Na święta

Siemanko. :)
Razem z moją postanowiliśmy, że na święta kupimy sobie książki. I potrzebuję waszej pomocy przy wyborze pozycji. Mianowicie:
- tylko i wyłącznie fantastyka (postapo przejdzie jeśli książka będzie wybitna)
- podawajcie książki, które przeczytaliście i uzasadnijcie, troszkę opiszcie jej zalety i wady,

Utwory, które z góry odrzucam (przeczytanie lub niezdzierżone):
- Władca Pierścieni, ogólnie cały Tolkien
- Pieśń Lodu i Ognia,
- Ziemiomorze,
- Wiedźminek,
- trylogia husycka,
- Harry Potter,
- Eragon,

- Tunele,
- Zwiadowcy,
- Diuna.
Reszty zapomniałem, pojedyncze pozycje.
Dzięki z góry! :)

Tylko fantasy czy sci fi tez?

Sci fi odpada. I od razu można doczepić Diunę do listy odrzuconych. :)

Malowany człowiek POLECAM :)

Kroniki Żelaznego Druida, śmieszne (nawet bardzo!) wartka akcja no i juz z 5 tomów wyszło :) Jedyną wadą jest to że są za krótkie :P

Tytułowy druid mieszka sobie spokojnie gdzieś w USA, ukrywając się przed pewnym wrednym bogiem z którym kiedyś zadarł, aż pewnego niemiłego dnia ten bóg go znalazł i pierdut ze spokojnym życiem, w książkach pojawiają się wampiry, wikołaki(którzy pracują jako adwokaci), wróżki(wredne typy) żywiołaki, polskie wiedźmy,bogowie(różnej maści) Jezus (dobry kumpel druida:D) ale najbardziej zapadł mi w pamieci Perun oraz wszedzie obecny i miażdżący komentarzami pies Oberon XD

Mam dwie propozycje. Jedna to seria Stephena Kinga pt. "Mroczna Wieża". Z tym, że to dość spory wydatek bo części jest teraz chyba 8, z tym że trzy pierwsze są dosyć cienkie. Pierwsza część słaba, prawdziwa historia zaczyna się gdzieś od końca trzeciej, lecz druga część jest bardzo ważna dla fabuły. Ogólnie jest to połączenie fantasy z rewolwerami i czasami teraźniejszymi. Bardzo ciekawa książka choć nie każdemu przypadnie do gustu. Drugą jest postapo, również od Kinga czyli "Bastion". Książka jak dla mnie genialna, chociaż nieco niepotrzebnie wpleciony jest wątek walki Boga z Szatanem, choć to napędza bardzo akcje. Lepiej by było jakbyś poczytał jakąś recenzje na jej temat. Ogólnie to opowiada o tym jak ludzkość podnosi się po epidemii wirusa, podczas której zginęło 99% populacji. Bardzo ciekawe opisy oraz charaktery postaci, jak to w książkach Kinga. Do tego jest to grubaśna księga, więc starczy na bardzo długo.

Skoro postapo to: Metro 2033 (wciąga mocno, bardzo łatwo utożsamić się z głównym bohaterem, czuć klimat tamtejszego uniwersum)

Jeżeli lubisz MMO: Epic (cóż, książka o świecie, w którym gra Epic jest najważniejszym aspektem życia, twoja ranga awatara w Epic'u odbija się na twoim miejscu w hierarchii społeczeństwa; czytam i mogę polecić, pomysł na książkę może się wydawać słaby, ale autor bardzo dobrze go zrealizował)

Jeżeli lubisz ciekawe opisy i przygnębiający klimat: Ja, Inkwizytor ( cóż, fabuła traktuje o świecie alternatywnym, w którym to Jezus zamiast umrzeć na krzyżu, schodzi z niego i zabija wszystkich grzeszników, przez co na świecie największą siłą jest Rzym i podlegająca mu inkwizycja. Głównym bohaterem jest Mordimer Madderdin, jeden z inkwizytorów, który oprócz jednej, specyficznej umiejętności nie różni się zbytnio od innych. Opisy tortur, demonów i wiele rzeczy napisanych w ciekawy sposób; przygotowałem na temat przygód Mordimer'a moją maturkę ustną :D)

Tak jak ktoś wyżej polecam serię Malowanego człowieka oraz Czarny Pryzmat pana B. Weeks'a. :) Naprawdę dobre książki :)

Polecam Wojnę Pajęczej Królowej,Trylogie Mrocznego Elfa i Trylogie Doliny Lodowego Wichru. Wszystkie serie są w uniwersum Zapomnianych Krain (w tym uniwersum są gry takie jak icewind dale,baldur gate,newerwinter). Każda seria wciąga tak że nie masz ochoty przestać czytać, czyta się lekko i przyjemnie w sam raz na zimowe wieczory.

