Nie pamiętam tytułu. Sci-fi rosyjskie

Szukam książki, którą kiedyś czytałem, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć tytułu.

-Na 100% była napisana przez rosyjskiego autora

-Akcja zaczynała się w Moskwie(?) i później główny bohater przenosił się na fikcyjną planetę.

-Jedyne co mi zapadło w pamięć, to to, że w tym uniwersum ludzie posługiwali się mieczami, które miały grubość jednego atomu i na rękojeści znajdował się przycisk do ostrzenia ich podczas walki.

-Możliwe, że bohater miał kogoś ratować.

-Nie jestem pewny, ale chyba był to 2-3 tomowy cykl.

Jeśli ktoś kojarzy, to byłbym bardzo wdzięczny za podrzucenie tytułu.

Autor to Siergiej Wasiljewicz Łukjanienko, a książka to "Lord z planety Ziemia".

O to chodziło. Dzięki.

jak sobie nie przypomnisz tej co czytałes polecam serie o prawie dokładnie tym samym od naszego polskiego autora Jarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu cykl zawiera 4 tomy naprawde polecam

Szukam książki, którą kiedyś czytałem, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć tytułu.

-Na 100% była napisana przez rosyjskiego autora

-Akcja zaczynała się w Moskwie(?) i później główny bohater przenosił się na fikcyjną planetę.

-Jedyne co mi zapadło w pamięć, to to, że w tym uniwersum ludzie posługiwali się mieczami, które miały grubość jednego atomu i na rękojeści znajdował się przycisk do ostrzenia ich podczas walki.

-Możliwe, że bohater miał kogoś ratować.

-Nie jestem pewny, ale chyba był to 2-3 tomowy cykl.

Jeśli ktoś kojarzy, to byłbym bardzo wdzięczny za podrzucenie tytułu.