Mu Legend - moja opinia

No tak powinny wyglądać wszystkie H&S niestety harcory nie wydają takich ilości kasy jak casuale więc nie dla nich beda tworzone gry. Chyba że się zdecydują na P2P i wtedy hardcory będą mogły sobie rywalizować na równym poziomie nie martwic sie o to że ktoś ich dogoni za kasę.

Te ograniczone wejścia to dla mnie ogromny PLUS

Wracając z pracy wiem że jest limit a nie nolajfy spamują w nieskończoność dungi expiąc swoją postać

Mam przynajmniej jakieś szanse by pracując dotrzymywać kroku reszcie

O takie bzdety to płączą chyba tacy co siedzą całymni dniami na tyłku i marudzą bo chcieliby za FREE spamować content w nieskończonosć

Właśnie dlatego wszystkie gry stają się takie nudne, "casualowe" wszystko uproszczone, tutaj jest Contentu na max 2-3h dziennie, po Tygodniu odpuściłbym sobie całkowicie taką grę w większości przez osoby takie jak Ty. Sam pracuję, ale gdy mam czas chciałbym sobie pograć a nie zrobić co mam zrobić w 2 godziny i wyłączyć grę. Jestem aktualnie w "top" 4 prawie wszystkiego w tym śmiesznym Rankingu i już mam dość bo nie mam co robić, farmienie jednego Dunga którego robi się w 2 minuty na najwyższym poziomie to jakaś kpina. Klasy postaci są całkowicie niezbalansowane - Po co komu Dark Lord w party który jest całkowicie beznadziejny w porównaniu do Whisperera który ma "minutowego" Taunta (ent) i najwyższy dmg aktualnie w grze. Leczy? Co nam da to leczenie, jeśli ta gra w 100% polega na unikaniu "banalnie" łatwych umiejętności. Mag - coś tam robi ale szału nie ma, brak umiejętności atakujących które byłyby w miarę sensowne, podpalenie i LPM + PPM tak ma wyglądać gra Magiem? Dużo rzeczy jeszcze trzeba zmienić, wiadomo nie dostaliśmy max poziomu, możę na level Capie wygląda to inaczej.

boze dziekuje... imrahiell dziekuje. to jest to...

farmienie 1 dunga. wchodzenie na 2h do gry żeby odbębnić "swoje:. to jest bez sensu

dlaczego ktoś kto projektuje grę,,, mówi nam co mamy robić. Ja chce sam dojść do tego co chce zrobić, kiedy, jak... ilość contentu powinna nam pozwolić WYBRAĆ co chcemy robić a czego nie bo na wszystko nie starczy czasu,

jeśli chcecie grać w To coś,,,, zainstalujcie sobie wirtualnego androida na PC. wejdźcie do MU origin... i tam grajcie. tam jest MU.... stare dobre MU online. tylko... wszystko jest właśnie tak rozwiązane tzn:

1. prosty rozwój postaci

2. wszystkie dungi limitowane (oczywiście w IS są dodatkowe zapki)

3. mapa z dobrym dropem i expem z mobów (colosseum) - codziennie można wejść na 30 min - jeśli masz vip lvl (albo dokupisz zapke nie pamiętam) można wejść na dłużej

4. questy i autotracker... w sumie żeby grać musisz raz na jakiś czas coś kliknąć.

5. mapa pvp (kopalnia currency) - można zdobywać złoto lub kryształy lub specjalne pieniądze ... + jest pvp...

