NCsoft i jego polityka (UWAGA)

Witajcie!

Wielu z was zapewne wie, jak działa NC$oft. Natomiast moja wiadomość ma ostrzec tych, którzy nie wiedzą, chcą dotknąć tego śmierdzącego g...a. A więc tak.
W grze istnieją 3 waluty:
Gold - Standardowa waluta, za którą kupuje się różne rzeczy,
NCoins - Waluta kupowana za prawdziwe pieniądze
HMCoins - Coś jak NCoins, można kupić za to większość rzeczy jak za NCoiny z lekkimi ograniczeniami. Można tą walutę zdobyć F2P za rankingi, drop etc (nie aż tak łatwo), lub wymienić Golda za Ncoiny (w rezultacie wymiany dostajemy HMCoiny)

Co kwartał NC$osft wprowadza tak zwany Trove event. Jest to taka skrzynka, którą można raz dziennie otworzyć, wyskakuje nam 8 itemków i możemy kupić jeden z nich (pomijam już tutaj kwestię znerfionego dropu dla F2P klucza, takich rzeczy jest mnóstwo). Oczywiście w item shopie można dokupić sobie dodatkowe klucze (za HM Coiny jest ograniczenie 20 na dzień).

*Teraz się zaczyna.*


Pojawił się pewien przypadek osoby, która napisała żale do supportu o to, że kupiła ileś tam kluczy i nie widziała pewnego itemu (brak szczęścia w RNG). Support wytłumaczył mechanikę tego eventu, ALE dodatkowo na pocieszenie dał mu kilka tysięcy HMCoinów.

Ten osobnik pochwalił się tym i nie długo było czekać i pojawiło się więcej takich przypadków. Niestety nie jest tak kolorowo jak się może wydawać. Support naszego kochanego NC$oftu chyba wybiera sobie, komu dać, a komu nie. W moim przypadku było te nieszczęśliwe zakończenie.

https://imgur.com/a/X3zKL - Tutaj macie moją rozmowę z supportem. Skończyło się tym, że bez odpowiedzi po prostu zamknęli mój ticket.

Można by powiedzieć, że za dużo ticketów dostali i już nie dają. Otóż nie. Po tym jak olali mnie zimnym moczem, mój znajomy dostał od nich również HM coiny.

Nie mam pojęcia, czy patrzą na to ile zapłaciłeś ? Czy jaki mają humor? Jest to popieprzona polityka, gdzie mają kompletnie w d*pie F2P graczy, mają w d*pie graczy co płacą trochę (zależy od ich humorku). Ale wielki wieloryb, toooo już osoba święta, trzeba bronić, dać wszystko!

To nie jest pierwsza rzeczy jaką nasz wyśmienity NC$oft robi. OSTRZEGAM Każdego z was przed tym syfem.


Jest mi smutno, jest mi bardzo smutno, że gry to już tylko biznes. Że polegają na dojeniu kasy. Tylko i wyłącznie to się liczy... Kiedyś jak nazbieram trochę więcej chęci to może wypowiem się bardziej w tej kwestii, albo nagram jakiś film na YT... Może jest nadzieja, że społeczność graczy przejrzy na oczy i zdziała coś razem?
Tęsknie za starymi grami...

Cały ten post można skrócić do dwóch rzeczy:

- Gry F2P są P2W (RLY?!)

- Uwierzyłem w plotkę na necie, a zderzenie z prawdą było jak zderzenie z pędzącym pociągiem

Teraz Cię zaskoczę "Tęsknie za starymi grami...", tak naprawdę w starych grach było identycznie, tylko ludzie zwracali na to mniejszą uwagę ;) Większość tych starych gier wciąż istnieje więc graj w nie, ale przekonasz się, że nie różnią się one niczym od wymienionego BnS.

