MMORPG - Mam mocniejszy sprzęt , w co pograć?

Do WoWa wystarczy tylko Abonament i najnowszy dodatek który jest wydawany średnio co 2 lata bo wszystkie dodatki są w cenie abonamentu.

Tak totalnie ominąłem kwestie Looter shooterów. W tej kategorii Destiny 2 to świetna gra. Fakt, że trzeba zakupić, ale nie dostrzegłem elementów P2W, a grafika i rozgrywka w szczególności PVP jest niezwykla atrakcyjna z perspektywy wizualnej.
Division 2 moim zdaniem nie jest na tyle ciekawe i znacznie uboższe.

Dziękuję za zainteresowanie tematem i wyczerpujące wypowiedzi :slight_smile:
TESO mam , podstawkę + morrowind , uczucia mieszane moze dlatego ze lubie grac z ekipą bardziej jak solo ale może poprostu bez dlc nie poczułem tej frajdy ;p
FFXIV - kiedys gralem ale na slabym pc i poprostu pokaz slajdow , może sprawdzę jeszcze raz , te 50 zl mogęwydać miesiecznie bez problemu ;p
AA U - Powiem ze mam sentyment do tej gry bo grałem na f2p ale też delikatną obawe bo ludzie którzy mają 3 konta będą wiadomo zawsze do przodu :smiley: może kiedyś kupię za te 25 dolców.
GW2 - powiem szczerze miałem podstawkę i gra całkiem spoko ale czegoś mi tu brak , może gra nie jest dla mnie.
co do FPS - Black Squad - ta gierka przypadla mi do gustu i naprawdę często wbijam popykać więc jeśli o fps chodzi to zostaje przy tym :stuck_out_tongue:

Black Desert jest Pay 2 progress a nie Pay to Win. Dzieci, które posługują się tym wyrazem nie wiedzą co to znaczy. Pay to Win to coś co daje ci przewagę, której nie zdobędziesz bez płacenia prawdziwymi pieniędzmi i na dodatek mówimy o itemach zwiększającymi staty, dmg.
Jednak dla dzieci p2w to pety ( teraz masz darmowe 4 ) ponieważ są leniwe nie mają pieniędzy od swoich rodziców to muszą coś pisać.

Pobieram Black Desert , sprawdzę , z racji tego ze AA mnie zainteresowalo to może black desert mnie wciągnie :slight_smile:

Sam nie gram już w BDO na rzecz Lost Ark ale dodam, że mój syn gra dalej wydał na grę ok 100zł ( abonament do WoW’a na 2 miechy kosztuje chyba okolo 80 zl? ). Nic więcej nie kupuje i już przekracza próg 235 AP. Tutaj z marketu kupisz premium i outfity. Dlatego graj i się baw a jak nie to zapraszam na Lost Ark RU : )

FF14 jest niesamowitym Mmorpg’iem , tylko trzeba przyzwyczaić się do grafiki oraz pogodzić się że jest bardzo wolna na początku… żeby dojść do end game trzeba poświęcić kilka tygodni gry jako nowy gracz, w zamian dostaniesz jedną z najlepszych historii w grach, niesamowicie rozbudowane PvE i trochę pvp…, gra wygląda kiepsko na filmach ale grywalność jest duża no i gdy dojdziesz do 30lvla nabiera troszkę rozpędu…

Pay 2 Progress XD
Guru dałby ci Redaktora Naczelnego gdyby odchodził na emeryturę.
Syf to Syf po co dalej drążyć temat.
Black Desert to najgorszy z możliwych wyborów, to już lepiej iść w Tibie grać :wink:

Trafiłeś w punkt, dziś mało kto wie czym jest P2W, ludzie nie odróżniają go od P2Progress, chociaż różnica powinna być jasna nawet dla ucznia podstawówki. O, chociażby tutaj w komentarzach mamy doskonały przykład osobnika, który powinien ponownie przejść podstawowe poziomy edukacji. “Syf to syf, to najgorszy z możliwych wyborów, bo ja tak mówię.” :smiley: Świat się kończy.

