MMO z żywym i skorym do funkcjonowania community

Cześć!

Poszukuję MMO w którym community wciąż jest żywe i chętne do współpracy.
Community, które nie będzie mile do równie wielkiego stopnia jak Pani Grażynka z mieszkania w bloku zaraz obok Ciebie (“ty antychryście, dzwonię po policję jak o 19 wydasz dźwięk o decybel większy od szeptu”).

Gdzieś, gdzie (jak za starych lat) będzie można się zebrać raz na jakiś czas z grupą randomowo poznanych ludzi nie tylko na czas raidu/dunga.

Kryteria (z małym przymrużeniem oka - przyjmę co dają):

  • klimat nieważny (z preferencją jednak na fantasy)
  • będzie co robić na endgame - niekoniecznie PVP,
  • gra wymaga współpracy (nie chodzi mi o to, że pan X do kowalstwa potrzebuje kupić coś, co wytwarza alchemik Y i wrzuca to w AH, tylko coś co pozwoli się zintegrować, podziałać dłużej niż te 20 minut dunga :slight_smile: )
  • PVE/PVP - bez znaczenia, ale bez hardcore PVP. Nie chcę się okładać dla samego okładania :crossed_swords:

Co mi przypadło:
AA - jak ostatnio grałem to P2W i sporo PK w momencie jak się paczki chciało przenosić nawet na swoim kontynencie (stałe miejsca w których HP nieostrożnego gracza się topiło). Czy w ogóle wersja classic jeszcze funkcjonuje?

Co mi nie przypadło:

  • WoW - jakoś nie czuję go

Znacie coś takiego, czym możecie się tutaj pochwalić i gra jeszcze żyje?

Dungeons & Dragons Online jest chyba najbliżej, z tym, że nie ma PvP. Cała ta gra to robienie rajdów/dungeonów i każdy jest ważny, ponieważ daje Favor, co przekłada się na bonusy i walutę do IS. Gra jest na pograniczu F2P i P2P - teoretycznie wszystko możesz odblokować za darmo, ale praktycznie zejdzie Ci na to z pół życia, jak nie więcej, więc warto kupić na miesiąc-dwa subskrypcję, żeby mieć odblokowane prawie wszystko i nawbijać walutę w taki sposób.

Jest jeszcze finalfantasy 14 na to mowisz ale tam jest obowiązkowa kampania do zrobienia ale jak przez kampanie przebrnie to można gra jest fajna ma długie dungi oraz rajdy. Co do Dungeons And Dragons to wszystkie gry od byłego turbiane są takie ich druga gra to Lord of Rings Online.

Wow , Teso -pol mmo. , FF14 - brak polskiego comunity ,. Wow - najlepszy mmo na ta chwile .

1lajk

WoW, Teso…

jak możesz mówić, że nie ma PL Comunity w FF XIV? Polaków gra sporo do tego jest trochę typowo polskich Gildi i sporo polaków w międzynarodowych

Od siebie również polecam Final Fantasy XIV. Spełnia wszystkie wymienione przez Ciebie kryteria. Można grać za darmo do 60 poziomu, więc po prostu sprawdź, czy Ci podejdzie. I nie wierz w te bajki o braku polskiego community. Praktycznie na każdym serwerze znajdziesz co najmniej parę polskich gildii.

Nawet było tak że był pod polski server że na chacie praktycznie gadano po polsku i angielsku.

A kolega szuka gry czy nostalgii? Jakaś gra by się znalazła, ale na tęsknotę do dawnych czasów ciężko będzie coś poradzić… Można jednak rozpocząć na nowo a nowy to się szykuje teraz New World. Pozdrawiam.

Gry w które warto grać i na spokojnie są TOP of the TOP i po prostu mają to coś

  1. World of Warcraft (Bardzo ale to bardzo duże community ogólnoświatowe, Polskie też bardzo duże, zapłeniające solo jeden z największych europejskich realmów z dosyć sporą społecznością na wielu innych)
  2. Final Fantasy (dosyć małe community w naszym kraju ale spora społecznośc ogólnoświatowa)
  3. Eve Online (bardzo małe community w naszym kraju, wręcz szczątkowe)

Gry w które można pograć, nie są jakieś wybitne ale każdy lubi coś innego więc mogą ci przypaść do gustu

  1. Guild Wars 2 (Spore, nie duże ale spore, Polskie community)
  2. TESO (to bardziej Single Player Online więc obojętnie w sumie)
  3. Albion

Gry których nie polecałbym nawet najgorszemu wrogowi bo by mi go wręcz było żal i przykro że udało się go naciągnąć na taki scam, crap i strate czasu

  1. Black Desert
  2. Wszystko co hostuje GameForge
  3. Tibia i jej klony dla sebixów