Nie było to na tak wielką skalę...
To co mi się bardzo nie podoba, to to, jak bardzo wszyscy to zaakceptowali i traktują jak normalną rzecz. Jest bardzo wiele różnych możliwości na zarobienie na grach. Ale nie w taki sposób... Że aby zdobyć wartościowy przedmiot, musisz wydawać tysiące euro... I to w jednym evencie...

I co najważniesze
http://prntscr.com/hxebnv

Tak zapewniał nas NC$oft, co zostało całkowicie złamane.

Ludzie dostają to, na co sobie pozwalają. Ja np. nie akceptuję takiego systemu, dlatego wolę grać w gry z abonamentem gdzie wiem, że moje pieniądze nie idą tylko na głupotę twórców/wydawców ale na rozwój gry, której cała zawartość stoi dla mnie otworem i jestem na równi ze wszystkimi graczami a jedyne co nas różni to umiejętności. Skoro grasz w tę grę i co śmieszniejsze próbowałeś od nich wyciągnąć jakąkolwiek tam walutę to jesteś jedną z tych osób, których zachowanie i akceptacja takich trendów Ci się nie podoba. Prosta sprawa, widzisz takie akcje - nie graj w daną grę. Dalej uważam, że to tylko plotka, bo NCSoft zdecydowanie nie należy do firm, które dałyby coś graczom z dobroci serca, ale jeśli potrafili zrobić taki system, to będą potrafili posunąć się dalej.

Trochę dziwne podejście. Trovy evnety są w bns praktycznie od początku to jedno i są czysto hazardowe to drugie po trzecie nie musisz brać w nich udziału tak jak nie musisz przecież chodzić do kasyna.

Znam ludzi, którzy na tym evencie nie kupując kluczy ani dodatkowych slotów dostali legendarne gemy. Wiem to ze screenów które pokazywali i z tego, że specjalnie pożyczali golda by kupić ten gem za 750g (tak tyle trzeba dopłacić by dostać gem który ci wypadnie z trova) jak i ludzi którzy wydają grubo ponad 100 euro i cieszą się jak im się zwraca choć trochę w goldzie. Ja sam na parę prób w takich eventach wydaje parę tysięcy golda i nie dostaje zazwyczaj nic. Dlatego jak widzę loot boxy albo trove eventy z jakimiś zarąbistymi outfitami ( a w tym jest mundurek dla kobiecych postaci przypominający ten z evangeliona) i zazwyczaj je chce dostać to zamiast dostać wymarzone outfity to dostaje bólu "pupy" bo ich nie dostaje i co najważniejsze gold mi się również nie zwraca.

Jak by co to na BnS z prawdziwych pieniędzy wydałem jakieś 4 złote jak był jakiś bundle za 1 dolara z kluczykiem do outfitu i tygoniwej premki. Nie wiem jak inni ale mi zazwyczaj chodzi tylko o outfity i dodatki. A tak poza tym to trovy pomagają ci tylko szybciej osiągnąć/dostać niektóre rzeczy. I nie rozumiem ludzi którzy wydają od groma gotówki by od razu coś dostać. Bo co to za zabawa kupić w grze od razu najlepszy item?

A tak swoją droga to dziwię się ludzi, że chwalą się, że coś dostali od supportu. W żadnej grze nigdy nie wynikło z tego nic dobrego. Dlatego ja mam pewne zasady:

-Nie chwalić się co ugrałem z supportem nawet w gildi/clanie. a trochę tego było.

-Nie chwalić się, że wykorzystuje jakieś błędy w grze nawet znajomym w gildi/clanie. a chyba w każdej grze to robiłem i nigdy nie dostałem bana

BnS był grą przystępną dla każdego przez pierwsze pół roku od premiery (19 stycznia 2016 roku). Następnie w sklepie oprócz kosmetyki, zaczęły pojawiać się pojedyncze paczki z różnymi itemkami (np. moonstony). Im dalej w las, tym było gorzej. Master i duelist bundle, paczki kluczy do trove spowodowały, że dysproporcja pomiędzy graczami f2p i whale'ami rozrosła się niemiłosiernie.

