Nowa Epicka seria Fantasy

Ja polecam http://lubimyczytac.pl/cykl/576/siedem-krolestw-cinda-williams-chima wciąga jak cholera

Brutalny świat fantasy... a może by tak kolejną klasykę bo Tolkien był wspomniany, a mianowicie seria Conan Barbarzyńca, sporo tego, potężna seria.

Jak chcesz fantasy w steampunku(co polecam i to bardzo)to poczytaj Trylogie Marka Hoddera "Burton i Swinburne".Coś świetnego,większość postaci naprawdę żyła,świat to głównie XIX-wieczny Londyn ale w 3 części trochę się zmienia miejsce akcji.Naprawdę polecam.Pierwsza część nazywa się "Dziwna sprawa skaczącego Jacka"

Od siebie dodam jeszcze serię "czarne kamienie" niektóre części są lepsze inne gorsze, ale ogólnie w 2 tygodnie przeczytałem całość i całkiem nieźle się bawiłem. Jeśli szukasz czegoś co czyta się łatwo, szybko i przyjemnie to poczytaj jakiekolwiek urban fantasy, z polskich serii jest ta o Dorze Wilk, tylko ten typ nie podchodzi każdemu, ja jak potrzebuję odskoczni to sobie coś takiego czytam. Do tego może jeszcze serię o Strachażu, serię o przygodach goblina autorstwa Hines'a. Jest jeszcze taka książka którą zawsze lubiłem "Piętaszek" Roberta Heinleina; i autorstwa Anny Kendall "Na drugą stronę" i "Nadejście mrocznej mgły". Jako coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to dopiszę.

Polecam Miecz prawdy Terry'ego Godkinda. Sam aktualnie jestem w trakcie czytania tomu o tytule Soul of the Fire, co prawda Tolkien to to nie jest ale czyta się przyjemnie

Tez polecam serie Miecz Prawdy :D. Ta seria ma po prostu cos w sobie co sprawia ze szybko, latwo i przyjemnie sie czyta, ale tez sklania do refleksji. Mnie np najbardziej sie spodobalo odkrywanie nowych praw... jakich? Ten kto czytal/czyta ten wie :D

Witam własnie skonczylem czytać całą Achaje, wczesniej przerobilem pelny pakiet Sapkowskiego, Tolkiena i Eragona.

I tu rodzi sie moje pytanie, szukal bym cos nowego w klimatach jak w/w lubie brutalne zepsute swiaty osadzone w świece fantasy Magi, luku i miecza. Ale istotne by tresc nie byla zbyt poezyjna, by czytalo się łatwo a strony znikaly bez zauważenia by jezyk byl przystepny.

Wiem ze fanów takiego gatunku jest pelno i mam nadzieje ze pomozecie wybrac cos konkretnego :)