Najlepsza klasa do PvP

Jak w temacie:
Jaką klasę stricte pod PvP polecacie?
W BDO nie gram jakoś długo - mam grę praktycznie od premiery, ale nabite dopiero ponad 200 godzin, grałem z przerwami, ale ostatnio brakuje mi gry MMO nastawionej na czyste PvP, bo aktualnie znudziło mi się WvW w GW2 i Areny w WoW’ie, dlatego chciałem dać szansę BDO.

Jak dotąd, najwięcej grałem Musą - jest szybki i ma dobre AoE, generalnie jest dość przyjemny, ale zastanawiam się też nad inną klasą. Sprzęt mam aktualnie w okolicy DUO/TRI, 57lvl, z item shopowych rzeczy jedynie pety kupione kiedyś na święta w paczce za jakieś śmieszne pieniądze. Odłożone 200 milionów, na start nowej postaci coś tam pewnie dałoby się za to kupić.

Zastanawiałem się głównie nad Strikerem, z racji mobilności, fajnych animacji i stylu walki, kombosów i cc.
Brałem pod uwagę też Sorcę i Warriora. Mam też Tamer, która była moją pierwszą postacią w ogóle ze względu na możliwość przyzywania do walki tego pieseła, ale nie wiem, czy ona się nadaje do walk z graczami. Słyszałem też, że Ninja jest świetny w 1vs1.

Stawiam głównie na walkę 1vs1 lub małe potyczki - do Node Warów czy Siege albo większych walk, musiałbym mieć najpierw jakąś gildię, a z tym się chwilowo nie spieszę, ale jeśli macie jakieś godne polecenia, to podawajcie.
Generalnie przyjmę wszelkie porady odnośnie klas i PvP w ogóle.

2lajki

Do walk 1v1 i small scale - Mystic :slight_smile:
Striker niby prawie ta sama klasa, jednakże w late game Striker traci na DMG z powodu summonów :wink: Więc zwyczajnie będziesz cierpiał przy grindowaniu, chyba że 24/7 AFK exp. Warrior jest dobry, jednakże jego block shield podobno na wysokim AP enemy znika natychmiastowo, więc podobno niewiele działa, jednakże jest godny uwagi :slight_smile:
Sorc - Baaaardzo dużo czasu poświęcisz na naukę używania skilli i combosów, jednak nie będziesz żałował. Generalnie przy spotkaniu takiego sorca większość osób zmienia kanał, aniżeli próbuje walki :wink:
TLDR - Mystic jest jako taka “najlepsza” w tej kategorii :wink:

Trzeba być debilem żeby spotkać kogoś i zmieniać kanał w mmo. Jeszcze bez walki. Najlepsza postać to ten z 269ap+ bo masz wtedy one shot fiesta

1lajk

Trzeba być ograniczonym umysłowo człowiekiem, aby się wypowiadać bez znajomości tematu. Ale czego się spodziewać od osoby, która wyzywa od razu :slight_smile:

wracając do tematu:
sprawdz czy Ci mystic podejdzie, bo ta klasa jest najbardziej zbliżona do preferencji

1lajk

Gdzie ja ciebie wyzwalem? Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? Napisz mi kto spotykając innego gracza na spocie zmienia kanał odpowiedź proszę na to zdanie bo widzę że mnie nie zrozumiałeś. Dodam że ty wyzywasz i to co napisałeś wiąże się z brakiem znajomości tematu. Każda postać która osiąga ap ponad 261 jest mocna.

Odpowiadasz do mojej wypowiedzi z zaczęciem “Trzeba być debilem…”. Kto zmienia kanał? Może Ci, którzy grindując na najtrudniejszym solo endgame spocie widzą klasę, która “wymiata” swojego spota to nie podchodzą do próby walki? :wink: Jest róznica pomiędzy grindem na Foganach a grindem na Hystrii. Klasa robi w tym momencie kolosalną róznice. Każda postać po 261 AP jest mocna? Porównujesz do czego? 261 AP mystic vs 261 AP obojętne jaka klasa - wygrywa Mystic. Nie mówię o umiejętnościach gracza, bo zakładamy, że są takie same. Żeby nie było to przykład warriora, który z 261 AP, jeśli nie wykorzysta graba jest martwy :slight_smile: Block na tym poziomie AP znika w parę chwil ;). Pytanie dotyczyło najlepszej klasy do PvP, a nie momentu, w którym osiągając pułap softcapu wymiatasz przeciwko osob poniżej swojego AP. Jak nie wierzysz, że ludzie na endgame nie walczą z pewnymi klasami to popytaj osób, które siedzą tam większość czasu.

EDIT:
Hystria wymaga pewnego ogarnięcia, a nie używania spamowania jak małpa 1-2 skilli, aby 1-shotować moby. Jeśli już ktoś tam siedzi to nie jest to osoba, która nie ma pojęcia o swojej klasie i rotowaniu skillami i buffami.

Darkfas właśnie uświadomiłes swój brak wiedzy na temat gry daj znać jak dojdziesz na grind hystrii to popiszemy :slight_smile:

Byłem już rok temu :slight_smile: Coś jeszcze sugerujesz?
EDIT last i koniec offtopa:
Wystarczyło chwile popatrzeć po Twoich wypowiedziach, aby zauważyć jak bardzo obeznany jesteś w BDO. Nie zaczynaj dyskusji na temat grindowania i walk z innymi graczami, jeśli niedawno co pytałeś o wyjście z Nag… Wprowadzasz ludzi w błąd i potem jest wiele nieporozumień. Gdy ciut poszerszysz swoje horyzonty na temat BDO to możemy pomówić ponownie :wink: Pozdrawiam

1lajk