Nieskomplikowane MMO

Ostatnio moja dziewczyna wciągnęła się trochę w gry, głównie w genshina. Urodziła się z niepełnosprawną prawą ręką więc nie ma w niej pełnego zakresu ruchów i nie jest w stanie ruszać palcami tej ręki. Stąd moje pytanie, jest w stanie bez problemu grać w genshina i zastanawiałem się czy istnieją jakieś beginner friendly mmo, w które dała by rady grać.

Gry pokroje warframe czy bdo z góry odpadają, bo za bardzo opierają się na movemencie. Zastanawiałem się nad albionem bo poza myszką wystarczy kilka przycisków umiejętności ale nie jestem przekonany bo wydaje mi się że albion na późniejszym etapie dosyć mocno opiera się na pvp co nie do końca może spasować osobie nowej w temacie.

Jakieś sugestie?

Ciężki temat, TESO ma bardzo duży kontent, movement i używanie skilli odbywa się raczej lewa ręką. Myślę że nie będzie tu jakiegoś większego parcia na triale z jej strony. Dungeony z podstawki raczej nie są zbytnio skomplikowane więc spokojnie mogła by je robić z drużyną. Jako że gram tankiem chętnie pomogę, nie mam problemu z utrzymaniem większości bossów nawet na veteranach więc z mojej strony taka pomoc mógłbym zaoferować. Eq nie problem bo nie będzie potrzebne jakieś wymyślne jeśli nie będzie chodzić na triale :slight_smile:

Z tym że korzysta z myszki właśnie lewą ręką bo prawą nie jest w stanie

Wakfu? Bardzo przyjemne

Kurde. Zaproponowałbym myszkę z wieloma przyciskami, ale znów one są na prawą rękę… Chyba że są dla leworęcznych, nie szukałem.
Zastanów się na gamepadem od razera. Tartarus się nazywa chyba. Ten nypel po prawej stronie chyba może działać na zasadzie poruszania się w grach, a reszta to wiadomo już skille czy cos innego. Nie wiem, nie znam tematu, ale myślę, że możesz się zainteresować tematem.

Ciężki temat, z MMO może być gorzej ale takie gry jak budowanie miast np Elvenar czy coś w tym stylu lub gry karciane… Może coś przeglądarkowego?

Mogę zasugerować RuneScape.

5lajków

A w prawym ręku może operować kciukiem? Może wtedy coś pod Pada albo Mobile? Czy w grę wchodzi tylko obsługa myszką?

Kup jej Razor Nage, wersję dla leworęcznych i może właściwie grać używając tylko lewej. Tam jest 12 przycisków pod kciukiem, więc w większość mmo będzie mogła grać

2lajki

Dofus i wakfu - mmo z walką turn based. Tam się bardziej myśli niż klika. Bardzo fajna gra, u nas może nie jest tak popularna jak we Francji jednak to nie jest problem. Ludzi gra sporo, nie ma problemu żeby znaleźć party do gierki.
Kolejne co mi się kojarzy to metin, nostale czy po prostu inne targetowe gierki. Tam tylko klikasz w sumie i nic więcej nie trzeba robić. Z tym albionem to jest bardzo zły pomysł. Tam oprócz eq to właśnie liczy sie movement postaci i jej ogarnięcie bo większość stref w tej grze jest po prostu pvp i walka z innymi graczami to standard. Polecam sprawdzić Dofusa, jest może trochę gorszy graficznie od Wakfu, jednak content jest o wiele większy, tak samo liczba aktywnych graczy czy chociaż ilość aktualizacji.

1lajk

Ogólnie to: GW2, TESO, FF14 - zależy od klasy postaci.
WoW’a nie polecę ze względu na toksyczność społeczności.

Broken Ranks - pasuje jak ulał.

Albion jest w chuj nudny, trzeba grać w gildiach, grając sam jesteś przeważnie ofiarą.

Miałem znajomego co grał w WoWa jedną ręką też niepełnosprawny, to było na patchu 1.12.1, czyli dzisiaj classic. Większość rzeczy idzie ogarnąć oprócz bycia madafaką w pvp. Można chodzić samą myszką i klikać sobie skille. Wystarczy wybrać odpowiednią klasę i dodatek.

1lajk

Hej
W Guild Wars 2 jest pelno buildów LI ( What Is LI

LI stands for “Low-Intensity”. LI builds are a class of builds that work to slow the game down drastically by using passive defense and builds that require very low input to function. These builds are designed primarily for players that have disabilities that may prevent them from playing higher intensity builds, though they are here for any player who wishes to play them.
Specjalnie wymyślone dla ludzi z niepełnosprawnością.
Pozdro

Broken Ranks będzie moim zdaniem bardzo dobrym tytułem. Grać można jedną ręką, poruszanie odbywa się za pomocą kliknięcia myszy no i walka to kliknięcie taktyki i tyle.

Ale Ty przeczytałeś o co chodzi w tym temacie? Nawet abstrahując od głównego wątku to te gry są ni w ząb “nieskomplikowane” :slight_smile: Polecam przeczytać wątek

A co w tych grach skomplikowane ? Miałem druty w ręce jak grałem w FF14/WoW - jeżeli mówisz o mechanikach to FF - jest N00b friendly, a posiada dziesiątki innych aktywności niż bicie mobków. Gry obsługiwałem klawiaturą numeryczną i strzałkami… jedną ręką.

Super, powiedz to jakieś bezdomnej to może zrobisz na niej wrażenie…

New World polecam

Może warto zobaczyć na takie usprawnienia (razer dla leworęcznych jak kolega wyżej napisał i poszukać czegoś do sterowania nogami, o ile są sprawne oczywiście)



https://www.3drudder.com/store/

1lajk