Novrahi: Everold

Też jestem autorem PBFa (http://leviathanrpg.pl/index.php), dlatego fajnie, że serwis MMORPG zwrócił na nie uwagę :D Sama stronka wygląda zacnie naprawdę. Jeśli mógłbym dać jakąś radę z własnego doświadczenia, to dawać graczom dużo swobody w kreacji świata i własnej postaci :)

Myśmy się już chyba kiedyś nieco poznali. :) Swobody dajemy dużo, właściwie można stworzyć każdego. Jeśli ktoś zechce to i syna władcy Cesarstwa. Nic nie stoi na przeszkodzie! Natomiast jak ktoś czuje się dobrze w opisywaniu świata to i w budowie bestiariusza czy działu botanicznego może swój wkład dać.

Wcześniej zapomniałem jeszcze jeden link wrzucić, specjalnie dla nowych osób: http://everold.pl/viewtopic.php?f=18&t=508

Natomiast administracji MMORPG.ORG.PL bardzo dziękujemy za wstawienie linku do tematu na główną! :)

Możliwe, choć w PBFowym świecie już od kilku lat nie siedzę. Zawsze jednak myślami z chęcią wracam do czasów Leviathana czy paru innych PBFów, które ogrywałem :) Powodzenia w projekcie, bo wygląda na naprawdę dopracowany i przejrzysty (co rzadkość, przynajmniej ówcześnie).

Jeśli ktoś nie miał styczności z gatunkiem wcześniej, to nieco rozwinę: to jedyna gra sieciowa, w której gracz ma FAKTYCZNY wkład do kształtowania się świata gry i samej fabuły. Wymaga zaangażowania, umiejętności literackich i rozwiniętej wyobraźni (i jest pozbawiona "grindu"). Szczególnie ciekawie prezentuje się walka między graczami, która nie opiera się nie na cyferkach i statystykach, ale umiejętności wykorzystywania słabości przeciwnika i subtelnych okazji do kontry/ataku stworzonych przez niego lub mistrza gry. Walki wyjątkowo kreatywnych graczy mogą trwać wiele dni i wymagają sporo zaangażowania, ale przy dużej stawce są stale obserwowane przez dużą rzeszę graczy i mogą poszczycić się rangą legendarnych pojedynków. Oczywiście gra jest przede wszystkim społecznościowa i niepozbawiona pozytywnych interakcji, dzięki czemu możemy poznać wiele ciekawych osób (PBF to wyjątkowy gatunek, w którego ogrywa się chętnie płeć piękna).

Ha, dzięki za miłe słowa @i3ackero!

Jest tak jak mówi mój poprzednik - PBF to przede wszystkim gra wyobraźni i myślenia. Oczywiście nie wymagamy, żeby ktoś był drugim Grzędowiczem, Wattsem, czy Tolkienem. Dla nas liczy się przede wszystkim dobra zabawa w dobrym gronie. Jeśli ktoś się zarejestruje to nie bójcie się odezwać na ShoutBoxie na dole strony, przywitamy was z otwartymi rękami i pomożemy ze wszystkim. Świeża krew na forum to ważna rzecz.

Everlold wygląda całkowicie inaczej niż jakiekolwiek inne PBF'y - co jest plusem, choć można się łatwo zgubić jak nie ogarnia się najmocniej. Ale ogólnie fajnie wygląda! Może się zainteresuje. [:

A co do leviathana, to zszedł na same dno już dawno, nie polecam tego miejsca. Strasznie zamknięte w sobie, trudno jest wbić się miedzy ludzi, a może to tylko ja tak miałem?

Cóż, obecnie Leviathan mi też się nie podoba, (choć to parę innych względów jakie zmiany zaszły), ale już nie mam wpływu na jego dalsze kształtowanie się. Cieszy mnie tylko, że potrafi dalej żyć bez mojej ingerencji.

tBr6AKL.png

Exitium (1.1) przynosi wiele, ale zarazem także niewiele. Zależy to tylko i wyłącznie od punktu siedzenia (dosłownie), choć może lepiej odda to lekko zmodyfikowania wersja tegoż powiedzenia, która brzmi następująco: "Punkt widzenia zależy od rangi". W tym wypadku najwięcej dostają Narratorzy, bowiem w specjalnym FAQ w Dziale dla Narratorów pojawiły się dokładne informacje o core Exitium. Dodatkowa zakładka w tym wątku wnosi wiele wiedzy na temat placówki badawczej prowadzonej przez Seitaro Nakamurę.
Członkowie Exitium także dostana coś dla siebie – w Komendium Wiedzy, a dokładniej w dziale "Frakcje" powstała specjalna nowa strona przeznaczona jedynie dla członków tego zgrupowania. Zabezpieczono ją oczywiście hasłem, które każdy upoważniony do posiadania wiedzy tam zawartej, otrzyma w formie prywatnej wiadomości.
Powstał także jeszcze jeden dział, tym razem w Wąwozie Pierwszych, w którym niebawem zaroi się od nowych lokacji stworzonych specjalnie na potrzeby popchnięcia zarówno fabuły globalnej, jak i fabuły samego Exitium.

Pragniemy także dodać, iż 1.1 "Exitium" jest zwiastunem kolejnych aktualizacji dotyczących bezpośrednio frakcji, rozbudowy ich, jak i – w przypadku niektórych – zupełnego reworku.

www.novrahi.pl