Moja gra MORPG - Arnmoire

Cześć, mam na imię Piotrek, mam 21 lat i od prawie 6 lat zajmuję się tworzeniem gier (głównie multiplayer). Od ostatnich 2 miesięcy intensywnie pracuje nad grą, którą nazwałem Arnmoire. Dotychczas pracuję nad nią sam i dopóki nie będzie w dostatecznej fazie gameplayu jeszcze przez jakiś czas tak zostanie.

Gra jest inspirowana starymi old-schoolowymi MMO takimi jak Metin2, Supreme Destiny czy też Linage2. Grę tworzę dość spontanicznie pod względem kolejności dodawanych funkcjonalności lecz staram się utrzymać porządek w developmencie. Systematycznie (aktualnie co mniej więcej tydzień) wypuszczam patche wraz z nowymi funkcjonalnościami, biorąc pod uwage feedback testerów, którzy gromadzą się aby zagrać na kanale Discord.

Pod względem contentu gra pozwala na mniej więcej 30h, żeby dotrzeć do end-game’u (20lvl), który oczywiście nie jest porównywalny do gigantów ze świata biznesu, lecz według mnie pozwala na chwilowy relaks. :smiley:

Funkcjonalności, które aktualnie znajdują się w grze i sa w fazie testów: Party (share’owany exp z graczami), Gildie, Skille, Inventory, Equipment, Lvle, Warehouse, Enchanting, Fusing, Duele, Guild Wary inspirowane z Metin2 i pare innych.

Moim celem na przyszłość jest rozwinięcie gry, żeby dawała możliwość skupienia ludzi jak w dawnych czasach i oferowała dobrą dawkę zabawy podczas rywalizacji PvP jak i grindu na mobkach lub raidowania (WoW - może mi sie uda coś takiego odwzorować :smile: ).

Zakładam ten temat ponieważ śledzę portal i widziałem, że pojawiały się gry niezależne i miałem wrażenie, że zdobyły zainteresowanie.

Mam nadzieję, że komuś spodoba się to nad czym pracuję. Głównie niewielkie community, które do tej pory udało mi się zjednoczyć motywuję mnie do dalszej pracy. :muscle:

W związku, że gra jeszcze nie jest totalnie stabilna prowadzę testy wyłącznie dla grupy ‘Tester’ na kanale discord. W razie zainteresowania, wystarczy dołączyć i napisać, że chciałoby się wziąć udział w testowaniu - wtedy dodaje do grupy i można znaleźć link do pobrania gry. (Kanał Discord jest anglojęzyczny)

Link do Discorda można znaleźć pod filmikiem na yt lub na oficjalnej stronie:

http://arnmoire.com/

Pozdrawiam
Korseus :smiley:

2lajki

Gram od tygodnia. Polecam:)

Ja pogrywam od wczoraj i dobrze się bawię. Wiadomo, gra jest tworzona i ma sporo minusów, które udało mi się wyłapać. Dlatego piszę ten spost, żeby przekazać te minusy Tobie, twórcy gry (myślę, że większość jest łatwa do wyeliminowania):

  • bugujące się moobki o elementy otoczenia
  • mała ilość umiejętności we wczesnej fazie gry, szczególnie czuć to na kleryku, który dostaje useless roota i dwa heale (jeden heal by starczył, a roota zostawiłbym jako umiejętność na wyższym poziomie)
  • brak wskaźnika szansy na ulepszenie przedmiotu
  • brak klasy typowego maga (względny minus)
  • dodałbym dodatkowe punkty statystyk odpowiedzialne za obrone, uniki i krytyki (siła krytyka/szansa na krytyk)
  • brak opisu klas na stronie internetowej oraz brak info. o rozwoju postaci (byłem przekonany, że do 40 poziomu musze biegac z 4 skillami, że więcej nie dostanę)
  • brak wskaźnika zadań na mapie
  • dość monotonne zadania (do usprawiedliwienia, że typowo grindownikowe, ale jednak)

To tyle po kilku godzinach gry. Plusów też jest dość sporo, więc zachęcam wszystkich do testowania:

  • miło klepie się moobki
  • typowy system ulepszania i świecące efekty podbicia itemków
  • system dungeonów
  • miłe community
  • satysfakcja z rozwoju postaci (czuć każdy kolejny dodany punkt w statystyke)
  • ciągle rozwijający się projekt