Na jakim serwerze warto zacząć?

Witam

Postanowiłem wrócić sobie do gry i mam pytanie na jakim serwerze warto zacząć? Sporo osób poleca Morte i Antice faktycznie na tych serwerach gra najwięcej osób i jak na nich wygląda sytuacja z botami? Od razu powiem że interesuje mnie gra typowo casualowa ze względu na ograniczony czas i w większości solo. Oczywiście konto z PACC, czy palek będzie dobrym wyborem do solo gry?

Morta zdecydowanie odpada.
Polecam jedynie Vunire i Antice.
Vunira:
- tanie itemki
- duzo graczy(350~~)
- brak dominando
- grając 2 miesiące temu od 1 do 130 levela nie spotkałem bota
- ludzie respektują expowiska(wystawiałem list i ludzie pisali do mnie/dopisywali się do listu i grzecznie czekali na swoją kolej)

Antica:
- droższe itemki
- masa graczy(ponad 600~~) co wiąże się z wiecznie zajętymi expowiskami
- też brak dominando
- w większości nie respektują ludzi na expowisku/wbijają się na chama
- prawdopodobnie też nie ma botów ale grałem na anticy przed battleye.

Paladyn będzie świetnym wyborem do gry solo. Dodali mu tyle nowych rzeczy, że może expić aoe jak ms/ed wyciągając więcej expa na godzine. Palek świetnie zarabia, nigdy nie biedowałem. Dobry heal do ilości hp pozwalało mi zrobić wiele questów solo których 100 ms/ed/ek nie był bym wstanie zrobić(np. feyrist/grimvale)
Także do gry solo jak najbardziej! Do TH też jest spoko.

Dzięki za odpowiedź :)

Weź pod uwagę, że kupując tc / kasę na aledrogo więcej dostaniesz na Antice.

Nubów też jest sporo na antice więc jest z kim grać. Pzt. na antice gra 50% więcej luda.

Jak jesteś zainteresowany to mam tam 130 ed i wyskilowane nuby na sell a jak nie to i tak Antica lepsza.

Jak jesteś zainteresowany to mam tam 130 ed i wyskilowane nuby na sell

Dziękuję nie skorzystam.

Postanowiłem zagrać sobie na serwerze Vunira (na Antica postawie sobie postać na offline trening w razie czego) mam jeszcze pytanie czy istnieją jakieś legalne programy które pomagają liczyć różne rzeczy, np ilość zdobywanego expa na godzinę i ilość oraz rodzaj zabitych mobów itp?

Nie potrzeba programów ponieważ w Tibii jest wbudowany Analyser który podlicza wszystko to czego zapragniesz oraz w bestiariuszu można zobaczyć ile mobków się zabiło co przy określonej ilości daje bonusy ;)

Jak zaczynasz grać to tylko serwer, gdzie BattlEye był od początku(czyt. żadna postać na tym świecie nie została wybotowana), czyli Vita(open-pvp), Duna(open-retro pvp) albo Damora(non-pvp). Z tych 3 Duna jest w miarę pusta i nie będziesz miał problemu z respami. Gildia, która wygrała tam wojnę nie pkuje neutrali

Vunira Albo Antica ;) Polecam Palka. Sorc czy Druid mogą wymagać pacca i kupienie cc na allegro :C