MMORPG - Mam mocniejszy sprzęt , w co pograć?

Cześć , piszę ponieważ mam zagwostkę , uwielbiam gry mmorpg , tylko nie mialem dobrego kompa zeby zagrywać się w najnowsze tytuły. Teraz gdy kupilem nowy komputer , mam o wiele wiekszy wybór , a więc jakei mmorpg polecacie ? Grywacie w cos ciekawego ? Chodzi mi tu o produkcje b2p lub f2p bez p2w mogębyc tez p2p :slight_smile:
Dajcie znaka co i dlaczego :slight_smile:
PS: musle nad FF XIV lub BS.
Dziękuję = )

W ff14 masz darmowy trial do 35 lvl. Wiec nic ci nei szkodzi sprobowac https://freetrial.finalfantasyxiv.com/gb/

Ffxiv wygląda jak gra na gameboya więc odradzam i jeśli zależy Ci na grafice to masz takie tytuły jak bdo, BnS, z mniej mmo to warframe destiny 2 też mają ładna grafikę jeszcze masz lost ark

Black Desert
Nie do końca F2P, ale to Ty decydujesz czego potrzebujesz z czasem.
Gra jest najładniejszym MMO na rynku. Wiele osób może się kłócić, ale jedynie to kwestia estetyki.
Atrakcyjny combat gra Ci wystarczy na długo.

Minecraft na serwerze MMORPG.

Dziękuję za podpowiedzi , pytanie mam czy gracie w te tytuły ? Zastanawiam się jak ze społecznością :slight_smile:

Pozwólcie, że i ja się wypowiem.
Zaczynając od Blade and Soul, przechodzi na UE4 i jest f2p, ale ma elementy p2w oraz został tylko jeden serwer, więc jest tendencja spadkowa, ale co nie znaczy, że gra umiera. Myślę, że jak nie spieprzą z przejściem na nowy silnik graficzny, to graczy może przybyć.
Black Desert, gra bardzo dużo ludzi i grę trzeba zakupić, ale są częste promocje i ostatnio nawet za darmo dawali klucze. Niestety na dłuższą metę ma elementy p2w.
Co do FF 14, gra jest p2p, ale również ma bardzo dużo graczy, jednakże trzeba się przyzwyczaić do grafiki.
Pozostaje jeszcze WoW, TESO i GW 2. Tylko, że WoW to trzeba kupić wszystkie dodatki i abonament. TESO trzeba kupować DLC, ale podstawka starcza na setki godzin. GW 2 tylko podstawka jest f2p, więc też można po testować.
Jest jeszcze ArcheAge Unchained też trzeba zakupić, ale nie wiem jak to wygląda z ilością graczy.
Co do Destiny 2 i Warframe, to nie są typowe gry mmorpg, ale mają bardzo dużą bazę graczy.
Warframe jest f2p bez p2w, a Destiny 2 oprócz 2 ostatnich dodatków, jeśli dobrze pamiętam, to jest f2p.

Także podsumowując z gier mmorpg poleciłbym właśnie WoW, FF 14, TESO albo GW 2 ewentualnie Black Desert. Te gry mają aktualnie największe bazy graczy.
Jeśli coś mniej rpg, to Destiny 2 lub Warframe.
Z f2p to aktualnie ciężko znaleźć dobry tytuł, bo tak jak BnS jeszcze się trzyma, to reszta już mniej się trzyma.
Pozostaje jeszcze path of exile, ale to hack and slash.

Jeśli lubisz gry fps, to na pewno Overwatch, najnowszy Call of Duty i Apex Legends.
Overwatch jest płatny tak jak CoD, ale Apex już nie i jak na grę BR, to fajny jest, a nie lubię gier battle royal.
W sumie Warframe i Destiny 2 tez można podpiąć pod gry fps, a raczej gry akcji.

Musisz sam pooglądać gameplay’e, poczytać o danych tytułach co cie zainteresowały i już konkretnie jakby co spytać się o dany tytuł.

1lajk

Nad Black Desert nawet nie myśl, ładne to w miarę jak na swój rodzaj ale raczej powiedziałbym że oczojebne i P2W (poczytaj w internecie bo szkoda czasu na 10 dyskusje na tym forum o tym samym o jakichś interpretacjach albo że trzeba wydać TYLKO… itd itp)
World of Warcraft, Final Fantasy albo Guild Warsy, inne nie są warte zbytnio specjalnej uwagi.

Do WoWa wystarczy tylko Abonament i najnowszy dodatek który jest wydawany średnio co 2 lata bo wszystkie dodatki są w cenie abonamentu.

Tak totalnie ominąłem kwestie Looter shooterów. W tej kategorii Destiny 2 to świetna gra. Fakt, że trzeba zakupić, ale nie dostrzegłem elementów P2W, a grafika i rozgrywka w szczególności PVP jest niezwykla atrakcyjna z perspektywy wizualnej.
Division 2 moim zdaniem nie jest na tyle ciekawe i znacznie uboższe.

