Nie grałem w MMORPG około 5 lat

Witam,tak jak w temacie.
Tytuły w które grałem to WoW 4 lata na Wotlk,grałem w niego najdluzej ,z chęcią bym spróbował sił na globalu ale niestety brak funduszy.
RF online
Aion,lineage,last chaos,shayia,allods,neverwinter
Właściwie wszystkie ważniejsze tytuły na tamten okres oprócz Guild Wars 2 i SWTOR .Szczerze mówiąc bez różnicy czy grind czy questownik,szukam gry gdzie przede wszystkim będzie sporo ludzi i polskie community i będzie co robić (dungeony,daily,pvp,raidy etc).
Podsumowując najciekawsze wydaje GW 2 lub SWTOR ale kompletnie się nie orientuje co i jak.
Z góry dziękuję za pomoc.

GW2 oraz ESO to solidne tytuły ze sporym community.

2lajki

Na rynku MMO posucha nic się nie zmieniło przez ostatnie 5 lat praktycznie…

1lajk

Na chwilę obecną czołowe gry mmorpg, to: WoW, FF XIV, GW 2, ESO, BDO. Zarówno SWTOR i PSO2 też świetnie sobie radzą.

Sam gram w GW 2, chociaż mam teraz przerwę, to mogę powiedzieć, że nie będziesz narzekał na community. Ludzi jest ogrom i poprzez world eventy ludzi można spotkać dosłownie wszędzie.
Na nudę też nie będziesz mógł narzekać, bo masz wyżej wymienione world eventy, world bossy, dungeony, fractale, rajdy, pvp, jumping puzzle, jest co robić.
Gra jest f2p/b2p znaczy, że podstawka jest darmowa, a jak komuś się spodoba i chce zostać na dłużej wystarczy zakup dodatku PoF za jakieś 55 złoty i ma się dostęp do wszystkiego. Ma też uczciwy item shop, gdzie jedynie znajdziesz skórki, jest też możliwość kupna waluty premium za gold z gry. Nie trzeba mieć grubego portfela, aby cieszyć się grę.

W SWTOR też trochę pograłem, co prawda pod względem graficznym już trochę się postarzała, ale gameplay nadal bardzo przyjemny.
Spore community również polskie, ale trzeba uważać, bo jest kilka toksycznych gildii.
W sumie posiada standardowo co inne gry czyli dungi, pvp, raidy i tak dalej, ale najważniejsze jest super pve, to znaczy fabuła każda klasa ma swoją własną ścieżkę fabularną z pełnym dubbingiem npc z którymi rozmawiamy.
Dochodzi do tego ciekawy smaczek jako, że to Star Wars i mamy te dwie strony mocy, to nawet grając po stronie republiki możesz być po ciemnej stronie mocy.

To tak skrótowo, ale jakiś tam zarys już masz, co i jak. Jak trzeba jeszcze mogę sporo dopisać.

1lajk

Kiedys opisalem gw2 jak lubisz czytac to zapraszam:

Dodatkowo od tego momentu dodano strike missions takie mini raidy dla poczatkujacych (gdzie mozna rowniez zebrac meta gear) oraz wyzwania champions - to natomiast taka sxybsza odmiana fraktali/dungeonow z trybem challange wlacznie.
W przypadkugdybys zdecydowal sie na gw2 smialo pisz

Aion na serwie euroaion

Witaj. Szykuje się perełka w tym stagnacyjnym błocie zwanym mmorpg. Trzeba jeszcze trochę poczekać, ale wielu graczy cieszy się na “New World”. Gra będzie posiadała polską lokalizacje wiec i Polaków będą tłumy. Osobiście szukałem takiej gry, spokojniejszej, bez tysięcy świecidełek jak w BDO. Jednak z piękną grafiką. Czekałeś 5 lat poczekaj jeszcze te cztery miesiące. do zobaczenia w grze.

3lajki

Szuka gry z sporym community, a ty mu proponujesz prywatny serwer, gdzie gra zaledwie 2 tysiące osób. Zastanów się nad tym, bo to wstyd.