Aktualnie grając 2-3 godziny dziennie (ze względu na inne obowiązki domowe, pracę, rodzinę itp.) bardzo ciężko uzbierać na endgame'owy sprzęt (sam fakt bidowania na VT to już wyzwanie, gdyż nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie uzbierał więcej golda, a co dopiero mowa o petach i duszy). Do tego dochodzą chore wręcz wymagania na instancje - 1,1k na EC, DT czy NS mówią same za siebie (instancje można spokojnie zrobić na 900-950ap ze średniej klasy sprzętem).

Owszem NCSOFT poszedł nieco na rękę nowym graczom, oferując szybsze ukończenie fabuły i wbicie poziomu oraz dał nieco przedmiotów, ale nie jest to jakaś rewolucja. Ogarnięty gracz mający jakieś sensowne zaplecze finansowe zrobi w tydzień postać od zera do powiedzmy 1k AP, ale później musi się nagonić po BT żeby dostać coś pod siebie.

Do tego wszystkiego dochodzi monotonia - przez nielimitowany dostęp do instancji, gracze siedzą tam bez końca próbując coś wydropić, aż w końcu dopada ich znużenie i albo robią sobie długą przerwę od gry, albo odchodzą z niej na zawsze. Lepszym rozwiązaniem moim zdaniem jest system z AIONA - limitowana ilość wejść na instancje tygodniowo (ale bez ograniczeń ze względu na abonament).

Tak więc reasumując - gra (a właściwie tradycyjnie już NCSOFT) zmierza w złym kierunku. Aktualny balans samych postaci woła już o pomstę do nieba (dlatego obecnie wielu BMów przerzuca się na przegiętego Gunnera - bo po co tankować skoro można stać sobie daleko i naparzać ile fabryka dała?), gracze płacący mają wszystko na wyciągnięcie ręki (samo udostępnienie w handlu duszy jakiś czas temu dobitnie to pokazało), a lagi i niestabilność silnika, które dają się we znaki od premiery, ciągle nas prześladują. Mówię to jako gracz od pre accesu (17.01.16). Obserwując wszystko, co przez te 2 lata twórcy robią z grą, robi mi się przykro, że zmierza to w tak złym kierunku. Nie bez powodu mnóstwo osób tą grę opuściło, a ilość ofert ze sprzedażą kont na portalach aukcyjnych i społecznościowych w ostatnim czasie wręcz zatrważa.

Twój pierwszy post robi wrażenie takie :

- mój kolega dostał cukierka a ja nie więc zwyzywam tego co mu go dał ?

gram w BnS od paru dni na razie wbiłem 50lvl HM7 (story nieskończone) nie narzekam na p2w itp. idę przed siebie i jakoś nic mi nie przeszkadza ...

gram w BnS od paru dni na razie wbiłem 50lvl HM7 (story nieskończone) nie narzekam na p2w itp. idę przed siebie i jakoś nic mi nie przeszkadza ...

Pograj pół roku albo dłużej to zobaczysz różnicę :)

Wbicie początkowego HM10 i średniej klasy sprzętu to żadne wyzwanie. Schody zaczynają się, gdy będziesz podbijał Soula albo peta, odblokowywał HM skille, badge, zbierał itemy z VT (do tego jeszcze droga daleka skoro dopiero zaczynasz). Pograć i pobawić się bez spinania oczywiście można, ale jeżeli masz chęci na rywalizację na wyższym poziomie (np. 6v6 albo robienie VT), to już niestety musisz zainwestować mnóstwo czasu na farmienie (lub wydać $$). Chciałbym by było inaczej.

Jestem weteranem tej gry. Gram w nią od samego początku, od alphy, przez bety aż wkońcu na oficjalnych serwerach od 2 lat. Widzę jak gra się zmienia, widzę co się z nią dzieje. Przykład sytuacji, którą wam podałem, to tylko mała kropelka z całego oceanu kłamstw i niedorzeczności naszego kochanego NC$oftu. To co chciałem pokazać, to jak bardzo NC$oft ma wywalone w community i liczą się dla nich tylko wielorybki.

