Nie jem mięsa wierze w 5 przykazanie a wy?

Nie jem mięsa wierzę w 5 przykazanie które Mojżesz otrzymał od Stworzyciela xD!
W bibli Bóg kazał apostołom jeść mięso i czynić sobie ziemie swoją ale mógł być to ktoś zły i tak naprawdę oszukał apostołów i zmusił ich do łamania przykazania numer pięć NIE ZABIJAJ
przykazanie nr.1 Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną świadczy o tym że nie wolno wierzyć w to co każe Bóg i trzeba zaprzestać spożywania mięsa i zastapić je JAJKIEM lub kotletem sojowym

A wy co wybierzecie Przykazania Stworzyciela czy Boga z bibli który każe zabijać ?

Ani tego, ani tego :smiley: Lubie mięso i żaden wymyślony przyjaciel nie będzie mi mówił co mam jeść!

1lajk

Przed rozkręcaniem gówno burzy radzę się zapoznać z tematem jedzenia mięsa. :slight_smile: W Biblii jest opisane że wszystko co żyje i się rusza może posłużyć nam jako pokarm.

Co to za kompletne głupoty się tutaj pojawiły? Że pierwsze przykazanie co mówi? Że nie wolno wierzyć w to, co każe Bóg? Serio? Coś Ty chłopie wczoraj robił? Bo widać, że jeszcze Cię trzyma.

Pierwsze przykazanie: jak jesteś chrześcijaninem, to wierzysz w JEDNEGO Boga, a nie, że tu jakiś Odyn jeszcze wpada na imprezkę. Zresztą to przykazanie ma też drugie dno, gdzie odnosi się do rzeczy materialnych i wielu innych rzeczy związanych z takim “przywiązaniem”. Zresztą Ja wielkim znawcą nie jestem, żeby tłumaczyć na czym to polega.

Weź Ty Adriason poproś księdza, aby Ci potłumaczył jutro po pszyrce, bo chyba się naoglądałeś jakichś pierdół w tym Internecie.

W Biblii jest opisane że wszystko co żyje i się rusza może posłużyć nam jako pokarm.

To się przerzuce na kanibalizm :wink:

co każe Bóg?

A Bóg coś każe? No jakoś nic mi nigdzie nie powiedziało, co mam robić a co nie. :wink:

anetka a z własnych przemyśleń i przekonań co wybierzesz xD? Mięsko czy Jajeczko xD?

Mięsko czy Jajeczko xD?

Na sniadanie jajeczko a na obiad miesko :wink:

Widzicie, dlatego lepszy jest Islam. No zróbcie to, No zróbcie to póki jeszcze żyjecie na Islam przejdźcie dzisiaj nie denerwujcie Tego Tam. Bo konsekwencje są straszne, jak go bardzo wkurzycie to będzie z wami marnie. No zróbcie to przejdźcie na Islam.

Gratuluje braku mózgu.

A co? Ukradłeś juz go sobie i włozyłeś na te swoje puste miejsce do tego przeznaczone? :wink:

Chciałbyś błyszczeć lecz nie wychodzi. :confused: Naprawdę trudno się było domyślić, że to co napisałem wyżej nie dotyczy wcinania ludzi?

Następnym razem proponuje zacząć od siebie w domyślaniu rzeczy oczywistych. :wink:
Tu zabłysnałeś swoją yntelygencją.

ale zjeb xD

Następnym razem zachowuj się kulturalnie. Ksarou

Xd co tu się wyrabia PI

Dlaczego jeszcze ten typ nie dostał bana?

To jest 5 przykazanie:

“Czcij swego ojca i swoją matkę, jak ci nakazał Pan, Bóg twój, abyś długo żył i aby ci się dobrze powodziło na ziemi, którą ci daje Pan, Bóg twój”.

