Novelki (Japońskie opowieści itp.)

Chciałbym się dowiedzieć czy znajdują się tutaj osoby które czytają i interesują się novelkami. Tym samym chciałbym prosić te osoby o polecenie jakichś dobrych, ze świetną fabuła lub bohaterem.

Mam za sobą:

Against The God - novelka nadal jest tlumaczona ale jestem na bieżąco

Tales of Demons and Gods - tak samo jak wyżej

Szukam podobnych novelek, z bohaterem ktory zawsze ma odpowiedz na ruch przeciwnika, zawsze ma jakiegoś asa w rekawie. Który w swojej podróży po świecie napotyka wiele problemów oraz okazji do zwiększenia swojej siły.

Aktualnie to czytasz chińskie ale spoko z tego to ja także czytam i to sporo wiec ci mogę poleci dużo tytułów

Dragon Marked War God

Arifureta

Peerless Martial God

Chaotic Sword God

Wu Dong Qian Kun

Martial God Asura

Long Live Summons!

The Desolate Era

Battle Through the Heavens

Pod każdym tytułem jest link do wyszukiwarki tłumaczeń z novelka(jeśli te linki jakkolwiek są niezgodne z regulaminem proszę o usuniecie)

Co do japonskich

Tensei Shitara Slime Datta Ken

Death March

RE: MONSTER

No tak, dzieki za poprawienie :) i za polecone tytuły!

http://www.novelupdates.com/series/mushoku-tensei/

http://www.novelupdates.com/series/kumo-desu-ga-nani-ka/

http://www.novelupdates.com/series/dungeon-defense/

Chaotic Sword God < Nie polecam ci tego czytać, shit.

Wiecie może, czy jest jakaś wygodna appka na androida pozwalająca czytać te novelki ? Po natknięciu się przypadkiem na ten temat postanowiłem dać szansę Novelkom i tak się wciągnąłem, że czytam od piątku prawie bez przerwy ;p

Nie korzystam z apek(nie sprawdzałem żadnych). Przyjemnie się czyta przeglądając tą strone http://www.wuxiaworld.com/.

co do appki ja korzystam z Kindle, niesamowicie wygodnie się tam czyta nowelki.

co do nowelek hm:

Black Bullet (mniam, fabuła po czwartym tomiku się tak zawiła robi, że aż miło, idealnie pasuje do tego co szukasz)

Durarara!! (zdecydowanie mój faworyt, masa zawiłości, przekrętów, każdy bohater ma swoje świetnie opisane wątki, cała powieść pod konieć znakomicie się ze sobą splata i zostawia smaka na więcej, masz kolejną serię Durarara!! SH po tym, polecam :) )

Mushoku Tensei

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu ( chyba nie musze nawet tłumaczyć dlaczego to podaję, świetna seria)

Hataraku Maou-Sama!

Log Horizon (o wieeeele lepsze niż SAO, ostatnie książki SAO są rozczarowujące)

Psychic Detective Yakumo (jedna z moich ulubionych nowelek)

Mahouka Kokou no Rettousei (dłuuuga seria, nadal w publikacji, ale główny bohater jest wspa-nia-ły, fabuła jest świetna, sporo akcji, wrogów, magii, świetnych pomysłów głównego bohatera, łez i śmiechu, polecam!)

No Game No Life (nie da się nie lubić tego chorego rodzeństwa :) oboje głównych bohaterów - Sora i jego młodsza siostra Shiro - są niesamowitymi rozumami, każda potyczka z wrogiem jest fantastyczna, gorąco polecam!)

