MMORPG z klasą typu "mag wody"

Gnoje wy moje kochane, znacie jakieś gierki, gdzie jest taki archetyp typa, co używa żywiołu wody (nie mylić z lodem). Najlepiej supportowy i może wykorzystywać go chociaż częściowo i nie musi być stricte magiem. Od lat gram Restoration Shamanem w WoWie i co nieco tam Water Elementalistą w Guild Wars 2 i wiem, że to po prostu “mój archetyp”, ale nie wydaje się jakoś wybitnie powszechny.
I niech nikt nie przypina tego posta na główną, bo trochę cringowe pytanie zadałem w sumie :stuck_out_tongue:

Bdo ma archetyp typiary co włada wodą znany pod ksywą Corsair!

Moim zdaniem Rift miał najlepszego maga wody (a dokładniej to kleryka wody). Mogłeś tam przywoływać leczące deszcze, bańki wodne, podtapiać wrogów (aczkolwiek to klasa głównie lecząca), nakładać kilka buffów, przywoływać leczniczy monsun etc. Ogólnie klasa mi się strasznie podobała bo miała DUŻE skille, praktycznie każdy skill leczył po 10 osób. Nie wiem jak to tam obecnie wygląda, ale gra jest f2p, więc z braku laku można sprawdzić.

2lajki

O ten motyw z RIFT by mi podszedł myślę, rzucę okiem, zwłaszcza, że healerzy to też moja rzecz :smiley: Za to o Corsair to wiem, ale akurat tam średnio mi leży piracki charakter tej klasy.

No i niestety wylądowało na głównej xD Ale szczerze mówiąc uważam, że to ciekawy temat, aniżeli żenujący :smiley: Niestety szczerze mówiąc najlepiej wypada to w co już grasz - Guild Wars 2, nie kojarzę by jakakolwiek gra lepiej przestawiała maga wody :wink:

guru miales nie dawac tematu na główną, nie szanujesz czytelników

W BDO oprócz Corsair, Wizard w Awakening ma wodnego summona i wodne/ogniste umiejętności oraz Mystic w Awakening ma taki efekt oraz wodnego smoka.
W Lineage 2 jest Spellsinger.
W Wakfu i Dofusie niektóre klasy mają teoretycznie wodne ataki, ale to bardziej “żywioł” ataku niż faktycznie woda.

@i3ackero słyszałeś może o grze Free2Play Chronicles of Arcadia? Myślę, że mogłaby Ci się spodobać. Jest tam wiele klas, a do tego gra ma bardzo rozbudowany system dual-class, więc możesz sobie wybrać kombinację, która najbardziej Ci odpowiada.

No i najlepsze: mag w COA używa między innymi skilli związanych z wodą, więc to na pewno trafi w Twoje gusta. Co więcej, możesz wybrać pomiędzy trzema rasami, czyli ludźmi, elfami i krasnoludami, każda z nich ma dostęp do unikalnych klas, a mag jest dostępny dla wszystkich z nich.

Co do samej gry, to ma naprawdę sporo do zaoferowania. Są questy, system craftingu, gildie, walki PvP, a do tego masa różnego rodzaju eventów. Jest też system levelowania, a maksymalny level to 105. Gra jest ciągle aktualizowana, więc na pewno nie będzie Ci się nudzić.

Sprawdź, może przypadnie Ci do gustu. Rejestracja i więcej info tu:
https://playernetgames.net/

Lineage 2 i klasa Spellsinger u jasnych elfów :slight_smile:

Guild wars 2 jeżeli magia lodu może zostać uznana jako magia wody. Używa jednocześnie 4 żywiołów woda,ogień,ziemia,wiatr

W DC Universe jest bardzo fajny “mag” wodny. Można go budować pod dps lub healera.

W MO2 masz elementslism gdzie mozesz uzywac czarow zwiazanych z zywiolem wody

Jak grałeś Ele w GW2 to polecam GW1, tam możesz jeszcze bardziej pójść w sam żywioł wody. Ludzie ciągle grają, są aktywne gildie. Wiadomo, wielkich tłumów nie doświadczysz ale sama gra jest miodzio a społeczność pomocna.

Nie do końca mag ale chyba Buccaneer z Maple Story ma mocno wodne skillet.

Frost mage w World of Warcraft (Lód to zamrożona woda :))