Nowa gildia - zainteresowani?

Czołem wszystkim!
Z racji tego, że coraz więcej osób zaczyna grać w BDO pomyślałem nad założeniem gildii dla wszystkich nowych jak i starych graczy, którzy z różnych przyczyn kiedyś zrezygnowali i teraz ponownie wrócili do gry :slight_smile:
Zdaje sobie sprawę, że obecnie na chacie da się wychwycić rekrutacje do polskich gildii, jednakże osobiście nie przekonują mnie one do dołączenia, a widząc pojawiające się tutaj tematy z rozpoczęciem gry spowodowały, że mógłbym takową gildie stworzyć dla każdego gracza :wink:

Gildia będzie dla wszystkich. Niemniej jednak obowiązywać będą pewne zasady bądź reguły, które mają uprzyjemnić nie tylko nam, ale również innym grę. Należą do nich przede wszystkim:

  • Zakaz karmabombowania
    (Oczywiście, w przypadku gdy ktoś wbija Wam bezpośrednio na spot ignorując Was i nie prosząc o 1v1 - jest to akceptowalne)

  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego ( Gildia będzie otwarta dla każdej osoby bez względu na narodowość, jeśli tylko umie poprawnie rozmawiać po angielsku :slight_smile:

  • Podstawowa znajomość obsługi youtube i forum Black Desert
    ( W obecnym stanie gry na forach i youtube jest pierdyliard poradników na temat enchantowania itp. Dlatego nie chciałbym, aby na chacie gildyjnym padały pytania w stylu “Jak mam kupić działkę pod farming? Gdzie mogę dostać quest na awakening? itp”. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie wszystko będzie dla Was logiczne, ale pewne minimum pasuje zachować :wink:

  • Kultura osobista!! ( Nie ma nic gorszego niż wrzucanie obelg na chacie gildyjnym lub serverowym/światowym)

  • Chęć do robienia w przyszłości Node Warów, RBF i wielu innych spraw związanych z gildią, które daje nam Black Desert

  • Pozytywne podejście!

Poza powyższymi, nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia czy jesteś nową osobą, czy starym wyjadaczem jak ja, który grał jeszcze przed dodaniem awakeningu i Karandy :wink: Fajnie jest pograć i porozmawiać na chacie z osobami podczas wiecznego grindu czy robieniu relic/pila fe scrollów.

Coś na temat swojej osoby:

  • Z BDO mam styczność od sierpnia 2016
  • Osiągnięty soft i hard cap na 2016/2017 i 2018
    (poza 2018 zaczynałem praktycznie jak każda nowa osoba, więc jestem w stanie pomóc i doradzić odnośnie progressu i na czym się skupiać)
  • podstawowa znajomość z life skillowania
    (Nigdy nie byłem fanem tej części, jednakże jestem w stanie pomóc nowym osobom z rozpoczęciem przygody w tej dziedzinie)
  • Boss Hunter przez blisko 2 lata
  • Osiągnięty 60 i 59lv przed ułatwieniem expienia ( po ułatwieniu wbity 61 i prawie 60) na klasach tj. Tamer, witch, wizzard, sorceress.
  • Horse breeding
    (T8 Courser i wiele innych T7 i T8 wyhodowanych za czasów, gdy nie było jeszcze T9, a T8 na markecie to był cud)

Myślę, że z mojej strony to chyba tyle. Jestem otwartą osobą i staram się rozwiązywać bezkonfliktowo większość problemów. Na ten moment czasowo na grę mam jedynie czas wieczorami w ciągu tygodnia, a na weekendach staram się grać więcej, jeśli nie mam zawodów lub powrotów do domu :wink: Rocznikowo 25 lat, jeśli ktoś by chciał wiedzieć :slight_smile:

Zarówno nazwa gildii jak i emblemat jest do ustalenia. Server discorda będzie można załatwić, jak zbierze się nas więcej :slight_smile:

W razie jakichkolwiek pytań śmiało proszę pisać poniżej - postaram się odpowiedzieć na nie jak najlepiej :slight_smile:

Pozdrawiam!

1lajk

Szczerze nowym graczom nie polecam teraz próbuję wziąć kupić pety dla kumpla żeby mógł cokolwiek zrobić nie da się. Bez petów udźwigu nie dasz rady bo najzwyczajniej jest to nie opłacalne. Moby zabijasz hurtowo podnosząc ręcznie wszystko jesteś do tyłu 15-20s co w przybliżeniu daje duży czas.
Nawet pety T1 których musisz mieć 5 żeby jako tako nie tracić czasu na podnoszenie itemów fartem uda się kupić na markecie, tak jak pisałem temat dalej tak piszę.
NOWI GRACZE NIE MAJĄ CZEGO SZUKAĆ W TEJ GRZE!
To że starzy gracze jak ja nachapali się parę lat temu nie oznacza że nowy będzie miał tak samo łatwo. Sam kiedyś broniłem tej gierki że nie p2w ale to wychodzi nie masz 5 petów masz mniejszy zarobek na godzinę, nie masz outfita jesteś exp do tyłu i to dużo na godzinę. Ale teraz stwierdzam że straszne p2w!

