Nietypowa sprawa :)

No Odyseja sama w sobie to wiadomo. Księga Wyjścia z Biblii. Pierwsza część Eneidy też może być.

Nikt jeszcze nie wymienił Mrocznej Wieży Kinga? Wstyd:) Motyw wędrówki jest, ba! Nawet wiecznej wędrówki :P

Z łatwiejszych książek proponuje mało znaną książkę: Tu żyją smoki ..książka może cię zaskoczyć szczególnie, że jej bohaterem okazuje się być autor władcy pierścieni :)

Podróż do tyłu

Ja za to ze swojej strony serdecznie polecam Smoczą Drogę Daniela Abrahama. Jest tutaj wszystko to, czego szukasz + książka na prawdę jest super :)

Witam , wszystkich zapalonych czytelników :) Mam dziś do was ogromną i gorącą prośbę a mianowicie potrzebuję dwóch ciekawych książek które będę mógl dodać do prezentacji maturalnej.

Temat prezentacji : Motyw wędrówki w literaturze i filmie. Omów jego funkcję na podstawie wybranych przykładów.

Filmy mam już wybrane - z literatury myślałem nad Sonetami Krymskimi oraz Ulissesem Joyca ale nie wiem czy to będzie dobrze czytało mnie się . Polećcie coś do tego motywu od siebie , najlepiej aby to nie były książki które są "niskiego lotu" jak to ujęła moja nauczycielka.

Za każdą pomoc serdecznie dziękuję :)