Wady i Zalety:

Wojnę Pajęczej Królowej:

Zalety: Intrygi,Demony,Wojna, Potężni Magowie,Zdrady i morderstwa na porządku dziennym, Świat w którym kobiety pełnią nadrzędne rolę ;)

Wady: jak dla mnie nie ma jakieś większej wady.

Trylogie Mrocznego Elfa:

Zalety: bliższe poznanie świata mrocznych elfów i główny bohater który nie zgadza się z tym jak żyje jego lud.

Wady: dla mnie nie ma, czyta się świetnie tak samo jak Wojnę Pajęczej Królowej.

Trylogie Doliny Lodowego Wichru:

Szczerze to jestem w połowie drugiej księgi i mogę napisać że zaletą są dalsze dzieję mrocznego elfa z trylogii powyżej i wojna która miała miejsce w pierwszej księdze, czyta się lekko i przyjemnie tak samo trudno się oderwać jak się zacznie, co do wad to póki co nic mnie nie rozczarowało.

Dzięki bardzo za odpowiedzi. Zabieram się za szukanie recenzji tych tytułów. :)

@Ammon
O tym Inkwizytorze już słyszałem i najwidoczniej zapomniałem. Przyjrzę się temu dokładniej. Ile to ma części? :)

@edit
Na tę chwilę mam zestaw: Bastion, Kroniki żelaznego druida, Dwie części Malowanego człowieka. :)

Osobiście również mogę polecić "Kroniki Żelaznego Druida", Duża dawka humoru, bardzo przyjemnie się czyta. Bardzo ciekawe zrobione ponieważ wszystko kręci się wokół bogów nordyckich, co jest dla mnie wielkim plusem, jednak można spotkać tam takie postacie jak Jezus czy Maryja :D

Oglądałem Percy Jacksona kiedyś, książki jeśli się nie mylę to także są, ogólnie całkiem ciekawe może warto się zainteresować.

Czytałem Percy'ego i powiem tak - jest to dość ciekawa fabuła (bogowie greccy w dzisiejszych czasach? ciekawy pomysł), z tym że jest to książka typowo dla nastolatków. Bohater ma około 13 lat, potem trochę się starzeje ale chyba 16 lat nie przekracza. Jest też bardzo naiwny tak, że aż strach czytać. Oprócz tego, jak to często w takich książkach bywa, jest on nieśmiertelny. Nie chcę tu spoilować, ale jako że jest to jeden jedyny bohater tej książki to jego śmierć zakończyłaby po prostu historię, więc siłą rzeczy nie może mu się nic straszniejszego niż jakieś ranki stać. Do tego nie ma tutaj praktycznie żadnych innych wyzwań oprócz walki, co w połączeniu z nieśmiertelnością daje niezbyt fajny obraz tej książki, bo bohater jest niepokonany. Jak szukasz czegoś lekkiego i niewymagającego to możesz zakupić, lecz tych części jest 5 czy nawet więcej, a historia jest kontynuowana w kolejnych 4 lub 5.

Siemanko. :)
Razem z moją postanowiliśmy, że na święta kupimy sobie książki. I potrzebuję waszej pomocy przy wyborze pozycji. Mianowicie:
- tylko i wyłącznie fantastyka (postapo przejdzie jeśli książka będzie wybitna)
- podawajcie książki, które przeczytaliście i uzasadnijcie, troszkę opiszcie jej zalety i wady,

Utwory, które z góry odrzucam (przeczytanie lub niezdzierżone):
- Władca Pierścieni, ogólnie cały Tolkien
- Pieśń Lodu i Ognia,
- Ziemiomorze,
- Wiedźminek,
- trylogia husycka,
- Harry Potter,
- Eragon,

- Tunele,
- Zwiadowcy,
- Diuna.
Reszty zapomniałem, pojedyncze pozycje.
Dzięki z góry! :)