MMORPG z dobrym systemem ubierania

Szukam gry, w której spory nacisk położony jest na ubieranie postaci. Nie zależy mi na realiach historycznych, kobiety mogą biegać w stringach zamiast blaszanych pancerzy. Zależy mi na tym, żeby było dużo różnego lootu do noszenia i żeby można go było miksować między sobą - np. hełm z ciężkiej zbroi, skórzana kurtka i jakieś buty od czarownika - rozumiecie, o co chodzi. Taki system był z tego co pamiętam w AION i GW2 np. Przykłady negatywne - BDO - idealny system kreatora postaci i grafika, ale potem postać biega długi czas w jakichś szmatach, niezależnie od tego, co wypadnie z lootu - mnie chodzi o sytuację, kiedy każdy kawałek zlootowanego ubrania zmienia wygląd postaci. Blade and Soul - tu też wszystko fajnie, ale mamy system kostiumów, które można ubierać tylko jako całość. Dodatkowym plusem byłby jakiś system dobrego craftingu, farbowania, no i sam kreator postaci też jest ważny. Kojarzycie coś z nowszych czy w miarę nowych tytułów, co spełnia takie wymagania?

W gw2 nie mozna miksowac uzbrojenia o roznej wadze. To jaka zakladamy warunkuje klasa postaci. Uniwersalne sa outfity i czasem (dosc rzadko ale sa) mozna spotkac pojedyncze itemy ktore we wszystkich wagach wygladaja tak samo.

ESO mo tygo trocha.

Jedynie co mi przychodzi na myśl to Blade and Soul. Nie masz pancerzy tylko outfity, masz różne rodzaje masek i czapek. Możesz biegać w samym stroju kąpielowym jak chcesz, jest tego sporo. Można też zmieniać kolor i wzory, ale z tego co pamiętam, to tylko za prawdziwe pieniądze.
Nie ma chyba gry,a przynajmniej o takiej nie słyszałem, gdzie można miksować różne stroje, zatem polecam B&S.

1lajk

Tylko GW2, bns ma baaaaardzo ograniczony kreator strojów, tylko kilkanaście kostiumów i to z reguły te najdroższe i dostępne przez określony czas da się customizować, ewentualnie jeśli coś tańszego daje się customizować to to z reguły jest jakiś szkolny mundurek. Z nowych gier nie ma nic sensownego.

Tutaj polecić mogę tylko i wyłącznie dwa tytuły :

  1. Guild Wars 2
    Klasy postaci są podzielone na trzy kategorie - lekkie, średnie i ciężkie pancerze, po trzy klasy na wagę pancerza, samych skinów do wydropienia w grze dla poszczególnych wag są setki, do tego dochodzą skiny z IS (jest system wymiany golda na gemy, za gemy to waluta do IS, przelicznik jest znośny, gdy wiesz jak zarabiać to w parę dni uzbierasz tyle gemów że możesz kupić najdroższe itemy i to bez grania 24/7) i outfity które są całym złączonym setem skinów tak jakby (zakładasz 1 item i masz cały set - klatę, buty, helm itd), przy czym outfity najczęściej są całkiem ładne. Jednak i tak większość osób kończy zbierając poszczególne skiny i dopasowując sobie każdy itemek z osobna. Są też skiny na broń - co jest dodatkowym plusem. Broni samych też jest mnóstwo - jak jesteś przykładowo fanem łuków to znajdziesz chyba wszystko co tylko wymyślisz. Łuk ze światła? Jest. Holograficzny łuk? Jest. Ognisty łuk? Jest. Pięknie zdobiony ale bardziej klasyczny łuk? Też jest. Jest też system barwników gdzie odblokowujesz kolory i malujesz zbroje.

  2. fashionframe… przepraszam, warframe.
    Samych zbroi/klas postaci jest tu tyle że niektóre gry łącznie tylu skinów nie mają xD. Do tego system kolorowania broni, zbroi, akcesorii itd. Każdy frame (zbroja/klasa postaci) ma jeszcze po kilka skinów, są akcesoria (skrzydła, peleryny, naramienniki, zdobienia etc), no i przede wszystkim ogrom różności. Dla przykładu załóżmy że chcesz sobie wybrać jakiś fajny karabin - i tu masz ich do wyboru “tylko” 80 parę. Każdy z innymi statystykami, wyglądem, a nieraz i mechanikami. Shotgun który strzela duchowym promieniem, ale można go też przeciążyć by strzelił kulą dusz która przy trafieniu wybucha i wypuszcza dusze które ścigają przeciwników by wybuchnąć kolejny raz? Karabin który strzela futurystycznymi kołkami/kolcami które przybijają przeciwników do ścian? A może wolisz jeden z 6 łuków? Mamy łuk wybuchowy, mamy łuk stalkera który strzela strzałami z takimi małymi śmiesznymi ostrzami zamiast grotów, łuk plagi który zatruwa przeciwników, mamy też klasyczny łuk krótki, łuk długi czy łuk bloczkowy (który dłużej się naciąga ale strzela z o wiele większą siłą). Generalnie nie sposób opisać ile opcji personalizacji ta gra nam daje.

