Nowi gracze - seria pytań

Nie ma tutaj takiego podzialu ( oczywiscie na sile mozna powiedziec ze wiz to suport a warior to tank ale to juz bardzo naciaganie ) . Do tego musisz byc siwadomy ze jakies 90 % czasu gry spedzasz grindujac samemu . Nie oplaca sie party za bardzo . Kontent ggdzie liczy sie grupa to siege , walki gildy od tyle . Taki solo mmorpg . Dla jednych wada dla inych zaleta .

Jeśli masz z kim to Party się opłaca. Dzięki Special Dealom itemki sprzedajecie po równo i bez 35% podatku. Dodatkowo możecie dłużej zostawać na spocie (bo macie więcej wagi) i więcej mobów zabić. Dobrą klasą do party jest Wizard ponieważ możesz się trzymać z tyłu, teleportować się w razie problemów a i uleczyć też masz kogo (Nie zapomnając o mocnych AoE Skillach) :>
Co do Item Shopu, To jeśli już naprawdę chcesz wydawać pieniądze to powinieneś się skupić na takiej kolejnośći Pety> Meidy> Value pack
Jeśli zaś skupiłeś się już na jakiejś postaci i wiesz, żę będziesz nią grał. To najlepszym zakupem jest więcej Wagi i Outfity (niestety outfity w tej grze są na jedną postać więc nie polecam na start kupować bo może CI się postać znudzić albo zdecydujesz się grać czymś innym :))

Dla mnie informacja - Party się nie opłaca - jest trochę powiedzmy sobie naciągana...

Dla mnie wszystko zależy od spota, w niektórych miejscach możesz full pt w innych max 2 os., zależne też od "jakości" osób w pt, jeśli osoby są sobie równe lub bardzo podobne to się boostują a nie jedne drugiego ciągnie za uszy :D. PT to mniejszy exp jednostkowy ale szybciej się bije, więcej mobów pada w tym samym czasie, drop jest fajnie dzielony.... jest tych plusów sporo... lubię grać w PT i sobie bardzo to chwalę. Mówię to wszystko z doświadczenia, nie czuję różnicy w biciu solo czy w 2os. pt na moim ulubionym spocie... idzie exp idzie sp, drop jest, kasa też :D

no to spoko :) sprawdzę jeszcze 8 Bless'a jak się nie spodoba to wbiję w BDO :P

z okazji tego że Bless startuje 8 to chciał bym pobrać teraz BDO tylko mam problem bo nie mogę znaleźć linku do pobierania :/ może ktoś podesłać link bezpośredni do pobrania gry :) ?

z okazji tego że Bless startuje 8 to chciał bym pobrać teraz BDO tylko mam problem bo nie mogę znaleźć linku do pobierania :/ może ktoś podesłać link bezpośredni do pobrania gry  ?

Trzeba się zalogować na swoje konto wejść tam jest link do pobrania https://www.blackdesertonline.com/account/login

Zapewne jak nie ma wykupionej gry nie będzie miał linku

http://akamai-gamecdn.blackdesertonline.com/live001/game/download/setup/BlackDesertOnlineSetup_20160228_1005.exe

a jaką klasę polecacie do grindu :) ?

PS: zastanawiam się nad ninja :P ale czy on nie jest bardziej na pvp :/ nie wiem jak w tej grze są klasy podzielone i czy to ma jakie kolwiek znaczenie :?

a jaką klasę polecacie do grindu  ?

 

PS: zastanawiam się nad ninja  ale czy on nie jest bardziej na pvp :/ nie wiem jak w tej grze są klasy podzielone i czy to ma jakie kolwiek znaczenie :?

Odpiszę Ci to, co pisałem wcześniej : Wybierz taką klasę którą Ci się dobrze gra, o ile w większości mmorpgów gameplay jakoś bardzo między klasami się nie różni, ot stoisz i wciskasz guziki o tyle w BDO każdą klasą się gra inaczej, inny styl grania ma.

Więc co Ci po tym, że napiszę Ci że np Sorceress jest super jeśli Ci się nią będzie źle grało ? Polecam Ci wybrać np. z 3-4 klasy i dobić nimi tak z 15 lvl i ogarnąć podstawowe kombinacje skilli, będziesz miał wtedy ogólny zarys jak którą klasą się gra.
Jest np. berserk który stawia na "masywne" ataki bym rzekł i jest ninja który ma dużo szybszych o wiele ataków i stawia na uniki.

Potestuj kilka klas i graj tą, którą Ci się dobrze gra. Tak było ze mną, zacząłem grać klasą którą mi się po prostu źle grało, więc zacząłem testować inne aż znalazłem klasę ze stylem gry, który mi najbardziej odpowiada.