1lajk

Gdzie napisałem, że zachęcam kogokolwiek do rozpoczęcia gry?
Temat powstał, aby zachęcić graczy, którzy ZACZĘLI grę i potrzebują wsparcia :wink: Gra jest rozbudowana i bez pomocy innych bardzo trudno się odnaleźć. Brak petów odczujesz mocno grindujac solo, a w przypadku gdy grindujesz w party tracisz mniej, bo zrobią to pety innych osób :wink: Fakt, tracisz trash loot, ale coś za coś :slight_smile: Jest wiele osób, nawet na tym portalu, którzy zdobyli pety i kostiumy wraz z VP z marketu. Prawda, trudno zdobyć, ale nie jest to OBLIGATORYJNE, aby grać :slight_smile:
W kwestiach p2w się nie wypowiadam. Nie gram w BDO, aby być w topce :wink:

Ostatnio znowu wróciłem do gry po kilku miesięcznej przerwie, więc gildia by się przydała :stuck_out_tongue:
Jakieś info o mnie:
Mam tamerke 58lvl i to jedyna tak lepsza postać, eq raczej takie podstawowe bez żadnego boss gearu, gierkę zgarnąłem z tego eventu gdzie można było ją zyskać za darmo więc ani złotówki nie wrzóciłem więc i teżwszystkich petów itp nei posiadam(oprócz tego darmowego co można było zgarnąć)
Jeżeli coś jeszcze bym miał o sobie napisać to z chęcia na pw się odezwę
A jeżeli chodzi o discorda to mogę pomóc w założeniu serwera bo jakieś delikatne dośwaidczenie mam w tym już :stuck_out_tongue:

Obecnie dołączyłem do gildii “Federation”. Więc jak znasz angielski w stopniu komunikacyjnym to zapraszam :wink: Z tego co się orientuje to jest tam sporo osób, które zaczyna zabawę z BDO, więc myślę, że w sam raz dla Ciebie :slight_smile:
Chętnie zawsze pomagam jak są jakieś trudniejsze pytania.
Dodaj mnie do znajomych w grze (Family name: Blurose) i możesz napisać na pw to zgadamy się na jakiś wieczór, żeby Cię officer przyjął :stuck_out_tongue_winking_eye:

EDIT:

Myślę, że warto tutaj wspomnieć na to jak wygląda obecnie sytuacja w BDO - zarówno dla nowych jak i starych osób.
Zacznę od informacji dla ludzi, którzy grali kiedyś:
Boss gear jest o wiele łatwiejszy do zdobycia w porównaniu do poprzednich lat. Soft cap przeszedł na posiadanie full TET gearu z TRI yellow accessories, zatem jest to hardcap z połowy 2018r :slight_smile:
80% ludzi już jest przy tym poziomie, więc próby walki z topką są prawie daremne w ciągu najbliższych miesięcy, jeśli nie wydasz pieniędzy na grę. Preordery na niektóre topowe rzeczy sięgają 10kk+ :slight_smile:
Relic scroll jest już niedostępny praktycznie na markecie, tak samo pozostałe scrolle na mf (cena za shard 1,8kk na EU)

Dla nowych osób:
Gra jest o wiele bardziej przyjazna początkującym niż to było rok temu. Oprócz tego, co wspomniałem wyżej (łatwiej o boss gear) to eventy pozwalają na uzyskanie skrzynek z bossa ( wydaje mi się, że zwiększyli szanse na nie :P). Masakryczna ilość poradników dot. grindowania i ulepszania ekwipunku pozwala lepiej odnaleźć się w grze. Dwa dodane kontynenty pozwalają na odkrywanie świata przez dobry miesiąc gry, jeśli nie gramy po xx godzin dziennie. Jeśli Waszym celem nie jest bycie profesjonalnym top1 graczem BDO i gracie podobnie jak ja w ograniczonej ilości czasu na koniec dnia to jest to obecnie jedyna na rynku gra oferująca widoczny progress rozwoju postaci :slight_smile:

Całościowo:
Czy jest ona p2w? Sami siebie spytajcie co uznajecie za p2w i czy to przeszkadza Wam w grze? Czy da się dobrze w niej bawić bez wydawania pieniędzy? Tak, da się :slight_smile: Nikt nie zmusza Cię do grindowania w miejscu, gdzie jest setki mobów i tylko z petami opłaca się to podnosić. Możesz równie dobrze pójść łowić ryby, nurkować i szukać skarbów, robić life skilling, hunting, exploring a nawet bycie hodowcą koni.

Moja subiektywna opinia odnośnie “OMG, nic nie kupisz na markecie; musisz wydać 1000$, żeby zacząć grać; nie dogonisz ludzi z gear; bez udźwigu, slotów w inv i kostiumu nie da się grać itp…”
Pograj miesiąc, sprawdź czy gra Ci w ogóle odpowiada :slight_smile: Jeśli tak, to raz w miesiącu zamiast kupować pizzę za 40zł kup sobie 1k perełek i wykup dodatkowego peta, lub odkładaj sobie drobne, aby wykupić pakiet w promocji :slight_smile: NIE TRZEBA KUPOWAĆ WSZYSTKIEGO NA START!

Witam. Mozna dolaczyc? Lvl58 ninja poki co.