Ps. W przypadku warframe’a przygotuj się na długi “samouczek” bo postać czyli de facto operatora (tych zbroi) tworzysz dopiero po paru (nastu?) godzinach gry, gdy zrobisz odpowiednie questy. Dużo rzeczy jest też item shop only, ale… w tej grze chyba najłatwiej zarobić walutę premium. Gra opiera się na wolnej gospodarce rynkowej. Czytaj : możesz sprzedawać przedmioty innym graczom. I możesz sprzedać jedną zbroję za 50 platyn, ale i możesz ją sprzedać za 75 platyn. Kwestia tego jak się umiesz targować, w jakim momencie zaczniesz się ogłaszać, a czasami i czekania na okazję (ludzie jak zazwyczaj czegoś konkretnego szukają i to na wczoraj to proponują wyższą cenę niż normalnie by szybko dostać towar) :stuck_out_tongue:

1lajk

Zdecydowanie Elder Scrolls Online, wygoogluj Outfit system w ESO albo wejdź na stronkę ESO Fashion

Warframe. Oraz w sumie Perfect World.

No cóż. Perfect World, tak się składa, ma przeogromną bazę elementów typu outfit. Na niektórych prywatnych serwerach samych customowych rzeczy jest na pęczki, z możliwością dodania części, które zostały podporządkowane pod miejsce, gdzie zwykle są rękawice/rękawiczki (jak np. ogony, biżuteria, tatuaże). Strój dzieli się na 4 części (góra, dół, rękawice, buty) + fryzura + skin broni.
Także opcji customizacji jest naprawdę sporo.

Od siebie wspomnę o Final Fantasy XIV gdzie znajdziesz system glamour. Do wyboru masz kostiumy dostępne w item shopie, w grze kupowane na market place, u npc, eventowe, ktore mozesz sobie łączyc jak Ci się spodoba ( oczywiście w obrębie danej klasy postaci). Do tego dochodzą fryzury, biżuteria, nakładki na bronie, ubieranie chocobosa. :slight_smile:
Tutaj podrzucam link do forum gry do tematu z cyklu pokaż swojego healera white mage:

http://forum.square-enix.com/ffxiv/forum.php#threads/259324

W drugim linku znajdziesz stronę z ogólnym katalogiem kostiumów:

ESO nadaje się idealnie - w tzw. Outfit station możesz ubierać swoją postać ze zdobytych/kupionych motywów i miksować ze sobą lekki, średni i ciężki pancerz dowoli, bronie również. Jakimś minusem jest to, że wcześniej te motywy trzeba zdobyć, spora część z nich po prostu wypada sama z siebie, część trzeba wyfarmić albo kupić w guild storach, ale ogólnie jest tego naprawdę dużo. Do tego w dye station możesz je kolorować, tu znów albo domyślnie odblokowanymi kolorami, albo tymi które sobie z czasem robiać achivementy sam odblokujesz.

Fashion Wars … oj przepraszam… Guild Wars 2. Badz przygotowany na wyjebanie kosmicznych ilosci golda na infuzje.

The Secret World Legend, tam każdą część ubioru mozesz zalożyć jaką tylko chcesz, ciuchy nie wplywają na rozgrywkę (nie mają żadnych statów).
Musiałbyś jednak wygooglać jak się je zdobywa dokładnie bo tego nie jestem pewien.
No i ciuchy dzielą się na pewno na głowę, twarz, klatka, nogi, stopy, nie jestem pewien co do rąk.

Infuzja to nie ubranie tylko efekt specjalny pokrywajacy postac :wink:

Wauw no co ty nie powiesz. Nie zmienia to faktu ze na stroje to tez wplywa.

1lajk

Jeżeli lubisz instancjowki to skyforge gra ma piękne postacie sam po miesiącu miałem 70 outfitow ale gra to same instancje i nie ma dużej populacji ale jeżeli kręcą cię stroje to gra dla ciebie

Widzę że dużo osób wymienia ESO, gra faktycznie w którejś aktualizacji dostała sporą możliwość customizacji i łączenia przeróżnych skinów ze sobą poprzez Outfit Station ale… moim zdanie zbroje w ESO wyglądają fatalnie jak na grę z 2014, w połączeniu z drewnianymi animacjami ruchu postaci naprawdę kiepsko to wypada, więc jak kolega przywiązuje do tego tak dużą wagę to myślę że na ESO się zawiedzie. GW2 to jest to czego szukasz :slight_smile: , chociaż trzeba przyznać ze żeby wyfarmić najrzadsze skiny trzeba poświęcić sporo czasu. Pzdr.

Stroje? To rozbierz postac i wloz infu w bron… Wplywa na stroj czy na postac?

w eso masz to o czym piszesz

Może WoW? Przez lata nagromadziły się tam dziesiątki/setki różnych pancerzy. Nie można magowi założyć płytowej zbroi, ale na pewno w obrębie jednej klasy jest z czego wybierać. Jak grałem to zmieniałem outfit co tydzień, bo nie mogłem się zdecydować :slight_smile: