Na reddicei jest temat o masywnym exploicje Archaage Unchained

Może ktoś to potwierdzić? Nie grałem w poprzednie AA więc się nie znam ale z tego co piszą to jak nie będzie szybkiej reakcji gamigo to ludzie odejdą z gry.
Czy to jest exploit czy po prostu ludzie dobrze grają a newbie plączą?


https://www.reddit.com/r/archeage/comments/dk7sj5/regarding_archepass_gold_exploit/

Dlaczego mnie to nie dziwi :smiley:

Dla gild farmiących zespołowo po 20h na dobę to sprzęt całkiem możliwy. W top100 mają już takie w top5 - SHIFT-U. To jest gra kooperacyjna, jak ktoś farmi solo to ma stratę. No i trzeba robić questy dzienne - taka konstrukcja AAU. W AA jest wybór, a w AAU nie ma zmiłuj.

Ale tylko 1H mają silny, a gear ok 4k.

Jak wolicie wolniejszy progres to wbijajcie do AA. :slightly_smiling_face:

Ludzie zarobili dzięki Archepass 800 golda dziennie z WB. Chcą to ograniczyć, ale za nim zmniejszą nagrodę za bossa to ludzie ładnie się wzbogaca./

Tu nie ma kombinacji, można to zrobić farmiąc gildowo + wspólne questy dzienne i PvP, PvE. A gemy z mobów wylatują.

to fajnie się grało xD

Those that have already abused this ArchePass Mission will be actioned upon as we work on implementing a fix.

Wszyscy z gearem z exploitow dostana rolback, takze spokojnie :slight_smile:

no zajebista gra xD wiedziałem że tak będzie z tym syfem

Mianownik (kto? co?): gildia / gildie
Dopełniacz (kogo? czego?): gildii / gildii
Celownik (komu? czemu?): gildii / gildiom
Biernik (kogo? co?/np. widzę/): gildię / gildie
Narzędnik (z kim? z czym?): z gildią / z gildiami
Miejscownik (o kim? o czym?): o gildii / o gildiach
Wołacz (o!): gildio / gildie

W przymiotniku: jakie? gildyjne / jakich? gildyjnych / jaki? gildyjny

Wbij to sobie, proszę Cię, bo aż oczy krwawią…

Prędzej byś małpę nauczył niż mnie. Jako umysł analityczny nie czuję ortografii za grosz.

Nikt nie zarobił 800 golda dziennie z archepassa (tzn. zarobił ale na 4 postaciach i nie tak jak wam się wydaje) jest to fizycznie nie możliwe.
Exploit polega na tym, że możesz resetować dodatkowo quest za 5 gilda starów zmieniając typ archepassa.
To jest niezamierzona akcja i gamigo potwierdziło, że Ci abusujący ten exploit zostaną zbanowani.
JEDNAK.
To, że ludzie mają już t3 jest w dużej mierze kwestią szczęścia i fakt, że ludzie mają po 2-3 postacie.
Osobiście miałem 7 faili na broni z t2 na t3 i nadal nie mam.
Co nie zmienia faktu, że esencji, labora, golda mam już na +/- epic broń dzięki eastern hiram, zmianie koloru esencji itd.
I faktowi, że exp jaki wbijasz w broń t2 i t3 i t4 jest o wiele tańszy niż labo wbijany w t1.
Generalnie wbicie broni t1 z grand na celestial kosztuje prawie tyle samo co wbijanie t2 z rare na divine.

Wracając do exploita. To raczej nikt go nie wykorzystuje. Nie mam o tym żadnych informacji, byłoby to jasno określone jako strategia w mojej gildii jeśli ludzie by z tego korzystali na dłuższą metę.
Po prostu archepass na tą chwilę jest zrobiony w taki sposób, że każda sekcja questów jest podzielona na typy questów.
Np. 1-wszy quest to kill quest lub boss quest.
I w momencie jak już masz boss questa i go zrobisz to jest olbrzymia szansa, że następny quest to też będzie boss questem.
To w połączeniu z gildiami dominującymi lub graczami grającymi po 20h dziennie ogarniętymi tworzy sytuacje w której jesteś w stanie zrobić +/- 5-6 boss questów dziennie.
Co daje bonusowe 300 golda.
Nie jest to dużo ale wystarczająco by wbijać expa w itemy :slight_smile: