MMORPG dla pary casuali

Do casualowego grania, aby wsiąknąć w świat MMO najlepsze są WoW, TESO albo GW2, bez dwóch zdań. Jeśli nie wsiąknie w świat żadnego, to generalnie gatunek jej nie podejdzie. Możecie też spróbować Secret World Legends, choć to inna gra, równie dobrze mogłaby być singlówką i tak by się świetnie sprawdziła.

Poza tym, jak chcesz z nią w coś pograć, niekoniecznie MMO, to możecie popróbować sobie gier z trybem online/coop, jak przegenialne RDR2 lub GTA5. Niektóre przygodówki też mają takie opcje, jak np. Lara Croft and the Temple of Osiris. Mnóstwo platformówek można ograć we dwoje, gdzie kluczem jest pomaganie sobie nawzajem, np. seria Trine albo Rayman. Z żoną też lubimy pograć w Cywilizacje.

Jeśli lubi strzelać do potworów i nie straszny jej grind, to Destiny 2 i Warframe są genialne.

Albion nie jest casualowy moim zdaniem, liczy się grupa i długie farmienie, nie ma zbyt wielu elementów typowego mmorpga, tego nie próbuj jej wciskać, chyba, że lubi grind i nie przepada za fabułą w grach.

1lajk

Skoro cała grę się w “bieda - secie” chodzi, to do czego się na end - gejmie dąży? Pytam z ciekawości

Adventure Quest 3D fajna gierka do casualowego pogrania.

1lajk

Aura Kingdom?

2lajki

Może złe porównanie dam ale mogę się z tym GW2 odnieść do niegdyś AION’a. Tam się liczy end game. Dla mnie to jest chwila moment bo dobrze się czuję w takich grach ale ją trudno strasznie przekonać “no słuchaj skarbie, tak pogramy 3 miesiące i będzie dobrze” bo to nie przejdzie :joy:

Na gry w swoim życiu, chociaż jestem jeszcze młody wydałem dobre tysiące. Ale ja chcę się z nią po prostu dobrze pobawić. Czy to coś złego?

Dziękuję za polecenie, ale NosTale’a mam chyba dość :joy: :sweat_smile: Obecnie próbujemy ograć Albion Online chociaż nie wiem jak długo w tym wytrzyma :laughing: Na pewno jak nie wypali jedna gra to spróbujemy innej.

Ja jestem kobietą, może więc coś uda mi się podpowiedzieć.

ESO, mimo że płatne, moim zdaniem jest dosyć wyważone - ma rewelacyjne, filmowe questy i pełen dubbing, dungeony dla kilku osób i może to być akurat plusem, ale ma skalowanie poziomów, więc nie będzie czuła dużo gorsza grając z Tobą w party. Ja uwielbiam ten świat, questy momentami są bardzo ciekawe, mocno opowiadają o polityce świata - mnie jako dorosłą osobę cieszy, że to fantasy “na poważnie”. Jest crafting i masa ludzi. Jak dziewczynę gra wciągnie to może będzie chciała dołączyć do jakiejś gildii, ale do grania w singlu ESO też się nadaje. Można spędzić kilkaset godzin robiąc questy.

Black desert - grindownik. Ładny, ale może się szybko znudzić. System walki świetny. Teraz na Steam Black Desert jest za 20 złotych, często rozdają go też za darmo. Możecie też pograć 2 godziny i zrobić refunda jeśli nie przekroczycie tego czasu (do max 14 dni, oddają kasę prawie natychmiastowo. )

Blade & Soul - może to? Koreańska produkcja, nieco dziwna. Grałam rok temu. Śliczne postacie, można sobie polatać w powietrzu, questy z przerywnikami filmowymi i fajny system walki. Nie wiem jak gra ma się teraz.

W tej chwili ESO mi się znudziło i gram w dosyć podobnego, darmowego Neverwinter - na samym początku przeraża ilość NPC i merchantów sprzedających masę itemów za różne monety, kryształki i bóg wie co jeszcze, ale na plus jest nawet urokliwa grafika, prosty ale satysfakcjonujący system walki i łatwe do zrozumienia drzewka skilli, masa questów, dubbing aktorów, crafting… Jest co robić. Są aktywne gildie, ja dołączyłam do jednej wczoraj. Widziałam też trochę Polaków i ogłoszenia do polskich gildii. Na minus: w endgame podobno warto otworzyć portfel i zdobyć ekwipunek za realną kasę.

Z rzeczy śmiesznych, uroczych, raczej dla żartu i szybkich rozgrywek: Dauntless (darmowe, na Epic Store. Taki Monster Hunter, ale z grafiką Fortnite) albo Sea of Thieves (płatne).

1lajk

zanim coś napiszesz gościu to pomyśl chociaż dwa razy :wink:

a jak mówiłeś o tym 4story, to co ty na to żeby pograć na jakimś privie, np. 4ancient? grałem tam i polecam bardzo :slight_smile: i nie świeci pustkami

i nie 60 tylko 120 bo to para.

