Nierzetelny material o Cabal Online na Kanale MMOPLAYA wyjasnienie

Witam ! Pisze w sprawie Cabal Online i rzetelnosci waszych materialow na jego temat ktora odbiega daleko od tego co jest w rzeczywistosci co dziala jako antyreklama tej gry. Tak wiec w materialach jest mowa ze w grze jest 80 osob co jest jak najbardziej nieprawda, tlumacze czemu . Cabal ma wiele swoich SERWEROW z roznych czesci swiata i PODSERWEROW , aktualnie na steamie jest dostepny tylko PODSERWER Atlas ( nie caly Serwer - nie wiem dlaczego ) gdzie faktycznie malo osob tam gra aczkolwiek nie braliscie pod uwage tych glownych serwerow i ich jest cala masa , a zamiast tego dodaliscie do materialu jeden z najgorszych mozliwych podserwow jakie istnieja ( ten ze steam ). Na samym serwerze Amerykanskim szacuje jest okolo 1000-1500 osob online( nie graczy ogolnie ) same “wojny frakcji” skladaja sie z 200 osob ponad ,serwer ma 20 podserwerow gdzie na 1 okolo miesci sie 200 osob i czesto mozna spotkac je pelne wszystkie, w samej mojej gildii niezadko jest po 100 osob i wiecej gdzie jest masa gildii na serwerze, takze nie wiem skad taka opinia ze w ta gre gra srednio 80 osob… Dla jasnosci mowie tylko o PODSERWERZE Titan na Amerykanskim tylko i wylacznie (NA), na serwerze Brazylyjskim , Koreanskim , Philippines , Europejskim , Japonskim nie bylo tutaj mowy ,liczac te osoby mozna powiedziec ze kilkadziesiat tysiecy wsumie napewno ONLINE baza graczy jest znacznie wieksza.Boli mnie to bo jestem fanatykiem tej gry i znam ja od samego poczatku .I pokazujecie za kazdym razem prawie najnudniejsza czesc gry czyli poczatkowe questy ,po za 1 filmem Fanggotten gdzie pokazuje 1 dungeona przestarzalego przez caly material z materialu innego gracza ,i na tym koniec. Gra w cabalu dopiero zaczyna sie po 200 poziomie tak naprawde teraz, mozna go wbic w miesiac czasu bez zadnej inwestycji w gre… start jest duzo bardziej ulatwiony za to meta w grze duzo dalej zatem wiecej rzeczy do zrobienia / zdobycia .Jezeli trzeba moge podeslac pare materialow na dowod. CABAL wcale nie wymiera ! Przezyl swojego mlodszego brata i ma sie bardzo dobrze. Jezeli nie macie mozliwosci " wypozyczenia " moge udostepnic swoje materialy do wgladu lub innych streamerow ( tak jestem Streamerem ) - nie robie tego dla jakich kolwiek korzysci w moja strone , boli mnie opinia na temat tej gry bo jestem jej fanatykiem od samego poczatku i nie pokazaliscie nawet 10% tej gry i jej trybow rozgrywki. Gra ma juz swoj 22 episod na oficjalnych serwerach i juz sa przewidziane kolejne dwa do ep24 gdzie kazdy wiele wnosi do gry . Pozdrawiam , dziekuje za odpowiedz.

Lubiłem bardzo cabala i grałem w niego od czasów, gdy mutant forrest był najwyższą lokacją, a skończyłem jak wyszedł lvl 200.

nie gram z powodu głupiego zarządzania tą grą:

można kupić w cabal shopie itemy, które można sprzedać za kasę, albo od razu kupić kasę.

boty były, są i będą i nie radzą sobie z nimi
za dużo mocnych itemów, przez co większość gry robi się solo potem

