MMORPG na MAC/PS4

Siemanko,
szukam MMORPG na Macbooka / PS4. Zależy mi na dużej ilości graczy, dungeonach i dobrym pvp. Najlepiej coś dla casuala co ma dosłownie kilka godzin w tygodniu. Sprawdzałem:

  • Albion Online
  • Tibia
  • Lineage 2 (najchętniej bym szukał czegoś podobnego :slight_smile: )

Final Fantasy XIV

żeby było i maca i ps4 to chyba niewiele tytułów już będzie, może ESO

Final Fantasy XIV

Gosc napisal o dobrym pvp a fanboje idą z nurtem gówna i proponują FF XIV który ma najgorsze PVP ze wszystkich MMORPG
masz do wyboru jedynie FF XIV i ESO, z dwojga tych MMO lepsze PVP ma ESO i gra się zdecydowanie lepiej w ESO na konsoli niż w FF XIV

1lajk

Na Macu wiem że WoW, FFXIV i ESO. Na ps chyba tylko dwa ostatnie.

tylko wow

Lol… ZAJEBISTE PVP W FF14 masz sliku

no chyba nie na PS4

Proste jak dobre PvP to tylko WoW, jest wersja na mac-a. Jak dobre PvE to FF14, tu jeden problem Main Story Quest Line, które grając kilka godzin dziennie zajmie z rok czasu, przy założeniu że oglądamy cut scenki, a warto :slight_smile: No ale w FF14 jest fenomenalny trial w podstawkę + pierwszy dodatek można grać bez ograniczeń czasowych. Tak więc pograj i tak za darmo, a jak za pół roku dojdziesz ze story do drugiego dodatku zdecydujesz :slight_smile:

BDO jest na ps4/5 no i jest pvp

Jeśli chcesz grać na macu to nie kupuj FFXIV, na moim macbooku działa gorzej niż na starej stacjonarce - klient na maca jest napisany tragicznie, nie warto wydawać na to pieniędzy.

PvP w FF14 nie jest wcale takie złe, po prostu nie jest rozbudowane i nie jest specjalnie wspierane, a sama gra nie kładzie nacisku na PvP dlatego ten tryb gry w FF14 nie będzie raczej nigdy “competitive”. Ale w Endwalkerze będzie też nowy tryb PvP. Jednak jak ktoś chce grać głównie PvP no to ta gra nie jest raczej dla niego.

Na PS4 jest jeszcze Black Desert, nie wiem jaki jest obecnie status PvP w grze ale może warto sprawdzić też tą pozycję.