Nerdowe seriale - SF/fantasy/(historyczne)?

Podrzucajcie tytuły nerdowskich seriali (tematyka SF/fantasy ew. historyczne - średniowecze/starożytność), poczynając od klasyków jak Star Trek TOS z 1966r, kończąc na najnowszych hitach typu Game of thrones/Da Vinci Demons.

Przypuszczam, że większość widziałem, ale chcę się upewnić, że nic mnie nie ominęło, więc nawet oczywiste tytuły mogą paść, taki topic zbiorczy nerda-serialomaniaka : )

Ofc. chodzi o poważne tytuły j.w, nie komediowe, przedstawiające perypypetie nerdów.

Z góry dzięki za propozycje! : )

*Od razu można wyeliminować:

- Star treki

- Stargate

- Firefly

- Space Above and Beyond

- Babylon 5

- SeaQuest

- Battlestar Galactica

- Doctor Who

- Diuna

- Farscape

- Andromeda

- Hercules Legendary Journeys

- Legends of the Seeker

- Game of Thrones

- Da Vinci Demons

- Vikings

- Rome

- Spartacus

- Wiedźmin

Supernatural?

Fringe?

X Files?

FARSCAPE. Niedawno zacząłem oglądać jeszcze raz i serial jest genialny. (edit - nie zauważyłem w wymienionych, sorry. Ale zostawię wyróżnione, może ktoś zainteresowany na to wpadnie)

Archiwum X to klasyka sama w sobie, nie moge przebrnąć przez 9 sezon, bo sobie kiedyś coś zespoilowałem. :P

Supernatural.. Kiedyś obejrzałem kilka sezonów, ale potem była przerwa w emisji. Aktualnie nic już prawie nie pamiętam, a nie chce zaczynać mi się od nowa, ale wiem, że serial był bardzo dobry.

Jest jeszcze Grimm. Baśnie polane sosem Archiwum X, Supernatural, Fringe czy ciul wie jeszcze czego. IMO lepiej niż przeciętny, ale nie tak fascynujący jak Battlestar Galactica. Jak podobał Ci się pierwowzór, to może też zainteresować Cię Caprica. Jest to jego prequel - opowiada m. in. o powstaniu Cylonów czy losy rodu Adama.. i tego drugiego. Lub wersja dla bardziej hardkorowych nerdów - obejrzeć http://www.filmweb.p...ica-1978-182201

Miałem wspomnieć o Mieczu prawdy, ale widzę, że to już obejrzane :)

Może Misfits i Far Far Away, pierwszy jest mniej więcej sf, a drugi to połączenie świata współczesnego i baśni całkiem polecam :)

the borigas ( czy jakos tak ) - fajne papieskie intrygi dobrze 3ma poziom

reign - tez spoko o ksieznej szkocji

Defiance całkiem fajny i przyjemny serial

Mógłbyś po anime poszukać tam na pewno byś trafił coś godnego. Ja ci polecam gorąco Cowboy Bebop wiele podobieńst do mojego kochanego Firefly.

LOST ; D Historia o grupce rozbitków na wyspie szybko zamienia się na konkretnie [ciach] fantasy z mistycznymi zjawiskami ^ ^

Serial zawsze utrzymuje w napięciu i niepewności ... posiada on tzw magie " Ciekawe co będzie w następnym odc ?! " .

Każda z postaci jest rozbudowana ... ma swoje wady , zalety , tajemnice itp .

Ludzie narzekają , że w późniejszych sezonach fabuła jest przekombinowana ( najczęściej jej po prostu nie rozumieją ) ... ale to kwestia gustów .

Najlepiej samemu spróbować i zobaczyć , czy smakuje ^ ^ Polecam !

warn_ico.png
Wulgaryzmy ~ NS

Podrzucajcie tytuły nerdowskich seriali (tematyka SF/fantasy ew. historyczne - średniowecze/starożytność), poczynając od klasyków jak Star Trek TOS z 1966r, kończąc na najnowszych hitach typu Game of thrones/Da Vinci Demons.

Przypuszczam, że większość widziałem, ale chcę się upewnić, że nic mnie nie ominęło, więc nawet oczywiste tytuły mogą paść, taki topic zbiorczy nerda-serialomaniaka : )

Ofc. chodzi o poważne tytuły j.w, nie komediowe, przedstawiające perypypetie nerdów.

Z góry dzięki za propozycje! : )

*Od razu można wyeliminować:

- Star treki

- Stargate

- Firefly

- Space Above and Beyond

- Babylon 5

- SeaQuest

- Battlestar Galactica

- Doctor Who

- Diuna

- Farscape

- Andromeda

- Hercules Legendary Journeys

- Legends of the Seeker

- Game of Thrones

- Da Vinci Demons

- Vikings

- Rome

- Spartacus

- Wiedźmin