6. ET, BC, DS z max ilością wejść + dodatkowe zapy w IS

7. wingi które lvlujesz za pomocą itemów z Endless Tower + oczywiście są piórka w IS :)

już nie ważne dla kogo ta gra została stworzona... ehh ta gra się znudzi KAŻDEMU po X czasu. ile razy można robić codziennie TO SAMO?

w każdej normalniejszej grze mamy do wyboru... nie na siłę. Wchodzisz do gry i: hmm może questy ... nie nie mam ochoty, to może jakieś world bossy... ok zabije 1 tutaj... 2 tam.. 3 jeszcze się nie pojawił. ok to zrobie dunga... może tego... albo nie lepiej tamtego tam dropi fajny armor dla mnie. kurde event się zaczyna... ok to do dunga potem . następnie poszukam bossa, dobra to może jakieś pvp. idę pozabijać paru gości itd itp....

to nigdy nie powinno wyglądać w ten sposób że wchodzisz codziennie do gry żeby zrobić parę dungów, parę instacji, wykorzystać to co zdobyłeś na upgrady, wyjść z gry i uruchomić inną ponieważ nie masz co robić...

Problemem Mu Legend nie jest to, że jest casualowe. Ono jest po prostu ZA BARDZO CASUALOWE. Twórcy wypuścili Mu Origin na sterydach, dla tych właśnie Sebastianów, którzy pracują przez większość dnia, przychodzą do chaty i siadają, żeby grac ( (bo jakimś sposobem widzą sens w takiej rozgrywce). Gra ich wciąga bo dogadują się z innymi Sebastianami i wtedy mroczni i źli do szpiku kości władcy Webzenu dopierdalają p2w do IS. No ale co począć, przecież Sebki mają Hajs przez swój tryb życia. Ci jednak nie aż tak głupi rezygnują a na ich miejsce wchodzi następna coraz liczniejsza grupa społeczna - BOGACZE (xD), którzy przez rywalizacje rozumieją ilość hajsu wpompowanego w swoją postać. Warunki bytowania ludności w bardziej rozwiniętych krajach ulegają poprawie, dlatego niestety taki model jest atrakcyjny dla inwestorów - bo przynosi korzyści. Z tego właśnie względu trzeba pokazywać wydawcom, że ich dziełem interesują się w większości ludzie oddani marce, którzy cenią sobie bardziej hardkorową rozgrywkę. Idąc za przykładem kilku wcześniejszych użytkowników zachęcam więc następnych czytających do wypowiadania się na ten temat na forum Webzenu.

ej odwal się od sebastianów... nie jestem casualem T_T

ej odwal się od sebastianów... nie jestem casualem T_T

No wiesz o co chodziło ;p Bez obrazy ;p

Przeciez MU wyszlo tylko po to, zeby umilic ludziom czekanie na RO

Zadanie wykonane! Uninstall.

ukryty. prosze cie przestań.... jeżeli Ty umiesz wygospodarować sobie czasami 4h dziennie grania to nie znaczy że inni czasami nie chcieli by pograć dłużej... tak więc nawet jeżeli jest co robić przez 4h dziennie... a chce grać 5h. to co mam robić przez nast. godzinę?:> a co jeżeli jakiś student zamiast iść na wykłady tylko chce pograć CAŁY dzień bo taką ma ochotę? 

 

To że TY nie masz czasu na grę nie znaczy że inni też nie mają. To że ty nie chcesz aby ktoś miał większy lvl od Ciebie nie znaczy że nikt nie chce WYBIĆ się i być w top 100. Jeżeli wszystkie daily activity ludzie będą mogli wykonywać w 4h dziennie to każdy będzie na tym samym poziomie/paragonie... czyli znowu coraz mniejsza rywalizacja w tej grze. 

 

Pomyśl ludzie nolajfią na początku każdej gry nie bez powodu. chcą się wybić, chcą być w rankingu top 100/10. chcą być najlepsi. Jeśli ograniczyć ludziom również taką rywalizację to faktycznie... lepiej kupić jakiegoś  aRPG offline i napierdalać ile wlezie  i chwalić się na forum gry że masz takie itemy, takie achivy itp. To będzie taka sama rywalizacja jak tutaj.

 

Poza tym niech się dzieci bawią. Żyjemy w czasach gdzie dzieciaki już nie biegają na podwórko bawić się z kolegami a nawet jeśli by chciały to nie mają z kim bo każdy siedzi przy kompie. To nie to co kiedyś że ganiało się za piłką od rana do nocy a matka nie mogła się doprosić żebyśmy wrócili do domu.