Nie sugeruj się tym że klasa X jest teraz OP, przyjdzie patch i się to zmieni :)

Sprawdź kilka i wybierz tą, której styl gry "czujesz", ogarnięcie jej i umiejętności lepszego nią grania przyjdą z czasem.

Pamiętaj, że w BDO potworki szlachtuje się w setkach więc powinno to sprawiać frajdę :)

ok zrobię jak mówisz :) dzięki

Mam kilka pytań związanych BDO

1. Jak przenieść rzeczy z ekwipunku do magazynu tzn. po zakupie rezydencji i magazynu wchodzę w mapę i tam
widzę wolne pola na przedmioty, jednak wciskając "I" ekwipunek się nie otwiera i nie mogę niczego
przenieść.
2. Czy można okradać innych graczy, jeżeli tak to jak się przed tym zabezpieczyć. Podchodząc do NPC jakiegoś
kupca wyświetla się "steal", skoro NPC da się to może gracza też.
3. Jak zdobyć "Contribitionals points" pamiętam że w opisie było na co można je wydać, ale nie jak je
zdobyć.

1 musisz podejsc do storage keepera i tam przeniesc itemy nie idzie tego zrobic z opcji mapy (na mapie ten npc jest zaznaczony jako skrzynia)

2. nie

3. questy, glownie daily pozniej

A co powiecie na temat tego filmu ;/ on tak demotywuje i czy jest aż tak źle ?

Nie wiem dlaczego w ogóle tvpgry wydało ten filmik. Robił go wiadomo kto, a tajemniczym źródłem jest - wiadomo kto.

7min dla mnie bezsensownego i sponsorowanego hejtu... bo inaczej tego nie umiem nazwać... już od samego początku są problemy.... trza punktować :P

1. B2P - realy... problem, pretensje niby z jakiego powodu... wydawca sobie nie wyssał tego z palca, Rosjanie mieli możliwość wyboru i nam ją dano, wybrano b2p i ograniczony IS - boom jest.

2. Sprzedaż na AH itemów z IS - poważnie... ludzie, twórcy w 2 drugim wywiadzie zaznaczyli wyraźnie - i ten WYWIAD JEST DALEJ NA FORUM -, że pomimo iż obecnie nie zezwala on na sprzedaż itemów na AH to nie wyklucza wprowadzenia go później..... wielkie fale hejtu i refunda- niby z jakiego powodu.. też pójdę kupić sobie samochód a po kilku miesiącach zażądam zwrotu w pełni wydanych pieniędzy bo nie doczytałem co napisali w dokumentacji - hejt był taki, że zaraz po przerwie technicznej Ci co najbardziej krzyczeli polecieli kupować za grosze itemki z AH :D ... od tak i to był wielki strajk :D .

3. Grind - promuje się gierkę, zna się ją od praktycznie 2 lat na serwerach koreańskich i teraz ma się do niej pretensje o GRIND... jednocześnie punktując chociażby Revelation, po którym co niektórzy teraz sobie jadą.. ludzie z czym do ludzi... Same teksty są kłamstwem - cytuję "produky miał być dostosowany do nas i polegać na wykonywaniu zadań..." - >> chyba w snach autora i pożal się boże tego źródła...

4. Item Shop - poważnie, autor ewidentnie nie zna i nie chce wiedzieć jaka jest różnica w ISie między wersją b2p a f2p... ale po co zagłębiać się w szczegóły... łatwiej coś po prostu pohejcić ;]. Z drugiej strony jest samo pytanie, czyli b2p i nie może być ISa ale w f2p może być IS i to nawet z tym ich p2w i wsio jest OK, bo gra jest f2p... debilizm.

5. Boty, oszuści, goldselling - elementy żyjące sobie w najlepsze nawet w takich produkcjach jak WoW. Oczywiście, wiele rzeczy zostało dopowiedzianych... nie wnikam w sytuacje wewnątrz firmy... bo nawet to opłakane tajne źródło "pozdro kijek" nie jest w stanie wiedzieć, dowiedzieć się kto był zatrudniony etc. Problem w tej kwestii oczywiście się pojawił, problem w tym iż ujawnił się w momencie ukazania się gry u ruskich a potem na naszych serwerach, gdzie rosjanie rozpowszechnili swe magiczne dodatki i ludzie sobie je bezkarnie używali... :P. Wiele elementów gry były po stronie naszej, sprawne palce trochę wiedzy i mogłeś mieć wszystko pomimo jakichkolwiek blokad. Stąd wysokie lvle, stąd nieśmiertelni gracze, stąd bogaci opływający w niespotykanie mocne itemy, zabijający wszystko dookoła. Wydawca i producent wzięli sprawy w swoje ręce popracowali i nagle te elementy znalazły się po stronie serwera a ogrom ludzi zniknęło ze świata BDO raz na zawsze. Nie ma gier bezpiecznych, nie ma gier w których ktoś gdzieś nie oszukuje, bo oni są wszędzie... ważne jest to czy producenci sobie z tym jakoś radzą i tępią to towarzystwo czy udają, że problemem się zajęli... w BDO udało im się wytępić to zjawisko... i choć wiem, że ludzie dalej szukają "ulepszaczy" to wiem też że szybko się to wykrywa, cheat zmienia status z "niewykrywalny" na "zbanowany" a ludzie z gry znikają. Mogę spokojnie powiedzieć, że cheaty są na poziomie tak zauważalnym jak w każdej obecnie z gier wliczając w to WoWa... spotkanie takiego graniczy z cudem ale gdzieś tam sobie żyją. Przeglądając te "fajne" strony niektóre gry mają większą liczbę "zabawek" niż BDO, a o nich się nic nie mówi :P.

6. Elementy dalszego filmiku.. Mówi się iż źródło podaje o dalej szalejącej fali różnych botów etc. etc. ale nie mówi się o rozwiązaniach, które wprowadzają twórcy by ów "pomoce" niwelować. Nie wspomniano w ogóle iż marketplace przeszedł 3 lub 4 modyfikacje systemu kupna właśnie z tego a nie innego powodu. Używa się określenia Premium - Premium to miało się w Silku czy w przytaczanym Revelation... do tego mówi się o niwelowaniu podatku z AH, zamiast użycia słowa 'pomniejszenie' co ewidentnie zostało użyte specjalnie, by podkręcić hejt i wprowadzić w błąd.

7. Czy Pearl Abyss wywiera presję na wersji EU/NA... no cóż tak.. nie dziwię się, ponieważ nasza wersja obecnie jest najdroższa a jednocześnie przynosi najmniejsze zyski ze wszystkich wersji gier jakie zostały wydane... zmiany bankowo będą... bo żaden wydawca czy producent nie lubi patrzeć jak słupki są nisko a populacja jest wysoka....

Źródłem tego filmiku jest gracz, który sam bocił, cheatował i oszukiwał, działał na oficjalnej stronie i wykorzystywał współpracę z developerami oraz przyczynił się do utraty kont gry wielu polaków należących do jedne z polskich gildii... kilku się uratowało ale jak to się mówi - karma wraca :D.
Ta osoba będąca źródłem tych informacji została kompletnie usunięta ze sceny BDO, jest wpisana na czarną listę, nie ma możliwości powrotu do gry i komu tu wierzyć..... Ciekawe dlaczego wszelaka fala hejtu pojawiająca się na tym portalu i w tym filmiku pojawia się właśnie po incydencie z owym źródłem... dlaczego filmik jest anonimowy... a portal tvpgry wydał ten filmik gdzie nic na jego stronie nie sugerowało jakiegokolwiek hejtu w stronę jakiejkolwiek gry.

Gra nie jest idealna... żadna taka gra nie jest i w BDO są elementy przeszkadzające czy takie o których mówimy "no można by to inaczej zrobić". Jednocześnie jest obecnie najlepszym grindownikiem w świecie gier MMO wydanym w ostatnich latach... od czasu Aiona nie spędziłem w żadnym MMO dłużej niż 3 miesiące normalnej gry... tutaj jest już grubo po 9 miesiącach, jestem w grze codziennie - wiadomo z wyjątkami - a sama gra chodzi 24/24/7.

Czy jest specyficzna... oczywiście, jest skierowana do odpowiedniej grupy graczy i nie jest idealna dla każdego ale takie są reali każdej gry MMO jaka pojawia się obecnie na rynku.

Czy jestem fanbojem... nie... ja tylko nienawidzę jak ludzie dopowiadają sobie pewne rzeczy, opisują kompletne bzdury robiąc to tylko z czystego hejtu... kiedy zastosowane te same elementy w innych produkcjach są zachwalane a samą grę uważa się za cud natury. To, że różnimy się w ogólnych poglądach i to co dla Was jest podłoga dla mnie może być sufitem nie oznacza iż nie mam gdzieś tu racji.... a fakt że komuś nie podoba się gra nie upoważnia go do siadania i hejcenia gry pod każdym newsem czy forum. Dla niektórych kupienie makijażu dla postaci może być elementem p2w... jednak nie oznacza to, że cały produkt jest p2w. Opisywane przez niektórych elemnty ISa i oznaczanie ich jako P2W są na tyle głupie... że w innych produkcja pomimo iż występują a czasami trzeba za nie płacić cyklicznie, takie zabiegi nie są p2w...

