MMORPG casual

Chciałem spróbować swoich sił w BDO jednak chyba z małą ilością czasu jako casual nie mam co podchodzić… Chciałbym zapytać czy znajdę coś podobnego do GW2 ? Gram w GW 2 ale daję się odczuć spadek ludzi w grze i jednak swoje lata ma… Chodzi mi o grę gdzie np. kilka dni nie będę mógł grać i nic się nie stanie. Grać godzinę dziennie , a jak mam czas to 10 h dziennie i progresować. Grałem naprawdę w wiele tytułów.
WoW
Lineage II
4story
Anarchy Online
Flyff Online
Metin 2
Silkroad
New World
GW2
FFXIV
EOD
Star Wars OR
i masa innych…

Nie wiem gdzie ten spadek ludzi w GW2. Po 2 letniej przerwie raczej odczuwam, że tych ludzi jest zdecydowanie więcej niżeli było wcześniej. Na każdej mapie praktycznie na większości eventów są ludzie. Na fraktale idzie szybko znaleźć drużynę (jedynie dungeony są opustoszałe). Na WvW bez zmian-spokojnie idzie pobiegać z zergiem. Do luźnego grania gra prawie idealna.
BDO spoko jak nie gonisz za wszystkim. Jest w grze masa różnych aktywności. Warto zacząć sobie sezon i czerpać przyjemność z gry.
Możesz spróbować polskiego Broken Ranks. Spory grindownik ale ogólnie fajna gierka.

Mozesz sprobowac Warframe jezeli ci klimat podpasuje
gra jest dosyc znana z grindu ale nikt cie nie zmusza zeby wszystko miec juz od razu, masz godzinke to zawsze jakis progress zrobisz a na niektore rzeczy sa i tak dzienne limity a z drugiej strony dla nowego bedzie tyle contentu do zrobienia ze wieksza ilosc czasu tez bedziesz mogl zagospodarowac luzno
sezony sa zrobione najbardziej w strone gracza ze wszystkich gier w jakie gralem, jest specjalna mechanika nadrabiania ze jak skonczysz swoje tygodniowe zadania to odblokowujesz stare niezrobione wiec nawet jakbys pare dni nie wchodzil to sie nic wielkiego nie stanie
pomijajac jakies duze balans pacze mozesz nawet dluzsze przerwy robic i wrocic z pelna moca swojej postaci podobnie jak w gw2

Polecam ESO. Jest to gra dla casuali ze wspaniałym lore.

W gw2 gra obecnie więcej osób niż rok temu podczas premiery dodatku. A jak wszyscy wiedzą mmorpg mają wysokie piki ilości graczy właśnie przy takich premierach.

Poświęcasz raz chwilę czasu by zdobyć ascended eq i masz drogę otwarta do każdego typu kontentu. Robisz przerwę, wracasz po jakimś czasie bo np wchodzi nowy dodatek a Twoje eq dalej jest tym o najlepszych statach. Ciężko znaleźć mmorpg który szanuje Twój czas tak jak gw2.
Oczywiście sa tacy dla których jest to minusem i kochają grind. Wtedy ta gra z założenia nie jest dla nich.