To jest sandbox czyli robisz co chcesz. Możesz Np zvz czyli walki w wielkiej ilości osób.- do tego nie potrzebujesz najlepszego seta. Nie interesuje cię pvp? Żaden problem możesz na end game iść w zbieractwo i crafting, możesz również w robić dungeony na end game i do niczego nie potrzebujesz najlepszych setów. Gra opiera się bowiem bardziej na taktyce niż na eq. Najlepsze sety są tylko na hce czyli hardkorowe ekspedycje dzięki którym wbijasz dużo dużo szybciej expa siedząc w mieście. Nic poza tym

Spróbujcie Runes of Magic na oficjalnym serwerze. Oczywiście serwerze nie od gameforga tylko od Stary3D, gra jest w pełni po polsku i jest dosyć - urocza przez magiczne cavie. Fajne są eventy zimowe, gdzie po dachach się chodzi w miastach :slight_smile:


Możecie spróbować The Secret World Legends (podobno top 1 fabuł ze wszystkich MMO), albo SW:TOR, jeśli chodzi o gwiezdne wojny to gierka jest najbardziej hojnym mmo ze wszystkich (wiem, że oznaczyłeś że nie chciałbyś zagrać, ale chciałbym wiedzieć czy to z powodu płatności czy innego, jeśli chodzi o pierwsze to…), contentu za darmo starczy wam na kilkaset godzin, stawiam na 400, do tego zostały nadane graczom z trzy dodatki za darmo i zostało zniesione wiele ograniczeń. Przechodząc fabułę do wszystkich klas postaci, questy poboczne, planetarne, nie będziecie czuli że brakuje wam EQ, na spokojnie dojdziecie do maksymalnego lvl’a ciesząc sie z fabuły (w queście na lvlu około 10, dostaniecie broń z pomarańczowym obramowaniem, której pod żadnym pozorem nie należy jej wyrzucać, możecie ją ulepszyć kupując elementy u mod vendora). Dialogi z NPC’ami możecie robić w dwójke (raz ta raz ta rozmawia), podejmując jakieś decyzje, jeśli wybralibyście różne to decydowałby o tym rzut kością(questów klasowych nie możecie przechodzić razem, bo te mają dalekosiężne decyzje i konsekwencje, za to możecie planetarne i instancje(tak samo jak klasowe oznakowany na fioletowy kolor) i poboczne(żółty). Gierka jest idealna dla dwuosobowej pary, to tak jakbyście przechodzili Mass Effecta, ale w CO-OP’ie. Wszystkie questy, nawet poboczne mają dubbing. W pewnej instancji jest bezpośrednie nawiązanie do KOTOR’a 1. Podobno najlepszą fabułę ma Imperialny Agent, Smuggler ma najzabawniejszą(jest dylemat opcji romansowej kogo wybrać, jak w W3 Triss czy Yennefer, w SW jedna drugiej proponuje nawet duel xD), żeńska wersja Imperial Agent ma głos angielskiej Ciri z Wiedźmina 3. ; ) Po za tym żeby dostać najnowszy dodatek wystarczy tylko raz opłacić abonament, ale zanim dojdziecie do momentu najnowszego dodatku, to pewnie z natłoku darmowego contentu skończycie grę, albo kto wie. ; ) Skilli jest w miare sporo, ale używasz kilku, lecz grając postaciami strzelającymi w większości sytuacji wystarczy tylko jeden czyli Sweeping Gunfire.

Jeśli szukasz czegoś zupełnie nowego czego jeszcze nie widziałeś to sprawdź Granado Espada na prywatnym serwerze Andromida.

Gra posiada epicką muzyke(klasyczna, rock, albo elektroniczna) Epoka baroku, są nawiązania do polskich miast (kielce, katowice). Każdy gracz steruje trzy osobową drużyną, jak na leciwą gierke gra się bardzo miodnie. Jest trudniejsza od SW:TOR’a.

1lajk

Do BnS tylko się wypowiem, że warto wypróbować prywatny server Tiberium, który jest w fazie otwartej bety dla wszystkich. Potrwa ona jeszcze długo, dostępna jest także waluta premium do IS za darmo na czas testów.

Odpowiedź jest prosta Ragnarok Online. Grafika cukierkowo-anime. Dziewczynom zazwyczaj przypada do gustu. Dużo opcji kustomizacji, czapki, maski itp. Otwarte Dungeony każdy może wejść i bić mobki. Dużo klas postaci chyba coś około 20-kilku. No i cały czas dostaję Update. Dodatkowy plus to taki, że gierka waży 2gb. Serdecznie polecam.

A to prawda, moje 1 mmo i wspominam je z sentymentem ;D Chociaż grafika wydaje się już nieco archaiczna. Fajne i piękne było też Tree of Savior (gra twórcy Ragnaroka), ale niestety gra w to mało ludzi, i siłą rzeczy ja też przestałam.

Kurde to w sumie może bym sobie pograł trochę. Są gdzieś jakieś aktywne fora czy jakieś kanały na yt gdzie można się coś dowiedzieć o tej grze? i na jakim serwie się opłaca grać najbardziej?

Jak tutaj z populacją serwera i aktywnością w pvp?
P2W czy całkiem sprawiedliwy? Szukam bardziej alternatywy dla return of reckoning, bo mnie te lag i i grafika wkurwiają

Lagów brak, pvp aktywne, serwery w Europie, P2W brak, szybko da rade zarobić na diamenty jak i diamenty są dosyć tanie za realną gotówkę.