Necro

Hej, gdzieś tu przeczytałem, że necro jest wyraźnie słabszy od reszty i nie chcą go brać do party na end game content, to prawda? Chciałem zacząć właśnie tą klasą ale już na starcie taki strzał mnie odstrasza trochę a szczerze nie chce mi się grać kolejnym oklepanym warriorem czy rangerem - nuda.

A jeśli faktycznie tak jest, że necro jest słaby to twórcy coś z tym zrobią czy już raczej wyjebane i postawiony krzyżyk na zawsze ?

Polecam: https://snowcrows.com/benchmarks/
Możesz sobie zobaczyć jak wygląda wynik osiągany na necro(Small hitbox), niestety jest na końcowych miejscach, nie uwzględniam support mesmera, ogólnie necro troche zbuffowali, tzn. Power Reapera, co widać, bo jest teraz najwyżej z necro, ogólnie ma mega przeżywalność, a twórcy raczej skupiają się na necro pvp, bo tam to jest patola przeciwko niemu grać, ogólnie na pvp zmiata większość, a co do np. warriora i rangera, to nie powiedziałbym, że to oklepane klasy, róznią się znacznie od tych z innych gier, np. mi brakowało już tylko Warriora z klas, którymi nie grałem ale nie chciałem power warriora, więc zrobiłem Condi berserkera, Longbow + Sword/Torch i szczerze żałuję, że tak późno :smiley: Mega przyjemnie się gra, chyba najlepiej ze wszystkiego czym grałem do tej pory(albo prawie, bo tempest ele jeszcze, który powrócił do łask niedawno), a troche grałem bo miałem ogólnie już 14 postaci 80lvl.
Ale jak Ci podoba się necro to nim graj, ja jakieś kilka temu miałem ten sam dylemat, wszyscy, że szajs itp. a chciałem właśnie necro grać i nie wybrałem, potem się przerzucałem między postaciami aż do tej pory :smiley:
Nie będę ukrywać, że jeżeli trafisz na jakiś hardcore graczy, że jak najszybciej chcą robić itp. to raczej nie wybiorą necro.

To zależy w co masz zamiar grać z end game content bo …
Na spvp - czy scourge czy reaper to bardzo wygodne i bardzo mocne buildy. Scourge jest dosc mocna klasa suportujaca teamfight jednak trzeba umiec sie pozycjonowac itd Reaper dobry team fighter z dobrym sustain.
Na WvWvW scourge bardzo dobre rozwiazanie tym bardziej dla poczatkujących
Jedynie barakuje mu na raidy i na fractale t4.
Poza tym nec (szczegolnie scourge) to jedna z najwygodniejszych klas na open world/world boss itd. Potezne i wielkie aoe pozwala na spory margines bledow. Poza tym Masa skilli CC i spory condi dmg powoduje ze moby po prostu gina w sekunde i to nawet w grupie.
Niestety Raidy i Fractale t4 rzadza sie wlasnymi prawami i czolowka jest dobierana tak aby byla jak najbardziej efektywna. Nec niestety jest must have tylko w kilku przypadkach w tych trybach.
Ale nalezy pamietac ze rzadko sie gra w GW2 tak zeby miec jedna postac od wszystkich trybow no chyba ze to mesmer albo warrior.

Necro to jedna z najgorszych klas na pve (fractale, raidy). Dlaczego? Problem necro lezy w jego naturze, a dokladnie w shroudzie. Rzecz ta daje spore survivability i bylo by to bezsensowne kiedy jedna z bardziej tanky klas w grze miala top dps. Tankownosc wsrod dpsow nie jest rzecza porzadana gdyz content jest dla wiekszosci grup na tyle prosty ze lepiej miec wiekszy dps, skipowac mechaniki niz grac bezpieczniej nekro. Przez dluzszy czas po wydaniu HoTa byla “meta” na 5 nekro na fractalach bo byl to zwyczajny faceroll. Zajmowalo to dluzej niz innym klasom, ale byla to dosyc bezpieczna taktyka.

Za to na pvp (arenki, wvw) klasa jest bardzo dobra ze wzgledu na to. Klase te mozna zbudowac bardzo tankowanie, mimo tego zadaje spory dps w porowaniu do innych. Mozna poswiecic dmg na koszt utility gdzie na takim wvw jest bezcenne.

Ok dzięki za posty. To trochę jak w Skyforge, necro też był średnim dps’em ale przeżywał wszystko gdy inni padali. Mimo to zrobiłem go i powoli sobie leveluję, żałuję tylko, że nie mogę grać na greatswordzie bez dodatku :frowning: Walić meta-gaming, to zabija cały fun, a tylko cioty zwalają wszystko na cyferki.

Akurat Reapera się buduje na GS, więc wszystko jest w meta-gamingu :smiley: A co do tego, że bez dodatku no cóż, aby grać w gw2 TRZEBA mieć dodatki inaczej to nie grasz tylko testujesz co nieco.