Necromanta bez dlc GW2

Część.
Czy może mi ktoś powiedzieć czy ma sens granie nekromantą nie posiadając dlc? Podoba mi się pewien build (condi dps https://metabattle.com/wiki/Build:Scourge_-Utility_Condi_DPS(Fractal) )
Z tego co czytałem to build w moim ulubionym stylu, support ale potrafiący sobie radzić solo. Tylko, że ja nie mam żadnego dlc. Czy można ten build jakoś przerobić? Albo znacie inny podobny i przyjemny build dla necro? Tylko pod pve.

Nie za dużo pomogę, ale może np. w tym buildzie skorzystaj z Blood Magic variant, tylko, że wrzuć to zamiast Scourge. Albo przeglądnij tam inne condi buildy i wrzuć coś zamiast Scourge, a zamiast 2 utility scourge’a np. minionki. Ogólnie w buildach zawsze masz napisane jakiś skills variant itp. Pozamieniaj wszystko ze scourge na to i będzie, może nie najlepiej ale jako tako :smiley: Możesz jeszcze po googlować coś w stylu Core Condi Necro. Dużo tego nie będzie raczej, albo na redicie napisać.
Ogólnie jeżeli core, to raczej Power Necro będzie lepszy, Power Minion np.

Przelozenia na build bez dlc nie bedzie odpowiedniego bo elitka scourge to masywne condi aoe ktore wynika ze samej elitki i mechaniki jej uzywania. Generalnie na open world dla nec polecam mniej wiecej to:
https://metabattle.com/wiki/Build:Necromancer_-_Power_Minion_Master

Z tym ze tj pisalem wielokrotnie, build na open world to kwestia wlasnej wygody i tego co Ci pasuje. Skille mozesz zmienic jak chcesz i traity tez. Buildami raczej sie kieruj kiedy masz zamiar w grac w konkretny content.
Poza tym linknales build na fractal dla scourge - pamietaj ze na raidy i fraki dps ma byc dps a healer ma mu leczyc dupe, na open world musisz czesciej zadbac sam o siebie. Co wiecej nie da sie zrobic podobnych buildow ale z inna elitka czy bez elitki bo kazda elitka ma wyjatkowe mechaniki i drzewo traitow a nie tylko roznia sie animacjami skilli dlatego kazdy build wymaga podejscia indywidualnego i playstyle bedzie calkowicie inny podobnie jak uzywanie roznych broni zmienia charaker i playstyle bo bronie nie tylko sluza do bicia z roznymi animacjami. Traity przypisuja konkretne wartosci/przeznaczenia na skillach dlatego swapuje sie bronie.

Ok fajny build przetestuję go sobie. Dzięki