New World - Pomóżcie New Graczowi

Witam społeczność, tu weteran gier nie tylko MMO.
Mam do Was ogromną prośbę, kupiłem sobie gierkę, bo czekałem na jakiś powiew świeżości w tym gatunku i oto mam! Coś z Runescape, trochę zalatuje i 4Story, a i Runes of Magic trochę przypomina, ale ja nie o tym.

Mam rodzinkę i kupiłem gierkę za 143 złote co jest dla mnie sporym wydatkiem, bo mogłem kupić sobie nowe rolety do kuchni xD Pograłem do lv 13 i oto pojawia się mój problem i proszę Was o pomoc.
Napotkałem trochę na mur, a mianowicie.

  • Ogrom misji na różnych lokacjach, nie wiem gdzie iść, nie wiem za co się zabrać.
  • Nie wiem jak powinienem zdobyć odpowiedni ekwipunek, fajnie, że jest wysoko rozwinięty crafting, ale nie umiem z niego (należycie?) korzystać.
  • Zacząłem zwiedzać świat i pytajniki (jak w Wieśku), ale napotkałem na moba i bęc, wracam do miasteczka.
  • Miasta, Warownie itp. Nie wiem czym się od siebie różnią i kiedy powinienem iść do następnej.

Ogólnie gierka mi podchodzi, ma przejrzysty interfejs, skille, system walki etc., ale albo jestem bezmózgiem który ogarnął jedynie Metina, albo ta gra mnie przerasta. Nie mówię, że ma mnie prowadzić za rękę, ale mogła by być bardziej przyjazna dla początkującego gracza.

Podsumowując, chciałbym grać, a nie potrafię. Pomożecie?

Jak to w każdym MMO najlepiej by było jakbyś dołączył do jakiejś gildii(tutaj kompanii) by ci pomogli w grupie łatwiej, ale odpowiadając na twoje pytania:

  1. Chyba najłatwiej robić questy fabularne (mocno żółte) i razem z nimi poboczne bo często występują one obok siebie.
  2. Początkowo z questów i mobków później kup ekwipunek frakcyjny na 25 poziom. Jak rozwiniesz crafting to możesz się też w niego pobawić, ale jak nie do końca to ogarniasz to najłatwiej kupić ekwipunek frakcyjny jest wystarczająco mocny.
  3. Moim zdaniem nie ma sensu zwiedzać tych pytajników jeżeli masz niski level. Prędzej czy później jakiś quest z osady cię do tych pytajników poprowadzi
  4. Aktualnie mapy mają dwie lokacje
    Forty gdzie nie ma questów i NPC to bardziej miejsce walk PVP
    Osady gdzie znajdziesz domy, NPC z questami, stoły do craftu itd.
    Na strefach neutralnych działa to trochę inaczej, ale póki nie osiągniesz 50 poziomu to raczej nie ma sensu by się w to zagłębiać