NCSoft wydaje wiele gier i wszystkie maja te same problemy IS i kiepski kontakt z suportem... nie polece tej firmy nikomu i mam dziwne wrazenie ze to oni byli starymi wydawcami cabala online.... ale moge sie mylic tak czy inaczej ta firma to 1 wielka kupa parujacego stolca owinietego w piękny swiąteczny papierek i przyklepany kokartką , wyglada pieknie puki tego nie tkniesz i nie otworzysz , a wtedy te cale parujące łajno rozlewa ci sie po monitorze ochlapując wszystkich dookoła nie polecam nie polece i zdania nigdy nie zmienię

Witajcie!

Wielu z was zapewne wie, jak działa NC$oft. Natomiast moja wiadomość ma ostrzec tych, którzy nie wiedzą, chcą dotknąć tego śmierdzącego g...a. A więc tak.
W grze istnieją 3 waluty:
Gold - Standardowa waluta, za którą kupuje się różne rzeczy,
NCoins - Waluta kupowana za prawdziwe pieniądze
HMCoins - Coś jak NCoins, można kupić za to większość rzeczy jak za NCoiny z lekkimi ograniczeniami. Można tą walutę zdobyć F2P za rankingi, drop etc (nie aż tak łatwo), lub wymienić Golda za Ncoiny (w rezultacie wymiany dostajemy HMCoiny)

Co kwartał NC$osft wprowadza tak zwany Trove event. Jest to taka skrzynka, którą można raz dziennie otworzyć, wyskakuje nam 8 itemków i możemy kupić jeden z nich (pomijam już tutaj kwestię znerfionego dropu dla F2P klucza, takich rzeczy jest mnóstwo). Oczywiście w item shopie można dokupić sobie dodatkowe klucze (za HM Coiny jest ograniczenie 20 na dzień).

*Teraz się zaczyna.*


Pojawił się pewien przypadek osoby, która napisała żale do supportu o to, że kupiła ileś tam kluczy i nie widziała pewnego itemu (brak szczęścia w RNG). Support wytłumaczył mechanikę tego eventu, ALE dodatkowo na pocieszenie dał mu kilka tysięcy HMCoinów.

Ten osobnik pochwalił się tym i nie długo było czekać i pojawiło się więcej takich przypadków. Niestety nie jest tak kolorowo jak się może wydawać. Support naszego kochanego NC$oftu chyba wybiera sobie, komu dać, a komu nie. W moim przypadku było te nieszczęśliwe zakończenie.

https://imgur.com/a/X3zKL - Tutaj macie moją rozmowę z supportem. Skończyło się tym, że bez odpowiedzi po prostu zamknęli mój ticket.

Można by powiedzieć, że za dużo ticketów dostali i już nie dają. Otóż nie. Po tym jak olali mnie zimnym moczem, mój znajomy dostał od nich również HM coiny.

Nie mam pojęcia, czy patrzą na to ile zapłaciłeś ? Czy jaki mają humor? Jest to popieprzona polityka, gdzie mają kompletnie w d*pie F2P graczy, mają w d*pie graczy co płacą trochę (zależy od ich humorku). Ale wielki wieloryb, toooo już osoba święta, trzeba bronić, dać wszystko!

To nie jest pierwsza rzeczy jaką nasz wyśmienity NC$oft robi. OSTRZEGAM Każdego z was przed tym syfem.


Jest mi smutno, jest mi bardzo smutno, że gry to już tylko biznes. Że polegają na dojeniu kasy. Tylko i wyłącznie to się liczy... Kiedyś jak nazbieram trochę więcej chęci to może wypowiem się bardziej w tej kwestii, albo nagram jakiś film na YT... Może jest nadzieja, że społeczność graczy przejrzy na oczy i zdziała coś razem?
Tęsknie za starymi grami...