Są osoby które mogą wydać 20.000 na grę a są i osoby które nie wydają na nią w cale.. obie się dobrze bawią i co najciekawsze.. kurde obie są na tym samym poziomie ^^.

Nie chce mi się dalej roztrząsać tego problemu a już kompletnie nie mam ochoty powracać dalej do dyskusji o tym debilnym filmiku, w którym autor jest tak bojaźliwy że boi się przedstawić ... a źródło chowa się za kurtyną anonimowości jakby zdradzał tajemnice państwowe.

Wiele osób skusiło się na BDO gdy cena była niższa niż obecnie, są to mniejsi lub więksi zwolennicy grindu... nie jeden przekonał się jakimi głupotami byli karmieni.

Żadna opinia nie zastąpi mojego własnego osądu... czy wydam i pozostawię grę, czy wydam i będę zadowolony... to ryzyko podejmuje świadomie, bo to samo spotyka nas w życiu... idzie się na film z mega recenzjami a wychodzi znudzony i najchętniej nigdy by na niego nie poszedł. To samo jest z grami... to gra ma się NAM podobać a nie opinii dookoła nas... buty, ubrania, gadżety, samochody i inne elementy swojego codziennego życia też kupujecie, bo komuś innemu się spodobały :P.

Dziękuję za taką odp. jestem pod wrażeniem rozwinięcia tematu :) ma pewno zagram na 7 dniowym kodzie a później zobaczymy

Ps;Ostatnio kupiłem mafie3 i zawiodlem więc nigdy nie wiadomo

Ok wbiłem 15lvl i fajnie jest bo nie wiem co się dzieje XD

-mam pytanie czy robić misje ? (nie czytam ich robię je tylko pod expa)

- gdzie grindować ? bo jak misji nie biorę to nie wiem gdzie iść bo albo mobki są szare albo fioletowe XD

- gdzie dostanę lepsze eq ? (biegam w podstawowym )

- pkt skilli można cofać bo wciskałem byle co :D

http://www.blackdesertfoundry.com/list-of-guides/

Czyli misji nie robić ? a eq skąd ? i czy ściśle się da radę cofnąć ?

Coś ode mnie:

1. Co jest najważniejsze w ekwipunku? Jeśli chodzi o broń to domyślam się, że AP, ale w przypadku armora? Czy kluczowe jest DP czy może bardziej zwracać uwagę na rzeczy typu +do evasion czy innych statystyk?

2. Jakiś czas temu sprzedałem kilka itemów na Marketplace. Potem kupując jakąś rzecz miałem możliwość wyboru czy chcę zapłacić kasą z ekwipunku czy z jakiejś skrzynki gdzie odkładały się pieniądze za sprzedane wcześniej przedmioty. Gdzie mogę "wybrać" te pieniądze żeby mieć je ciągle w ekwipunku?

3. Czy opłaca się inwestować w EQ np. za kilka milionów mając 40 lvl? Czy lepiej poczekać do awakeningu np.? Widzę, że nie ma chyba ograniczenia lvlowego na itemy więc teoretycznie od 1 lvl. można chodzić w wypasionym eq? Jeśli tak to w co warto zainwestować - gram Musą jeśli to ważne.

4. Czy można jakoś teleportować się między miastami?

Póki co chyba tyle. Jeśli coś mi się nawinie to napiszę.

1. Poczytaj klasowe forum oficjalne ale z tego co moje nieduże doświadczenie podpowiada to ważniejsze są kryształy niż sama zbroja. Zbroję to zakładasz full grunil set (chyba większość klas tak ma) a później, dużo później wymieniasz na boss armor set.

2. Kasa odkłada ci się w banku w mieście, w którym aktualnie jesteś. Polecam na poczętek zrobić sobie taką "bazę" w heidel. I nie będziesz ich mieć w ekwipunku bo kasa waży i po prostu jej nie uniesiesz :)

3. To zależy ile masz kasy i jaką politykę grania. Możesz zarobić jakoś kasę i kupować odrazu podbity gear (proponuje na początek kupić broń i offhand ultimate +15 np: kalis i grunil armor set niebieski i podbić samemu na +5). Z tym możesz spokojnie biegać robić world bossy, zarabiać kasę i sukcesywnie podbijać armor dalej.

4. Nie można.