Tokyo Ravens

Utsura no Hako to Zero no Maria (klasyk, wspaniała nowelka, przeczytałam całość w niecałe dwa dni, tajemnicze, momentami przerażające i naprawdę zaskakujące. Polubisz każdego bohatera, polecam, mój osobisty #1)

Madan no Ou to Vanadis oraz Tenkyou no Alderamin (obie nowelki są troszkę podobne, obie głównie skupiają się na wojnach, militarnych sprawach, obie posiadają wspaniałego głównego bohatera, który dąży za dobrem i chce pomóc każdemu jak tylko może. Wspaniałe geniusze strategiczne. W obu znajdziesz duużo akcji i niezłych zwrotów akcji, polecam)

jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to dopiszę :)

#edit hmm wszystko z tego co wypisałam to jest japońskie, bo tak podałeś w tytule, ale z tego co widzę to czytasz chińskie nowelki, a na chińskiej stronie raczej ich tam nie znajdziesz. Tak czy siak, polecam przeczytać coś z listy którą podałam ^^

Co do apki to polecam Moon+ Reader https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flyersoft.moonreader&hl=pl
Bardzo duża możliwość konfiguracji

A co do novelek to tak naprawdę jest to moja dopiero pierwsza jaką czytam ale jeżeli ktoś lubi ecchi klimaty to polecam High School DxD
https://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=High_School_DxD_(Polski)

co do appki ja korzystam z Kindle, niesamowicie wygodnie się tam czyta nowelki.

co do nowelek hm:

Black Bullet (mniam, fabuła po czwartym tomiku się tak zawiła robi, że aż miło, idealnie pasuje do tego co szukasz)

Durarara!! (zdecydowanie mój faworyt, masa zawiłości, przekrętów, każdy bohater ma swoje świetnie opisane wątki, cała powieść pod konieć znakomicie się ze sobą splata i zostawia smaka na więcej, masz kolejną serię Durarara!! SH po tym, polecam  )

Mushoku Tensei

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu ( chyba nie musze nawet tłumaczyć dlaczego to podaję, świetna seria)

Hataraku Maou-Sama!

Log Horizon (o wieeeele lepsze niż SAO, ostatnie książki SAO są rozczarowujące)

Psychic Detective Yakumo (jedna z moich ulubionych nowelek)

Mahouka Kokou no Rettousei (dłuuuga seria, nadal w publikacji, ale główny bohater jest wspa-nia-ły, fabuła jest świetna, sporo akcji, wrogów, magii, świetnych pomysłów głównego bohatera, łez i śmiechu, polecam!)

No Game No Life (nie da się nie lubić tego chorego rodzeństwa  oboje głównych bohaterów - Sora i jego młodsza siostra Shiro - są niesamowitymi rozumami, każda potyczka z wrogiem jest fantastyczna, gorąco polecam!)

Tokyo Ravens 

Utsura no Hako to Zero no Maria (klasyk, wspaniała nowelka, przeczytałam całość w niecałe dwa dni, tajemnicze, momentami przerażające i naprawdę zaskakujące. Polubisz każdego bohatera, polecam, mój osobisty #1)

Madan no Ou to Vanadis oraz Tenkyou no Alderamin (obie nowelki są troszkę podobne, obie głównie skupiają się na wojnach, militarnych sprawach, obie posiadają wspaniałego głównego bohatera, który dąży za dobrem i chce pomóc każdemu jak tylko może. Wspaniałe geniusze strategiczne. W obu znajdziesz duużo akcji i niezłych zwrotów akcji, polecam)

 

jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to dopiszę 

#edit hmm wszystko z tego co wypisałam to jest japońskie, bo tak podałeś w tytule, ale z tego co widzę to czytasz chińskie nowelki, a na chińskiej stronie raczej ich tam nie znajdziesz. Tak czy siak, polecam przeczytać coś z listy którą podałam ^^

Masz racje pomyliłem się co do pochodzenia novelek ;P Niektóre z tych co podałaś poznaje z serii anime. Dzieki!

Chciałbym się dowiedzieć czy znajdują się tutaj osoby które czytają i interesują się novelkami. Tym samym chciałbym prosić te osoby o polecenie jakichś dobrych, ze świetną fabuła lub bohaterem.

Mam za sobą:

Against The God - novelka nadal jest tlumaczona ale jestem na bieżąco

Tales of Demons and Gods - tak samo jak wyżej

Szukam podobnych novelek, z bohaterem ktory zawsze ma odpowiedz na ruch przeciwnika, zawsze ma jakiegoś asa w rekawie. Który w swojej podróży po świecie napotyka wiele problemów oraz okazji do zwiększenia swojej siły.