obce to imo jeszcze troche zostalo do ugrania;) pozdro

Niestety właśnie jestem po osiągnięciu masterek na maxa, wysoki lvl WvW i niestety jakoś znudziło mi się to.

Próbowałeś Eve Online ;)? PVP bardzo fajne, rozwój postaci zależy tylko od czasu aktywnego konta (skille rozwijają się nawet jak jesteś offline). PVE też jest, ekonomia jest, cały rynek w grze to głównie rzeczy stworzone przez graczy.

Jakoś nie kręcą mnie te klimaty.

to patrząc przez pryzmat PVE mogę polecić FF XIV ale za to PVP podobno dość słabo jest w niej rozwinięte. Z opinii które znalazłem w necie WoW łączy całkiem dobre PVE z PVP.
Jest jeszcze TESO ale tam przez bardzo długi czas skaluje się cały świat z Tobą więc nie czujesz aż tak potęgi postaci za to możesz sobie iść gdzie chcesz i zwiedzać każdą lokację.

Niestety pvp w wow ssie jak dla mnie. Jest dosc statyczne i przy pvp z gw2 to jak porownanie gowna do twarożku. Niestety system walki w wow jest juz ciut leciwe i dretwe.

Hmm a próbowałeś B&S? Jak jeszcze grałem to PVP było bardzo dynamiczne i dawało mi sporo frajdy szczególnie na arenkach 1vs1 i 3vs3

Ultima online :slight_smile: na polskim shardzie albo cos.