2lajki

Gry w które warto grać i na spokojnie są TOP of the TOP i po prostu mają to coś

  1. World of Warcraft
  2. Final Fantasy
  3. Eve Online

Gry w które można pograć, nie są jakieś wybitne ale każdy lubi coś innego więc mogą ci przypaść do gustu

  1. Guild Wars 2
  2. TESO (chociaż to bardziej Single Player Online)
  3. Albion

Gry których nie polecałbym nawet najgorszemu wrogowi bo by mi go wręcz było żal i przykro że udało się go naciągnąć na taki scam, crap i strate czasu

  1. Black Desert
  2. Wszystko co hostuje GameForge
  3. Tibia i jej klony dla sebixów

Co cię boli w tibii? Gra się rozwija i ma rosnące community, content jest dodawany regularne. Masz masę questów i kilka rzeczy do roboty, i dojdą kolejne w najbliższej aktualizacji. Jedna z najlepszych MMORPG w retro grafice.

Proponujesz mu WoWa który się stacza a Activision jeszcze bardziej to zaora, endgame zmieniany co dodatek a początki gry zostawione z vanili. GW2 nudne jak flaki z olejem taka nijaka gra.

2lajki

to że gra miała klimat, pvp i fajny system… a teraz płacisz wygrywasz to raz, pvp nie ma znaczenia? Bo żeby zabić nawet 100 lvl to z 10 osób trzeba a i tak moze ucieć sobie :slight_smile: bo poty są takim ułatwieniem

Jak masz komuś polecać tibie to już lepiej nic nie pisz :smiley:

2lajki

world of warcraft reszta to na obecna chwile tandeta lub wymarla ew ff14 tam malo polakowi specyficzny klimat

1lajk

Pso2 ma pokręcone instalowanie i się dziwnie jeje instaluje ale jakl już wszytko ograniesz to gierka jest spoko ale jak chcesz tak coś op to polecam eso.

Tak jak ludzie powyżej pisali, na rynku nie zmieniło się za dużo od tych 5 lat. Od siebie polecam SWTOR-a, totalną nieprawdą jest to że jest to gra wymarła (po przejściu na Steam, gra przeżywa drugą młodość). Jak zauważyłem to sporo jest polskich gildii (z miejsca odradzam Bractwo), prowadzenie fabuły totalnie bije WoWa na głowę i do tego wszystkie DLC które wychodzą są za darmo jeżeli płaci się subskrypcję, która jest o dwa razy tańsza od miesięcznego abonamentu w WoWie (60 zł za dwa miesiące).

w wowie abonament mozesz kupic za kase z gry tez legalnie . Swtor nie ma contentu i nie jest aktualizowany od kilku lat … te same raidy i dg

1lajk

Jak nie masz pojęcia jaka jest teraz tibia to nie pisz i się nie odzywaj. Obecnie Tibia jest całkiem innym i zarazem lepszym mmorpg niż jeszcze kilka lat temu, ostatnio robią w niej fajne aktualizacje i gra cały czas się rozwija, nie tak jak większość mmo, które stoją w miejscu, a ich ostatnie aktualizacje były kilka lat temu. Jedynym mankamentem Tibii jest pvp, które jest trochę źle zrobione i już nie ma tej frajdy co kiedyś, ja jestem tego zdania, że obecnie grając w tibie nie gra się już dla pvp. Choć patrząc ostatnio na cipsoft można się spodziewać w przyszłości, że jakoś to pvp także usprawnią. Ktoś tam napisał o Tibi, że to P2W, ta osoba nie ma pojęcia o czym pisze, albo nie wie co to znaczy, bądz nie widziało P2W w innych grach.

Tibia to tibia, szkoda tracić czasu
giphy

Weź Ty chłopie odetnij sobie kabel od internetu bo tylko debila z siebie robisz. Widać że nawet w to nie zagrałeś a się jeszcze wypowiadasz

a inaczej jest??? swtor ma tak malo dodawanego ckntentj ze to smieszne jest … ew jakis pseudo content dlaczego tyle ludzi odeszlo ? no wlasnie dlatego ze nie ma contentu nowego co chwile tylko raz na xxxxx czasu dodadza jakis badziew…eh fanboy ?