Monitor nie łapie sygnały, pomocy!

Mam problem, ponieważ moniotor działa, ale nie łapie sygnału od karty graficznej, po prostu idzie spać, wyjąłem tą srebną baterię na 30 minut, by się zrobił reset biosa, bo przeczytałem, że może coś takiego pomóc, ale nic z tego. Komputer nie wydaję żadnych niepokojących dźwięków przy włączaniu, wiatraczek w karcie graficznej się kręci, tak samo inne wiatraczki, nie wiem czy to dlatego, że nie działa mi monitor, ale moja myszka po podłączeniu do laptopa święci się, a gdy podłączam do włączonego komputera to nie świeci w ogóle, no ale być może musi być sygnał w monitorze by myszka również działała. Problem zaczął się jakieś 3 tygodnie temu, pamiętam że grałem w grę i na chwilę mi moniotor zgasł, czasami tak się zdarzało, lekkie poruszenie monioterem zazwyczaj załatwiwało sprawę, tylko że tym razem problem czarnego ekranu pojawił się kilka razy w krótkim odstępie czasu, no i się trochę zdenerwowałem, uderzyłem komputer gdy ten stał w pionie, dałem mu zwykłego klapsa, bo chciałem żeby się ogarnął, no ale od tamtego momentu monitor pozostał już na zawsze czarny, myślałem że to wina adaptera VGA/HDMI ponieważ gdy postanowiłem go pożniej odpiąć od komputera, to w komputerze zostało ta srebna/złota wtyczką, potem udało mi się ją jakoś wyciągnać i próbowałem te druciki spowrotem wpasować do wtyczki, ale niestety się wygieły i połamały http://oi63.tinypic.com/1zdyasg.jpg (tutaj obrazek żebyś wiedział/a o co mi chodzi). Dzisiaj przyszedł do mnie nowy adapter, no ale niestety dupa jasiu monitor dalej śpi, czy możliwe że uszkodziłem jakoś wejście adaptera do karty graficznej? Może powiniem spróbować kupić adapter VGA/DVI? Mam taką możliwość, bo karta obsługuje również to wejście, poza tym coś mi się świeci na tej płycie mobo/moba na kolor czerwony/pomarańczowy, ale mam wrażenie, że zawsze tak było. Nie mam pojęcia co robić, liczę na jakiekolwiek rady, ponieważ kompletnie nie znam się na komputerach.

@Kualowicz Masz z tyłu komputera wyjścia z karty graficznej i pod/nad nimi wyjścia z płyty głównej? Jeżeli twoja płyta główna ma zintegrowaną kartę graifczną możesz pod to podpiąć monitor. Jeżeli Ci zacznie działać monitor, to znaczy, że to wina karty.
Drugi pomysł, podłącz monitor do laptopa i zobacz czy działa.

Podłączyłem do laptopa i działa, ale myszka, klawiatura i karta sieciowa która jest podłaczoną do usb, nic mi nie działa, podłączyłem też monitor do wejścia VGA pamiętam że jak kiedyś tam to podłączyłem to mi się wyświetlało że muszę mieć adapter bo karta grawiczna nie ma wejścia VGA a musze monitor do karty podłączyć, no ale teraz to po pierwsze ciężko było mi to wsadzić a po drugie żadna informacja się nie pojawiła, jeśli chodzi o kartę graficzną to cały czas wiatraczek jej chodzi, zastanawiam się czy to wina zasilacza, ale przecież wiatraczki chodzą a swiatełka świecą.

Podaj model płyty, karty i monitora.

Karta: GT 1030 (GeForce)
Monitor: Fujitsu L19T-1
Płyta: INTEL H61 CHIPSET

przez 10 miesięcy wszystko ładnie chodziło i nigdy nie przegrzewałem komputera, bo ja jedynie oglądam filmy/seriale/anime no i gram w gry typu Black Survival, najbardziej wymygająca gra w jaką grałem to paladins i soul worker… A gram dość rzadko, głównie coś oglądam, albo przeglądam internet.

@Kualowicz Moment, podłączyłeś myszkę, klawiaturę i kartę sieciową do laptopa pod usb i nie działa? Czy nie działa na komputerze?
jeżeli klawiatura i myszka działa Ci na laptopie to zakładam, że coś jest nie tak z płytą główną. Spróbuj otworzyć PC i na spokojnie - wyciągnąć każdy kabel, przedmuchać i wsadzić. Może coś nie stykało i po twoim uderzeniu w komputer bardziej wyskoczyło.

W laptopie wszystko działa, w komputerze nie działa, dzisiaj jestem już zmęczony i jest ciemno, jutro jak wrócę do domu to na pewno zrobię to co mi radzisz, a mogę wyciągać i wkładać każdy kabelek po kolei? Bo jak wyjmę wszystkie to zapomnę gdzie co było i wtedy już w ogóle nie będzie dla tego komputera nadziei. Jak to zrobię to od razu napiszę czy to coś pomogło.

Najlepiej wyciągaj po jednym i wkładaj od razu. A, nic się nie powinno stać, ale lepiej zrób to przy wyłączonym PC. Daj znać jutro w takim razie.

Opcje widzę 2: jest nikła szansa, że masz ustawiony zły input sygnału w monitorze (etc podpięty jesteś HDMI a monitor jest ustawiony na odbiór z VGA - poprzełączaj wejścia sygnały tak na wszelki wypadek), druga opcja, dużo bardziej prawdopodobna - siadło ci podświetlenie monitora. Jeśli sam nic nie wymyślisz daj go do jakiegoś serwisu rtv na diagnostykę.

Odpiąłem i z powrotem włożyłem kabelki, nic to nie dało.

Gajin, mam adapter VGA/HDMI, monitor ma odbiór VGA, ale adapter zmienia sygnał z HDMI od karty graficznej na VGA od monitora. Monitor jest sprawny bo podłączyłem go do laptopa i działał normalnie, miałem obraz z laptopa na nim. W karcie graficznej wiatraczek działa, tak samo jak 3 inne wiatraczki, problemem są wejścia USB, właściwie to wszystkie wejścia, bo monitor nigdy nie łapie sygnału, a próbowałem wszędzie, a jak np. podłączę myszkę do USB to ona nie świeci, gdzie normalnie zawsze świeci gdy jest podpięta, też sprawdziłem czy napęd optyczny działa, okazuje się że tak, jak klikałem żeby się wysuwał to się wysuwał, jedyna niepokojąca rzecz jaką udało mi się zauważyć to to, że w karcie graficznej wylało się coś, jest tam taki rząd małych srebrnych kropeczek, no i z jednej (tak mi się wydaję) wylał się taki żółty mocz, nie wiem co to jest, no nawet jak wyjąłem kartę graficzną to monitor wciąż nie łapał sygnału, pomimo że komputer ma zintegrowaną kartę graficzną, więc nawet jeśli rozlał się ten mocz, to nie karta graficzna jest winna, bo wciąż coś w tym komputerze nie działa.

Wczoraj wieczorem, przełożyłem jedynie kostkę ram w inne miejsce gdzie można ją zamontować, potem spróbowałem jeszcze raz włączyć komputer, no i znowu wszystko działa, naprawdę wątpię że to chodziło o ram, nie wiem dlaczego nagle się naprawił, ale już na pewno nigdy go nie uderzę :).