 

Jeżeli Ty nie masz czasu na grę to może po prostu jesteś już na tyle dorosły że powinieneś albo ustąpić miejsca NOWYM nolajfom....? Kiedyś może Ty nim byłeś a może nie... albo może pogodzić się z myślą że nastał czas kiedy nie masz czasu grać w mmo do tego stopnia żeby być gdzieś w czołówce.

 

Twoja wypowiedź jest bezsensowna tylko z jednego powodu: ZAROBEK. Proszę Cię. jaki wydawca chciałby ograniczać czas grania w swoje gry? Przecież byłaby to dla nich tylko strata pieniędzy. I tutaj pojawia się magiczne słowo Item Shop gdzie będą dodatkowe wejściówki do dungów i całego contentu gry. Na tym chcą zarobić  bo jak już wykonasz wszystkie dostępne czynności na dzisiaj... no cóż. Płać żeby grać albo idź pograj w coś innego i pozwól żeby ktoś inny był lepszy od Ciebie 

 

A w ogóle to może przestań być taki samolubny.... To że Tobie to pasuje ze względu na styl życia nie znaczy że każdy tak ma. Ja mimo swoich obowiązków, pracy, kobity itd nadal potrafię sobie znaleźć ze 2-3x w tygodniu po 6h czasu na granie.... I wcale nie zaniedbuje niczego w realu. 

I pograsz więcej niż 4h ... To jest CBT myślisz, że udostępnią ci wszystko w tak wczesnej wersji gry ? Założę się, że po premierze nie starczy ci czasu na ogarnięcie wszystkiego .

Przeciez MU wyszlo tylko po to, zeby umilic ludziom czekanie na RO

 

Zadanie wykonane! Uninstall.

Jeszcze do czwartku musi Ci wystarczyć :D

Przeciez MU wyszlo tylko po to, zeby umilic ludziom czekanie na RO

 

Zadanie wykonane! Uninstall.

Serio ? przecież ten azjatycki przeciętniak będzie takim hitem jak AA czy BDO, po 3 miesiącach będzie świeci pustkami i strach będzie dłużej grać by serwerów nie zamknęli

Serio ? przecież ten azjatycki przeciętniak będzie takim hitem jak AA czy BDO, po 3 miesiącach będzie świeci pustkami i strach będzie dłużej grać by serwerów nie zamknęli

Troche kijowe przyklady podales, bo zadnej z tych gier nie zamkna przez najblizsze 2-3 lata.

Jakbym potrafil sie cieszyc 3 miesiace jedna gierka, to bylbym szczesliwym czlowiekiem.

Serio ? przecież ten azjatycki przeciętniak będzie takim hitem jak AA czy BDO, po 3 miesiącach będzie świeci pustkami i strach będzie dłużej grać by serwerów nie zamknęli

Znaczy MULegend nie jest azjatyckie, nie jest przeciętniakiem i wystarczy na dłużej niż 3 miesiące :P W razie jakbys się czepił że nie mówiłeś o MUL to przypomne w jakim temacie sie wypowiadasz :D

Jeszcze do czwartku musi Ci wystarczyć 

No chyba ze bede ogrywal zlodziejska wersje ProEvo ;P

Pograłem trochę, ~160k cp. Na tę fazę beta testów mi wystarczy. Takie D3 z multi playerowymi lokacjami (miasta+otwarte obszary do questów). Niektóre dungeony/insty nawet fajne (tower, blood castle, labirynt np), inne już trochę mniej (do farmienia materiałów ZzZZzZ). Z poziomem trudności kontentu nie będę się wypowiadał, bo grałem whispererem i solowałem większość (ent...). Optymalizacja leży i kwiczy ale czego się spodziewać po unreal engine 3...
Dla fanów MU ten tytuł to zapewne profanacja ale jeśli ktoś po prostu szuka h&s do pogrania, to takie 7/10 póki co (problemy z lagami itd pomijam, bo cbt)

Dobra, 40 level wbity i mimo wszystko trzeba zrobić update opinii.