Zdziwieni ? No to patrzcie na drugie :
“Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań”

Te cudenka znalazlem w Biblii moi drodzy, ksiedze ktorej nikt z was kurwa nie przeczytal nawet w polowie, a na temat ktorej tworzycie prepastne komentarze I o Bogu wypowiadacie sie tak jakbyscie cokolwiek o nim wiedzieli, nie wspominajac o tym jak wiele wiecie o samej starozytnosci I zasadach ludzi tam zyjacych ktore byly z gola inne od naszych. Kosciol katolicki to opisana w Bilbii “kurwa Babilonska” noszaca szkarlat (kolor biskupow) I wypowiadajaca slowa bluzniercze (a to oznacza, ze ppdaje sie za samego Boga badz jego wasala).

KK pozbyl sie 1 przylazania z Bibli, 1 zmienil, a kolejne rozbil na 2 a cala reszte skrocil do granic mozliwosci. Jezeli ktokolwiek uznaje sie za chrzescijanina I jednoczesnie katolika to jest zwiedzionym I smutnym czlowiekiem. Przeczytanie Biblii z automatu robi z Ciebie przeciwnika kosciola katolickiego.

Co do samego zabijania. Odnosi sie todo drugiej istoty ludzkiej, gdyz samo mieso bog pozwolil jesc lecz nie tak odrazu. Dopiero po upadku ludzi I wygnaniu z raju, Bog musial zmienic ten zakaz gdyz ludzie rozproszyli sie po calej Ziemii a sama smierc ktorej nie bylo na poczatku, dotknela rowniez zwierzeta, tak wiec zasady legly zmianie. Do tego nie pozwolil na bezmyslne zabijanie zwierzat, a na oddawanie im szacunku I dzienkczynienia samemu Bogu za dary, dzis sie zabija masowo je I traktuje jak smietnik tak jakby nic nie znaczyly.

Taak wiec najpierw dowiedz sie jaka jest tresc tego z czego sie smiejesz,a dopiero potem to rob.

1lajk

Według mnie nie ma co wierzyć w coś co ktoś wymyślił, chociaż z jednej strony dobre jest to iż jest jakiś tam porządek z tym jak się trzymają ludzie przykazań… :wink:

gdyz samo mieso bog pozwolil jesc lecz nie tak odrazu. Dopiero po upadku ludzi I wygnaniu z raju,

Ta i te skamieliny dinozaurow ktore zyly przed ludzmi, ktore zostaly zachowane ze szczatkami pokarmu innych zwierzat w brzuchu. Przeczą temu co opisuje biblia, ze na poczatku to kazdy niby byl magicznie roslinozercą…

jakie to glupie xD pkłakałem, smiałem sie a to wszystko przy jajecznicy z bekonikiem ;d

Wg Biblii ludzie zyli razem z dinozaurami. Co lepsze, nie tylko wg niej. Starozytny Babilon byl ozdobiony w malunki przedstawiajace ludzi walaczacych z ogromnymi jaszczurami, a calkiem niedawno w chinach odnaleziono zapiski funkcji z czasow starozytnych. Widnial tam jeden kwiatek, a mianowicie “Karmiciel smoków”.

Nie obchodzi mnie co tam sobie wyssaliscie z koziej po badaniu weglem C13 ktore wskazalo na daty 3 rozne daty a potem sobie naukowcy wybrali najbardziej prawdopodobna. Interesuja mnie zapiski starozytnych kultur które ukrywa sie przed oczami publiki , a ktore to trzeba poszukac samemu w “fake newsach” ktore to nazywane sa przez stacje, ktore tworzenie fake newsow opanowaly do perfekcji.

Widac, ze rozmawiam z ludzmi o ograniczonej wiedzy podrecznikowej. Powiem Ci cos czego nie uslyszysz od wytresowanych przez system jednostek
Wiedza w szkolach i uniwersytetach jest kontrolowana i starannie selekcjonowana , dowiesz sie tam wielu rzeczy, ale tylko tych, na ktore Ci pozwola.
Nie wierzysz ? Sprobuj na uczelni chociazby poruszyc tematy podwazajace status quo, w formie debaty, czy otwartej dyskusji, a pcozujesz jak to jest byc wykluczonym ze spoleczenstwa. Nie odwazysz sie nawet na to, ale tylko tak sobie pisze, zeby Ci uzmyslowic jak malo jeszcze wiesz o swiecie.

Pozdrawiam.

1lajk