Dziękuję za zainteresowanie tematem i wyczerpujące wypowiedzi :slight_smile:
TESO mam , podstawkę + morrowind , uczucia mieszane moze dlatego ze lubie grac z ekipą bardziej jak solo ale może poprostu bez dlc nie poczułem tej frajdy ;p
FFXIV - kiedys gralem ale na slabym pc i poprostu pokaz slajdow , może sprawdzę jeszcze raz , te 50 zl mogęwydać miesiecznie bez problemu ;p
AA U - Powiem ze mam sentyment do tej gry bo grałem na f2p ale też delikatną obawe bo ludzie którzy mają 3 konta będą wiadomo zawsze do przodu :smiley: może kiedyś kupię za te 25 dolców.
GW2 - powiem szczerze miałem podstawkę i gra całkiem spoko ale czegoś mi tu brak , może gra nie jest dla mnie.
co do FPS - Black Squad - ta gierka przypadla mi do gustu i naprawdę często wbijam popykać więc jeśli o fps chodzi to zostaje przy tym :stuck_out_tongue:

Black Desert jest Pay 2 progress a nie Pay to Win. Dzieci, które posługują się tym wyrazem nie wiedzą co to znaczy. Pay to Win to coś co daje ci przewagę, której nie zdobędziesz bez płacenia prawdziwymi pieniędzmi i na dodatek mówimy o itemach zwiększającymi staty, dmg.
Jednak dla dzieci p2w to pety ( teraz masz darmowe 4 ) ponieważ są leniwe nie mają pieniędzy od swoich rodziców to muszą coś pisać.

Pobieram Black Desert , sprawdzę , z racji tego ze AA mnie zainteresowalo to może black desert mnie wciągnie :slight_smile:

Sam nie gram już w BDO na rzecz Lost Ark ale dodam, że mój syn gra dalej wydał na grę ok 100zł ( abonament do WoW’a na 2 miechy kosztuje chyba okolo 80 zl? ). Nic więcej nie kupuje i już przekracza próg 235 AP. Tutaj z marketu kupisz premium i outfity. Dlatego graj i się baw a jak nie to zapraszam na Lost Ark RU : )

FF14 jest niesamowitym Mmorpg’iem , tylko trzeba przyzwyczaić się do grafiki oraz pogodzić się że jest bardzo wolna na początku… żeby dojść do end game trzeba poświęcić kilka tygodni gry jako nowy gracz, w zamian dostaniesz jedną z najlepszych historii w grach, niesamowicie rozbudowane PvE i trochę pvp…, gra wygląda kiepsko na filmach ale grywalność jest duża no i gdy dojdziesz do 30lvla nabiera troszkę rozpędu…

Pay 2 Progress XD
Guru dałby ci Redaktora Naczelnego gdyby odchodził na emeryturę.
Syf to Syf po co dalej drążyć temat.
Black Desert to najgorszy z możliwych wyborów, to już lepiej iść w Tibie grać :wink:

Trafiłeś w punkt, dziś mało kto wie czym jest P2W, ludzie nie odróżniają go od P2Progress, chociaż różnica powinna być jasna nawet dla ucznia podstawówki. O, chociażby tutaj w komentarzach mamy doskonały przykład osobnika, który powinien ponownie przejść podstawowe poziomy edukacji. “Syf to syf, to najgorszy z możliwych wyborów, bo ja tak mówię.” :smiley: Świat się kończy.

Powołałem się na dziesiątki przykładów podczas tworzenia 50 gównoburz na ten temat, przegrałem ponad 2500 godzin (1 char) bez time altów wydałem na tą gre łącznie ponad 2300 zł.
Więc jak mało kto tutaj wypowiadam się jako doświadczony gracz BDO mówiąc że to syf.
Pograli do 50tego pobili moby, dostali peta od kakałka i słyszeli że ktoś tam gdzieś tam i bronią tego crapa…
To już się nudne zrobiło. A te Pay2Progress to mnie wręcz do jasnej cholery doprowadza jak ludzie mogą być aż tacy głupi, przecież podobno jak chodzi o dobro własne (jednostki) to większość ogarnia…
Niech was tam dymają w tym Black Desert nie mam zamiaru już nikomu tego odradzać :slight_smile: może dzięki temu w przyszłości będzie lepiej na scenie gier MMO

1lajk

Widzę że to ciebie nieźle wydymali jak wydales 2300zl. Takich debili jak ty powinni zamykać za szerzenie herezji. Dodam że piszę o mylnym pojęciu pisania P2w ale twój ograniczony zasób słów nie pozwala Ci na ogarnięcie tego co pisze. Więc idź wydać te 20 zł na słownik a resztę zainwestuj w szkole.

jest tylko jedna definicja dzbanie więc nie buduj własnej zakłamanej historii posądzając przy tym o “herezje” dobre sobie.
Do tego tym samym postem rozśmieszyłeś mnie wybitnie bo pokazałeś że nie potrafisz również czytać :smiley: Razem pójdziemy do tej szkoły :rofl: