Najlepsze MMORPG w 2022r? W co warto zagrać?

Jestem fanem gierek gdzie leveluje się postacie i ulepsza ekwipunek. Zagrałbym sobie w coś ale tak:
WoW płatny co mi nie przemawia, Guild Wars 2 płatne dodatki które dopiero dają fan z gry do mnie nie przemawia, Metin 2 spedzilem wiele wiele godzin i nie ciągnie mnie już do tej produkcji. Grałem też w Lost Ark, Albiona, Black Deserta i żaden tytuł mnie nie wciągnął na tyle aby zostać. Np albion fajny, ale kupowanie premki nie jest dla mnie, preferuję raczej gry F2P, ewentualnie takie gdzie płatności aż tak nie wpływają na szybkość rozwijania postaci.
Co polecicie na ten moment?
Ewentualnie czy warto inwestować w powyższe bądź innej tytuły? Ważne żeby to był ewentualnie jednorazowy zakup.
PS gram z reguły sam, mam problemu z graniem z kims, bardziej samotnik w grach xd

Kup New World gdyż teraz jest dobry moment przed oczekiwanym patchem.

Jeśli naprawdę lubisz levelowanie postaci polecam DDO (Dungeons&Dragons online), tam cały kontent polega na szukaniu jak najlepszej kombinacji ekwipunku i wielokrotnym levelowaniu postaci przez reinkarnacje.

Jak samotnik to ESO i nie pitol o platnych dodatkach, chcesz dobra gre to zaplac. Jak nic ci sie znowu nie podoba to nie graj w mmo i nie szukaj na sile, proste.

8lajków

Pojedynczy zakup to mały problem, głównie chodzi mi o coś typu WoW gdzie płaci się ciągle za abonament czy Metin 2 gdzie jednak IS w tym momencie to istotna sprawa. Może problem u mnie jest też taki że za szybko nudzi mnie początek i nie docieram do dobrego momentu. W sumie to Lost Ark jest jedyną grą gdzie wbiłem max level i w grze chodziło głownie o logowanie się codziennie dla zrobienia tych samych aktywności.

Jednym słowem , jesteś z tych co sami nie wiedzą czego chcą i czego szukają… polecam bym specjalistę psychologa, bo ten stan będzie tylko się pogłębiał :slight_smile: a co do gierek nawet nie napisałeś czego oczekujesz po grze prócz “gram solo” i szybko się nudzę grami, także może portal randkowy ? bo gry nie dla Ciebie , kazde mmo polega na “farmie” w ten lub inni sposób czy przez logowanie co dzienne czy monotonne robienie tego samego ( mimo , ze jest 100 możliwości crafty monty ble ble ble) to zawsze na koniec robisz to samo. Powodzenia

Grind? Albion zatrzymał mnie najwięcej z tego wszystkiego bo jest tam ogromny, ale wszedł strach przed czerwonymi i czarnymi gdzie mogę w moment stracić wszystko. Więc myślę że taki grindownik jakiś?
Metin zatrzymał mnie na długo, bo fajnie się farmiło i zbijało metek za metkiem z nadzieją wydropienia Aury Mieczy. Więc pewnie coś w ten styl byle nie polegało to na tym, że ktoś za real hajs sobie kupi i ma bo tak jest zrobiona gra (np. w IS w metku aury nie kupisz, możesz kupić rękawice co może pomoże szybciej zdobyć, ale nie że płacisz i masz od razu)

Nie ma grindownikow f2p bez p2w.
Jak w albionie nie byłeś wstanie zarobić na premke, bo bałeś się wyjść na czarne, to znaczy że nie jest to gra dla Ciebie.
Możesz grać w bdo (tani zakup) ale tam też jest mocno rozbudowany item shop.
Jeżeli jesteś casualem to rozważ gw2, wystarczy do gry kupno dodatku pof (wtedy hot dostajesz za darmo), najnowszy eod nie jest potrzebny do gry. I masz grę za 120 zł która zapewni Ci content na kilka tysięcy godzin.
Jest jeszcze opcja z nw tak jak wyżej pisali, niby wychodzi na prostą ale ja póki co nie zaufam Amazonowi. Przerosło ich banowanie botów w lost ark przez co zniszczyli jednego z najlepszych mmorpg ostatnich lat. Rynek i ekonomia to podstawa tego typu gier.

Po pierwszych 2 zdaniach jestem w stanie stwierdzić że nie nadajesz się do MMO, znadź coś innego lub inne zajęcie. Mówisz że preferujesz F2P a nie chcesz wydawać pieniędzy, raczej jedno do drugiego się nie klei, gdyż oznaczenie F2P w dzisiejszych czasach to Free To Pay.

Z tego co wymieniłeś to najmniej wymagające dla naszego porfela jest GW2, gdyż całość będzie cię kosztowała 50 euro czyli 235.51zł na moment pisania posta. Dostajesz ok 100 godzin fabuły i początkowego grania, a potem kolejne 900 godzin poznawania gry jak i robienia postaci czy endgamu, w zestawie podstawka i 3 dodatki. https://buy.guildwars2.com/en-us/collection?tab=0

Napisałem wyżej, że sam zakup gierki i wydanie jeden raz pieniążka może być jeśli jest ta gra tego warta. W GW2 zagrałem chwilę, bo później zobaczyłem, że model początkowy darmowy to nic mega i się przestraszyłem, ale nadal zastanawiałem i zastanawiam. Chodzi mi tutaj raczej o grę gdzie np co miesiąc trzeba wydaj ileś złotych żeby mieć fan z gry i żeby dało się grać. Model typu pojedyńczy zakup i gra do woli bez ograniczeń może być.

Nie kupuj żadnego NW ta gra ma mniej kontentu niż pety w wowie. Tylko w WoWie warto tracić czas bo i za 10-20 lat gra będzie miała aktywnych graczy, a nie jakieś crapy. Wow do 20lvl jest free potem to grosze jakieś.

2lajki

Próbowałem wszystkiego i tylko wracam do Wowa.Mimo hejtu to najlepszy mmo

4lajki

Płacenie po chwilę abonamentu jednak za mną nie przemawia. Gierka gdzie zapłacimy raz za nią i gramy ile chcemy bez konieczności ponownej płatności za możliwość grania to jedyna opcja.

Można za golda kupić :slight_smile:

1lajk

Przecież w Albionie zarobić na premke można spokojnie grając, nie wydając ani złotówki.

Z mmorpg starych i dobrych polecam priva Archlorda. Archonia.

to idz do pracy i zarób na granie, mamy inne czasy nie znajdzie gry w której bez wydawania bedziesz mogl caly czas grac i miec z tego fun, bo mamy czasy gdzie najwazniejsze jest zarabianie na czymś, więc … moze przerzuć się na FPS

1lajk

nowy gracz i zarabianie golda na token w wowie xD szybciej, przyjemniej i z mniejszym nakładem pracy zarobi na niego idąc po prostu do pracy nawet na 1/8 etatu xD
Zarabianie golda w WoWie w kilka dni jak to nie raz filmiki pokazują są dla doświadczonych graczy którzy mają wiedzę na temat gry i ekonomii w niej w małym placu, zaplecze w postaci golda aby zainwestować, masę rozwiniętych postaci z profkami itp ;d
Nowy gracz to będzie siedział po 10h dziennie wkurzając się, że gold nie leci zamiast mieć fun z gry ;d

piszesz glupoty. zaczalem grac w wowa chwile przed shadowlands i wykupilem tylko jeden miesiac grania, reszte czyli jakies kolejne 3-4 miesiace kupilem za golda. wiec da sie byc nowym i ogarnac szybko jak zarobic becel.

Propo Wow’a , gdzie najlepiej zacząć jako początkujacy ? Classic to dobra opcja ?

To juz zależy. Jakby to był classic vanilla, to odradziłbym. Na wotlku jest łatwiej, wiec to już twoja decyzja. Osobiście wybrałbym retail ze względu na nowy dodatek, ale to wieksze koszta.