Otwarte tereny to dalej bieda dla mnie, małe zróżnicowanie terenów i przeciwników. Questy - wiadomo, nic szczególnego, ale to HnS w dużej mierze, więc nie muszą być wyszukane. Fabuła standardowa jak to w MMO - ponownie, nie jest ona tutaj ważna. Wkurzające bywa to, że przeciwnicy respawnują się zatrważająco szybko, ale póki jest dużo graczy, to nie problem.

To co się poprawiło, to walki z bossami i instancje. Jasne, na początku to były jakieś pierdoły, ale z czasem przy robieniu Cruelty z innymi zaczęliśmy trafiać na bossy, które miały zróżnicowanie ataki mogące zmieść gracza na hita, względnie dwa. Wreszcie gra nabrała kolorów. Same instancje też są niezłe - nie są to jakieś skomplikowane projekty, ale rzeki lawy, jaskinie pełne kryształów, katakumby i kopalnie - wreszcie można było zobaczyć różnorodność. Spoko rzeczą dla ludzi lubiących wyzwanie i wbijanie progressu są te instancje, w których trzeba przetrwać fale wrogów (endless cośtam, nie pamiętam) - sam z randomami doszedłem do 19 na razie.

Co mnie boli, to to, że gram łuczniczką i dalej nie podobają mi się skille. Jasne, niektóre są ładne jak to bombardowanie z 25 levela, ale ciągle mam wrażenie, że nie robię dmg w instancjach. Podczas gdy bombarduję wrogów, zalewam ich gradem bełtów i strzelam tymi wzmocnionymi strzałami, a w tym czasie Blader zaczyna się tylko kręcić i robi tym jednym skillem więcej obrażeń niż ja całą rotacją. Może to wina tego, że wziąłem walkę na dwie kusze czy tam wing guny, zamiast łuku. Trochę słabe jest też to, że generalnie jej skille są dosyć biedne wizualnie. Spróbuję chyba maga, bo DMG i bajery wizualne wydają się na nim bardzo dobre.

Poza tym jak na razie gra zaczęła mi się podobać. Wychodzi na to, że jej największą wadą na razie są pierwsze godziny gry. Zobaczymy co będzie, jak dojdę już do end-game'u. I prawdopodobnie zmienię postać na inną. :P

@Crayten

Trzymaj shift + lewy i prawy myszki na raz (nic nie klikaj... trzymaj :P ). Ten skill electric coś tam (na prawym mychy) kręci najwięcej dmg wbrew pozorom. Taka podstawa. Jak będziesz miał 45 lvl to bierz enta, jest porąbany, wręcz OP.

Magiem w endless wykrecisz przyzwoity wynik, bo obszarowki maja zasieg calej platformy, ale w porownaniu z Archem, Mag jest takim DOTerem, z najsilniejszego skilla na np 45 lv wejdzie Ci 15-20k przy 40k z nalotu u Archa.

Mam obie klasy i kazda ma swoje wady i zalety, Magiem dzieki niewidzialnosci co 4 sek mozesz robic praktycznie od poczatku kazda inste solo, nie oplaca sie wybierac najciezszego poziomu trudnosci, bo trwa to za dlugo, ale da sie zrobic.

a tak z innej beczki idzie jeszcze jakoś wbić na tą bete?

@vredd
Popieram, w 1 część nie grałem, ale skoro była "ponoć" takim kozakiem, chetnie spróbuje w MU Legemd

Jest OK ale mam nadzieję, że granie do 65 będzie traktowane jak taki tutorial i później będzie trudniej i więcej do roboty bo tak to gra na tydzień będzie :>.

Pytanie co z tymi riftami bo co jakiś czas wyskakuje info, że ktoś tam zrobił coś tam i teraz można przez jakiś czas włazić ile się chce, niby klikam na to powiadomienie jest ten 3 paski, klikam na ten z ładowaniem 100% i nie wiem co, jak i gdzie, żeby tam wejść.