Powołałem się na dziesiątki przykładów podczas tworzenia 50 gównoburz na ten temat, przegrałem ponad 2500 godzin (1 char) bez time altów wydałem na tą gre łącznie ponad 2300 zł.
Więc jak mało kto tutaj wypowiadam się jako doświadczony gracz BDO mówiąc że to syf.
Pograli do 50tego pobili moby, dostali peta od kakałka i słyszeli że ktoś tam gdzieś tam i bronią tego crapa…
To już się nudne zrobiło. A te Pay2Progress to mnie wręcz do jasnej cholery doprowadza jak ludzie mogą być aż tacy głupi, przecież podobno jak chodzi o dobro własne (jednostki) to większość ogarnia…
Niech was tam dymają w tym Black Desert nie mam zamiaru już nikomu tego odradzać :slight_smile: może dzięki temu w przyszłości będzie lepiej na scenie gier MMO

1lajk

Widzę że to ciebie nieźle wydymali jak wydales 2300zl. Takich debili jak ty powinni zamykać za szerzenie herezji. Dodam że piszę o mylnym pojęciu pisania P2w ale twój ograniczony zasób słów nie pozwala Ci na ogarnięcie tego co pisze. Więc idź wydać te 20 zł na słownik a resztę zainwestuj w szkole.

jest tylko jedna definicja dzbanie więc nie buduj własnej zakłamanej historii posądzając przy tym o “herezje” dobre sobie.
Do tego tym samym postem rozśmieszyłeś mnie wybitnie bo pokazałeś że nie potrafisz również czytać :smiley: Razem pójdziemy do tej szkoły :rofl:

Black Desert super gierka ale teraz to już i tak bym nie zaczynał. Rok 2020 zapowiada się świetnie jeżeli chodzi o gry.

A co do tego P2W w black desert to podobny temat co do tego że bez wydawania kasy nie pograsz w Path of Exile xD to zwykłe pierdolenie ludzi co się nie znają, albo nigdy nie pracowali i im boli wydać 50zł na stashe/magazyny.

Tak dodam tylko do tego wydawania kasy w BDO, grałem 2lata, teraz gram na nowym koncie w bdo po długiej przerwie. Powiem tak, na dłuższą mete w bdo wydasz mniej kasy niż w każdej innej grze p2p, gra się sporo zmieniła, udźwig,sloty market itd… Jak wiesz co kupić wydasz 200-300zł około i będziesz miał wszystko co ci trza na rok spokojnego grania. Nie tak jak Pan hehenek wyżej który kupuje po 5 strojów do każdej postaci.

Co ty właśnie porównałeś to nie mam pytań :rofl::rofl::joy:

Nie ma co karmić marnego trola :slight_smile: DrakoOo. Koleś naciągnął rodziców na kasę i teraz płacze

1lajk

Każdemu który nie chce śledzić historii moich wypowiedzi bo uzna je za bzdurne i traktuje każdego swoją miarą jak “tigerforce” polecam oficjalne forum oraz r/blackdesertonline ew. BDO Legends
Tam też na 100% wszyscy naciągają rodziców i nie rozróżniają P2W :wink:
To wszystko potwierdza moją teze że wam pod cebulke dać darmową kopie gry za 20 zł oraz rzucić najgorszym petem i jesteście kupieni jak pańska skórka pod cmentarzem :smiley:

Na oficjalnym forum płaczą całe czas te same osoby od prawie 3 lat - niby wielkie p2w, niby już rzucają grę a jednak cały czas w tej grze siedzą. Większość z tych ludzi reprezentuje coraz to “modniejszą” postawę roszczeniową. Najlepiej dać im darmową grę z darmowymi dodatkami oraz bez abo i item shopa. Nie dawali petów było źle - jak dają to jeszcze gorzej bo to pety niskiego tieru. Dać takiemu palec to by urwał rękę.
Tak - BDO jest p2w co nie zmienia faktu, że 90% graczy nawet tego nie odczuje. Dobrze wygearowany gracz f2p niczym nie różni się od wygearowanego gracza, który wydał tyś. dolarów na item shop.
Jeżeli ktoś kocha grind i ciężką prace przynoszącą efekty w postaci progresu to będzie miał wywalone na ten promil graczy, którzy inwestują masę szmalu w grę. Dzięki właśnie takim graczom, którzy hurtowo kupują/sprzedają itemy z IS’a gracze f2p mogą te itemy nabyć z marketu.
Prawdą natomiast jest, że jeżeli komuś gra przypadnie do gustu to warto zainwestować te 300zł. i mieć spokój na kupę czasu.

1lajk

Trochę słabo że nikt nie popiera twojego toku myślenia myślę że gdybyś grał w mmo jakieś 10-15 lat temu to byś wiedział co to p2w i dlaczego dorosłych graczy nie razi pay to progress bo są przyzwyczajeni do grindu. Jednak dla ciebie p2w to jakieś marne pety które można kupić na markecie to GG idź naciągnąć rodziców dalej

1lajk