Ja to skomentuje tak . Lepiej grac w gre ktora ma p2w z mozlioscia grania bez ( bez kasy realnej tez da sie zrobic super postac ktora zarabia duzo ) jak nowe gry na steamie gdzie scamuja ludzi. Bo otwieraja serwery buy to play , po 2-3 miesiacach przechodzi na free to play a nastepnie koniec…Kazdy kij ma dwa konce :slight_smile: . I tak w wielu przypadkach chociazby Bless Online gdzie niewiadomo ile milionow dolarow z tym systemem buy to play / free to play / quit… Cabal istnieje juz od 2005 roku , a jak jestes kumaty to potrafisz grac i zarabiac na tym realne pieniadze - bo zawsze znajdzie sie ktos kto kupi, albo poprostu Ci sie “znudzi” takze nie tracisz na tym nic . Co do botow widzisz je glownie tylko przy Qustach , bo tak naprawde dalszy etap gry to nie wychodzisz z dunow i warow(starczy wylaczyc sobie chat “trade” “general” w opcjach i masz wmiare spokoj). Przynajmniej gra jest grywalna , stabilna i da sie pograc, w wielu “wielkich” tytulach ma sie sytuacja podobna - co do tych botow itd,aczkolwiek na serwerze NA nie ma ich az tak duzo. Ja wybieram stabilny i do dzis wygladajacy graficznie przyzwoicie MMORPG gdzie nadal sa wprowadzane ciagle dodatki i poprawki, od pewnego poziomu Mapy i Dungeony sa kodowane w wiekszej rozdzielczosci co tez powoduje ze gra jest “ladniejsza” , lecz nie spotkalem sie zeby ktorykolwiek recenzent o tym wspomnial . I to ze biega sie glownie solo potem to nie prawda, poprostu nie doszedles do etapu w ktorym jest to konieczne - oplacalne, bo rownie dobrze mozesz sobie isc na dungeona gdzie jest prosty jak drut w 7 osob ale nie zarobisz nic, nie o to chodzi. Team liczy sie bardzo na wysokich dunach jak i na warach , na srednich dunach bym powiedzial tez dopoki ich nie robimy wmiare szybko solo , lecz z tych trudnych dunow nikt nie zrobil solo i dlugo nie zrobi… Chociazby FT3 czy Mirage Island nie ma opcji tutaj poki co o jakimkolwiek solowaniu nawet w max gear gdzie nikt go nie ma mimo ze gra jest tak dlugo :slight_smile: Market przynajmniej na serwerze NA dziala na tyle super i sprawnie ze itemy wrecz zniakaja w moment z Auction Shopa , dzieki temu szybciej zarabiasz/wiecej i lecisz w gore. Musisz poznac balans zarobku do ilosci osob i trudnosci danego dungeona poprostu. Wiele sie zmienilo od tego czasu kiedy zakonczyles grac, bo 200 poziom wprawdzony byl okolo 5 lat temu.

Lepiej grać w grę, która po prostu Ci się podoba i nie dorabiać głupiej ideologii do niej ;p

To mnie rozwaliło xD

Olej, Fanggotten nie potrafi robić materiałów na jakiś temat, czy to gry, czy to vlogi. Zawsze brakuje “riserczu”, nawet puenty.

??? co w tym niejasnego

Ja to wiem, wiele osob tez to wie i zazwyczaj fora sa do tego zeby podzielic sie opinia z innymi stad tez temat :slight_smile:

Nie sledze jego materialow az tak , poprostu te materialy odnosnie tej gry sa conajmniej mowiac nierzetelne

Raczej po prostu chodzi, że są nowsze tekstury i tyle, ale to bardziej mówi o tym, że twórcom nie chciało się poprawić starych tekstur dlatego widoczne są różnice gołym okiem. Co jest dosyć smutne bo w pewnym momencie ma się wrażenie, że odpaliłeś inną grę.

Nie do konca sie z tym zgodze , fakt silnik tej gry jest ten sam , co sie zmienilo ? Rozdzielczosc map to po 1 , Dungeonow to po 2 i tez dodano nowe ustawienia graficzne w grze , mozna odpalic gre z duzo lepszymi teksturami , w grze w options jest to odznaczone jako " Advanced Graphic Effect (Advised to check with recommended spec or above) po zaznaczeniu tego i zresetowaniu gry gra wyglada troche lepiej , nawet w miejscach “starej ery”:slight_smile: A zeby to byly jakies rewolucyjne zmiany to tak jak pisalismy tworcy musieliby napisac cala gre od nowa, to troche absurd bo Cabal to gra z klimatem przede wszystkim klasyk , i raczej to nie gra w ktorej bedziemy sie “jarac” grafika . Nikt nie zarzuca tak samo tworca gier typu Tibia Metin itd. to ze nie ma w nich grafiki z kosmosu :slight_smile: . Aczkolwiek w Cabalu zostala troche poprawiona i moim zdaniem wyglada niezle do dzis. Wazne ze gra sie rozwija caly czas i rozbudowuje co sprawia ze sie nie konczy i swiadczy o jej dobrym stanie :slight_smile: